Polonez Coupe na szrocie w Dąbrowie Górniczej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Ktos kiedys napisal w komentarzach pod artykułem ,, Czwarty Polonez Coupe w klubie ,, ze w Dąbrowie Górniczej satlo kiedys na zlomie takie auto a po Sosnowcu jezdzily dwa ... Prosze o kontakt autora tego podpisu , bo chce ustalic o jaki szrot dokładnie chodziło a i moze uda sie znalezc którgeoś z tych Poldków z Sosnowca ... Jak cos to piszcie na adres : gsitune@wp.pl
  
 
Pogadaj z włascicielem złomu na starocmentarnej.... On ma kilka ciekawostek z FSO (klasyk,syrena) .Sądzę,że może cos wiedzieć.
  
 

To ja pisałem o tych Polonezach ..ten ze starocmentarnej na 100% rozebrany i sladu po nim nie ma
  
 
Ziaro,Ty i nie tylko Ty
Sympatyczny chłopiec o nicku "LOBUZ88" też o tym pisał
Ja pomimo,że nie z tych stron wiem nt tych PN-ów że jeden to zielony? a drugi to przemalowany na czarny którym jeździł jakiś gówniarz z kg żelem we włosach

pozdr- niech ta sprawa wreszcie się do końca wyjaśni,byle by finał nie był taki jak w Posen...
  
 
na starocmentarnej to zdzierca jest
  
 
Jak stal na Starocmentarnej na szrocie to rzeczywiscie sie nie dziwie ze tam go juz nie ma ... Kolesie nie maja pojecia co do nich trafia i to juz nie pierwszy taki przypadek w tym miejscu ... Na ,, wystwie ,, przed tym szrotem stoi od 5-7 lat Syrena i z przykroscia stwierdzam ze z roku na rok niszczje ; jak zaczynalem sie nia interesowa to byla jeszcze w super stanie , a teraz trohe trzeba by w nia wlozyc. Ale o czym gadac jak zapytany o cene koles albo wymiguje sie ze to ekspozycja albo rzuca tysiacami euro ... Boze , skad sie tacy ludzie biora ??? Pozdro dla wszystkich
  
 
P.S. Troche odbiegajac od tematu to w Katowicach jest do sprzedania Poldek 3D z 1981 roku ( przód od Borewicza ) podobno odrestaurowany w idealnym stanie , za 4700 zł ...
  
 

Wiecie Pany tylko że te Polonezy Coupe były w Sosnowcu koło 98r.Zielonego oglądałem na szrocie ,paskudnie wyglądał z brązową decha do jaskrawo zielonego koloru nadwozia.A tak między nami to 100% pewności co do skasowania zielonego egzemplarza tez nie mam.Stał tam na szrocie kiedys pomarańczowy 132p z gazem i motorem chyba 1.8.taki typowy hebel,chciałem go póżniej kupić koleś powiedział że go rozebrali,nawet proponował mi silnik z niego do kupna.Niedawno na F&F widziałem tego pomarańczowego 132p na zdjęciu ze spotu.Więc oni sami nie wiedza co jest grane i nie ogarniaja sytuacji, być może go ktoś wtedy kupił, bo był do jazdy i tak żle nie wyglądał.Może gdzies stoi sobie zapomniany z zajeżdzonym silnikiem.
  
 
Cytat:
2005-07-29 01:53:39, Dreamzzz pisze:
P.S. Troche odbiegajac od tematu to w Katowicach jest do sprzedania Poldek 3D z 1981 roku ( przód od Borewicza ) podobno odrestaurowany w idealnym stanie , za 4700 zł ...


To nie jest oryginalne 3-D ! od tego zacznijmy, swego czasu startował od 8000 zl, ale to niestety samoróba

  
 
Zielone Coupe z Zagłębia ( bo nie było prawdopodobnie ani z Dąbrowy ani z Sosnowca tylko jeździło albo po Czeladzi albo Będzinie) żyje kiedyś właściciel tutaj sie odezwał troche pomarudził na tego potwora ze szrotu i więcej sie nie odezwał.Wiem tylko że pisał cioś o remoncie.KOleś odezwał sie chyba Z rok albo 1,5 roku temu
  
 
Cytat:
2005-07-29 08:28:51, GDA pisze:
To nie jest oryginalne 3-D ! od tego zacznijmy, swego czasu startował od 8000 zl, ale to niestety samoróba



Samoroba 3D? Chcialbym to zobaczyc Spawarka, przecinak, mlotek w dlon i jazda?
  
 
ludzie, czytajcie forum!
  
 
Cytat:
2005-07-29 08:28:51, GDA pisze:
To nie jest oryginalne 3-D ! od tego zacznijmy, swego czasu startował od 8000 zl, ale to niestety samoróba


Coś Ty się tak GDA przyczepił do tego 3-D
90% samochodów typu Cobra nie jest Cobrami tylko jakimiś plastikowymi Fordami Sierra a jednak (chyba) wszyscy mówią na nie Cobra. Jeśli ten 3-D do kupienia to pierwotnie egzemplarz z Łodzi to zrobiony jest z oryginalnego nadwozia, które od spodu praktycznie nie istniało a i podobno miało "nie tak" w papierach. Samochód (choć zrobiony na podwoziu 5-D) przezentuje się bardzo korzystnie i po prostu jeździ
Czy na każdego Poloneza Trucka (wykluczjąc oczywiście te wyprodukowane na początku w FSO) Mówisz "ZSD Nysa Polonez Truck"?
  
 
Cytat:
2005-07-29 12:31:23, Mikry pisze:
Coś Ty się tak GDA przyczepił do tego 3-D


Ja sie nikogo nie czepiam tylko lojalnie uprzedzam, aby potem nie było niedomówień i tyle.

  
 
Poza tym Mikry mówimy tu o oryginale, a tamten 3d, to nie jest oryginał. A idąc Twoim tokiem myślenia, to porównaj sobie ceny Cobry oryginału i Cobry Sierry. A z tym niby 3d to jest tak, jakby ktoś sprzedawał Cobrę zrobioną ze siuerry za taką kwotę jak oryginalną Cobrę.
Masz już jasność?
Więc powtarzam.
Rozmowa jest o oryginałach, a nie o replikach.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-07-29 12:37:19, GDA pisze:
Ja sie nikogo nie czepiam tylko lojalnie uprzedzam, aby potem nie było niedomówień i tyle.


Ale to nie do końca tak. O niedomówieniach nie może być mowy bo tak na prawdę liczba 3-drzwiówek się zgadza Ten samochód był trzydrzwiówką i nią pozostał, został tylko odrestaurowany z wymianą wszystkiego co było konieczne - niestety z papierem włącznie. Jednak mało to śmiga po ulicach Warszaw garbusek z papierami od sedanek i odwrotnie?
Moje podejście jest takie, że ten Polonez jest w połowie 3-D, dla Ciebie najwyraźniej w połowie 3-drzwiówką nie jest.
  
 
Dla mnie jest to zwykły borewicz z tyłem 3-D,
i tak samo jest z moim autem chociażbym pozakładał elementy od plusa (klamki, zderzaki etc) nie mógłbym go nazywać Caro Plusem to jest wciaż Caro

  
 
Co do ceny tego 3d to nie wymagajcie, ze jak ktos wlozyl w remont powiedzmy 5000 to sprzeda go za 2000 tylko dla tego ze nie jest w 100% oryginalny. Inna sprawa, ze remont poloneza w celu sprzedarzy jest teraz wyjatkowo nieoplacalny
  
 
Ceny nikt nie kwestionuje, niech on nawet kosztuje 30 kzł tak jak kliniczne przypadki na allegro ale co powiesz diagnoście na przeglądzie? że zaspawałeś drzwi ? bo w dowodzie wciaż stoi nadwozie 5 drzwiowe


  
 
Cytat:
2005-07-29 13:00:28, GDA pisze:
Dla mnie jest to zwykły borewicz z tyłem 3-D, i tak samo jest z moim autem chociażbym pozakładał elementy od plusa (klamki, zderzaki etc) nie mógłbym go nazywać Caro Plusem to jest wciaż Caro


W zasadzie powinienem się z Tobą zgodzić ale...
W tym 3-D jest wszystko takie jak w oryginale (no poza paroma bajerami jak Groki i dodatkowe wskaźniki na desce), zaryzykowałbym, że przód w 3-D jest identyczny jak w 5-D, tak samo jak podłoga (oczywiście ryzykuję bo może się okazać, że jak to ktoś napisał "nie remontowałem, nie szukałem, nie znam się" więc może się mylę), zakładam jednak, że przód i podłoga są takie same w obu wersjach nadwoziowych. Do tego zgadza się rocznik i być może oba te samochody, z których powstał (3-D i 5-D) stały tuż za sobą na taśmie produkcyjnej. Jeśli zatem zgadza się wszystko oprócz wpisu w dowodzie (typu numer nadwozia) to dla mnie jest to 100% 3-D.
Właściwie to ten samochód był mniej oryginalny gdy jeszcze przed remontem stał w Łodzi bo miał przedni zderzak od noska.