Skrzynia / Tuba !!! JAKA ??? Co wybrać ??? POMOCY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Potrzebuje pomocy w doborze głośnika pod wzmacniacz. Mam wzm. Mac Audio MP2000 , max 500W rms 200W , 2 kanały. Szukam teraz optymalnego głośnika pod ten wzmacniacz , chce uzystkać jak najlepszy bas, może być jakaś oryginalna skrzynia albo sam głośnik i pod niego zrobie paczke , co polecacie ? mam gościa i chce mi sprzedać głośnik ale nie znam tej firmy ( Stealth ST-9300 ) niby jest ciekawy ale nie mam o nim żadnych danych. Prosze o pomoc. pozdro
  
 
Troche mało danych podajesz jak na tego typu zagadnienie.
Napisz jaki typ "zagracenia"bagażnika Cie interesuje, tuba, skrzynia czy może open air. Co to za samochód i ile masz miejsca w bagażniku, no i ile chcesz poświęcić miejsca.
Napisz też jaki bas Cie interesuje, czy ma to być konstrukcja zamknięta czy otwarta.
Napisz też ile masz na to wszystko pieniędzy

pozdrawiam
 
 
Cytat:
Mam wzm. Mac Audio MP2000 , max 500W rms 200W , 2 kanały.


Jeżeli masz dwa kanały we wzmacniaczu i chcesz uzyskać mocny bas, to kup podwójnego band-pasa renomowanej firmy i problem z głowy. Najprostsze rozwiązania zawsze są najlepsze, a band-pas da Ci mooocny bas. Pozdrawiam
  
 
Obudowa pasmowo przepustowa da Ci faktycznie najmocniejszy bas, najniżej zejdzie i wyciągnie najwięcej dB. Jest to jednak kostrukcja trudna do samodzielnego zestrojenia.

Bas będzie naprawde mocny lecz tylko w niskich pasmach, w średnich jest nienajlepiej, zależy czego słuchasz, pozatym występują duże opóźnienia, ale to już zależy od tego co masz z przodu.
Będzie to wymarzona konstrukcja jeśli bas kojarzy Ci się z masażem pleców i nagłaśnianiem ulicy

O gustach się nie dyskutuje, więc napisz czego oczekujesz po tym subie i ile masz pieniążków

pozdrawiam
 
 
a co myslicie o tym do tego wzmacniacza?pyle
  
 
Przeważnie słucham muzyki techno , troche rapu. Chodzi mi o silny bass , zastanawiałem się nad Magnatem Transforce lub JBL Gt4-15 .!!!
  
 
Magnat ma raczej techniczny (lekko stukający) bas, a do rapu szczerze polecam band-pasa, mocny głęboki basss. Ewentualnym rozwiązaniem moze być obudowa zamknięta czyli szybki, dynamiczny ale jednocześnie głęboki bas, miałem kiedyś Phase Lineara w zamknięciu (ustawiony w bagażniku tyłem do kierunku jazdy) mocno masował plecki, a nawet wnętrzności. Pozdrawiam
  
 
a co myślicie o tym głośniku JBLa GT4-15 38cm ???
  
 
Mam pytanie,
Jak wygląda reszta Twojego nagłośnienia w samochodzie??

JBL to moim zdaniem lepszy wybór.
Rozumiem że miejsca w bagażniku masz pod dostatkiem??
 
 
Jednostka sterująca to JVC KD-LX333 (4x50), przód głośniki Infinity Ref 505 CS ( 13cm , tweatery, zwrotnice) , z tyłu w boczkach oryginalne głośniki chyba 13cm, wzmacniacz pod suba Mac Audio MP 2000 (200W Rms), w planie jest jeszcze zakup kondensatora , mój samochód to opel calibra , w bagażniku dość sporo miejsca.
  
 
Każdy ma swój gust, nie napisze Ci przecież kup to czy tamto ale podsumujmy.

JBL to firma której chyba nie trzeba przedstawiać, solidny i pewny sub, w otwartej zabudowie, nie ważne czy BP czy basreflex, da Ci dużo radości.

Jeśli chcesz jeszcze więcej basu kup sobie skrzynie bandpass najlepiej podwójną jak masz dużo miejsca, trzęsące się lusterka itp

Jeśli chcesz mieć płynność muzyki, a nie tylko masaż to polecam konstrukcję zamkniętą.

Ja osobiście nie kupiłbym aż tak dużego suba, nie mam takich potrzeb, z resztą wzmacniacz też ma ograniczoną moc.
wolałbym GTO na głośniku 30 cm albo jakiś EMPHASER nawet na 25cm, bardziej mi pasowały do tego wzmaka

W kategorii dobre i w miare tanie u mnie wygrywa HERTZ
Ale nie róbmy tu relkam bo nie na tym to polega.

moim zdaniem najlepsze rozwiązanie
zamiast kupować niewiadomo jakiego suba zainwestowałbym jednak w dobre głośniki do tyłu, a suba kupiłbym małego np 25cm w zamkniętej obudowie.
tylne głosniki podłączyłbym po jeden kanał, a suba pod drugi, przez zwrotnice oczywiście.
Jeśli pod wzmacniacz podłączysz tylko wielkiego suba to albo nie będziesz wykorzystywał jego możliwości albo będziesz słuchał samego basu.

To jest moje prywatne zdanie, Ty zrobisz jak będziesz uważał
pozdrawiam
 
 
A coś takiego jak głośnik Magnat SHOCKWAVE 1000 , 300W/600E co o tym myślicie ?? ma ktoś może taki ???
  
 
to ja sie wepne w temat jaki basowy nie za drogi głosniczek o mocy 200-450W około 100-150 realnej i srednicy 13,5-16,5 ???