Drgania pedłu gazu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam pytanko. Jeden z naszych przyszłych klubowiczów (jak narazie nie może pisać na foru "faza wstępna") ma takowy problem:
Jak auto wchodzi na 120km/h zaczyna mu drgać pedał gazu. Na kierownicy nie czuć drgań tylko pedał gazu dziwnie drga. Do 120 km/h wszystko jest ok. Silnik 2.0 16V.
Jak ktoś ma podobny problem to prosze o porade.

Pozdrowiam.

  
 
Witam, moze w innej sprawie ale tez drzenia - mi od 140 km zaczyna mocno drzec kierownica - co to moze byc?
  
 
Jak kierownica zaczyna drgac powyzej 140 to pewnikiem masz nie wywazone kola, moga byc jeszcze krzywe, zwichrowane tarcze hamulcowe, one tez potrafia dawac takie efekty, a czy przy 70 tez masz te drgania?
  
 
co do drgań na pedale gazu to chyba ten typ tak ma. Też mam 2.0 16V i od 3100obr (czyli ok 120km/h) silnik jest nieco głośniejszy i czuć drgania na pedale. Co ciekawe zauważyłem, że po wymianie oleju drgania sa mniejsze, póki co zrobiłem na nowym oleju ok 500km, olej to Mobil 10/40 (poprzednio Orlen platinium 10/40)
Było o tym na forum, przeszukaj archiwum
  
 
Cytat:
2005-07-25 08:55:05, DarekOmesia pisze:
Witam Mam pytanko. Jeden z naszych przyszłych klubowiczów (jak narazie nie może pisać na foru "faza wstępna") ma takowy problem: Jak auto wchodzi na 120km/h zaczyna mu drgać pedał gazu. Na kierownicy nie czuć drgań tylko pedał gazu dziwnie drga. Do 120 km/h wszystko jest ok. Silnik 2.0 16V. Jak ktoś ma podobny problem to prosze o porade. Pozdrowiam.



no ale ty jako "stary wyjadacz" powinienes wiedziec ze zaczynamy od szukania w starych postach
  
 
Elo!!
Podobno to norma w silnikach 2.0 8v i 16v
po wymianie paska i rolki napinającej powinno na jakiś czas przestać wibrować na gaz pedale.
W mojej też wibrował ale przestał
  
 
CO dziwnego drga rowniez na luzie, znaczy jak auto stoi. JAde do Italii zobaczymy jak bedzie
  
 
Nic się nie martw, najwyżej się coś urwie lub złamie i może wtedy wreszcie będziesz wiedział co tak na prawdę drgggggga.