Pierścienie - jakie wybrać??!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ze względu na sporą konsumpcję oleju zdecydowałem się na remoncik silnika, mam tylko jeden problem-pierścienie.
Mam do wyboru japońskie za 260 zł i chyba taiwańskie za 80 zł.
Nie wiem na które się zdecydować.Cena tych droższych przewyższa koszt wszystkich części razem wziętych i to łącznie z tymi tańszymi pieścieniami.
Doradźcie co zrobić.
Robię codziennie ok 100 km więc nawet gdybym chciał autko za rok, dwa sprzedać to do tego czasu zrobię jednak nieco kilometrów.
Nie wiem na ile te droższe są lepsze od tych tańszych, z tego co wyczytałem te droższe i tak nie są oryginalne, tyle tylko że japońskie.
Auto jest już u mechanika.Zabiera się za robotę jutro.Czeka tylko na decyzję odnośnie pierścieni.
Poratujcie jeśli ktoś się orientuje.
Pozdrawiam
  
 
kup polskie ( łódzkie)
  
 
Ja bym postawił na japońskie. Co prawda długo sie układają - odczułem znaczne zmniejszenie konsumpcji oleju dopiero po 18tys km od wymiany - ale czuję, że dzięki temu jeszcze długo mi posłużą.
Pozdro.
  
 
Japońskie.

  
 
Japonskie jak najbardziej mialem kiedys Nissana Sunny - tez sporo jezdzilem - najtansze pierscienie szybko ... strzelil i na dodatek byly z jakiegos kiepskiego materialu bo porysowaly cylindry po szlifie i wymianie na japonskie przejechalem jeszcze 100 tys zanim go sprzedalem i praktycznie zero brania oleju - pozdr.
  
 
No to chyba trzeba będzie wyskrobac kaskę i kupić japońskie
Pytałem jeszcze wczoraj o pierścionki w Inter Cars.Wszędzie gdzie pytałem wcześniej, za 80 zł były chyba tajwańskie, a tam i za 80 zł i 260 zl są japońskie.Zgłupiałem do reszty co wybrać.Tym bardziej że sprzedawca twierdził że sa to dobre pierścienie.InterCars ma również tutaj swój warsztat i ostatnio zakłądali do jakiejś toyoty te właśnie pierścionki za 80 zł.Podobno mechanik który je zakładał stwierdził że sa dobre i nie warto tyle przepłacać.
przejdę się tam po pracy i spytam.Może akurat dowiem się czegoś na ten temat.
Poszperałem jeszcze na forum i znalazłem kilka pozytywnych opini o pierścionkach z Łodzi ale niestety nie mają takiego rozmiaru.
Dzwoniłem do ASO, oryginalne pierścionki 500 zł
Mam jeszcze pytanko odnośnie uszczelki pod głowicę.W ASO 185 zł, w IC 50 zł firmy Elring (chyba tak sie to pisze, ponoc japońska).Słyszał ktoś o takich uszczelkach?
Pozdrawiam
  
 
Ceny w IC są czasem tak samo poj....ne jak w ASO.

Co uszczelek to poszperaj jeszcze na forum było o tym wiele razy pisane polecam japońską metalową.

Pozdro.


  
 
Cytat:
Ceny w IC są czasem tak samo poj....ne jak w ASO.


Co masz dokładnie na mysli bo nie za bardzo zrozumiałem odnośnie tych cen.

Znalazłem jeszcze pierścionki firmy Hastings.Wyczytałem gdzieś na forum że podobno dobre.
Cytat:
...amerykańskie Hastings ok. 175zł (używane są w USA podczas remontów kapitalnych silników toyoty)


Tyle tylko że ja znalazłem za 80 zł

Odnośnie jeszcze pierścionków japońskich za 260/250 zł
W każdym sklepie gdzie nei pytałem mówią że to sa japońskie pierścionki.I tu mam pytanie:
jakie jest prawdopodobieństwo że wszędzie w ofercie, w tej cenie (260 zł), są sprzedawane pierścionki jednej firmy?
Czy ma znaczenie to w jakim sklepie je kupie?
W okolicy mam 3 możliwości, zwykły sklep z częściami, IC i JC.Wszędzie ta sama cena.Tylko czy firma tez??
Pozdrawiam
  
 
Zakladalem do 2 carinek amerykanskie Hasting-sy i przejechalem na nich juz sporo km.Moge je spokojnie polecic a cena jest tez posrednia pomiedzy japonskimi a tymi najtanszymi.Na uszczelce nie oszczedzaj bo mozna miec wiecej klopotow niz zysku a dodatkowo cos zajechac w silniku.
  
 
Uszczelka AJUSA. Cenowo nie taki koszmar, a Carinus wie co mówi...
Do mnie uszczelka kosztuje 250zł i nie będę się łamał....

Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2005-07-20 22:50:20 ]
  
 
A co powiecie o pierścieniach Goetze
  
 
No i zamówiłem wczoraj wszystko - 440 zł
Pierścionki będa japońskie.
Gość w sklepie dziwił się że zamawiam te droższe ale uznałem, że biorąc pod uwage ilośc robionych dziennie km to nie ma co oszczędzać.
Uszczelka będzie Elring.Z tego co sie dowiedziałem, firma japońska, a uszczelka to "Mercedes wśród uszczelek"
Mam nadzieję że nie będe żałował.
Pozdrawiam
  
 
pierscienie to chyba Hastings ale tu nie dam sobie reki obciac, ale oczywiscie japonskie jak najbardziej a uszczelka only orginal