Zagazowalem moja Carinke 3sfe przy 294,000km - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Diesla??
  
 
Pewenie ma Diesla z Transportera albo z czegos tam, bo jakby mial seryjny silnik (ktory pamieta czasy warszawy) to by nawet do 100tys nie dojezdzil bez remonciku.
  
 
cnet: pojedź do gazowników, niech włączą przejście na benzynę przy 6400-6500 obr/min to Ci przestanie włazić na czerwone
Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-10-06 00:11:53, Perzan pisze:
cnet: pojedź do gazowników, niech włączą przejście na benzynę przy 6400-6500 obr/min to Ci przestanie włazić na czerwone Pozdro.



nie ma sensu - uwazam, juz wyroslem z takiej jazdy

BTW - moje obserwacje - zaczelo znikac troche oleju, dokladnie ile zobacze za jakies 4 tys km. Obecnie olej ma kolor wybitnie czarny - czyli schodzi nagar...
  
 
No właśnie podobno potem silnik bierze olej. Pozyjemy - zobaczymy.
  
 
Cytat:
pojedź do gazowników, niech włączą przejście na benzynę przy 6400-6500 obr/min to Ci przestanie włazić na czerwone



Ja mam przejście 6700obr/min na benzyne.Nie,żebym tak ciągnął to biedne stworzenie,ale jest w razie "W" gdy zatnie się linka,lub ..innej usterki.
  
 
A ile Wam pali na gazie 3SFE?

moja ok 15.5 - 16l przy rozsadnej jezdzie po miescie i zastanawiam sie, czy nie za duzo?
  
 
14 miasto, 12-14 trasa.
Pozdro.
  
 
Średnio trasa miasto pali od 8.3 do 9.2 LPG.Teraz będe zwiększał mikser z 32 na 36mm i zobaczymy czy spalanie dużo wzrośnie,a mam nadzieje,ze nie...
  
 
faworyt - to jaka instalacje masz? IV?
  
 
Cytat:
2005-10-21 10:18:55, cnet pisze:
faworyt - to jaka instalacje masz? IV?



Na poczatku tego watku Faworyt napisal, ze II
  
 
Cytat:
faworyt - to jaka instalacje masz? IV?



Mam instalke II generacji z komputerem autronic i jakimś wydolnym reduktorem lovato.Ostatnio musiałem podnieść wolne obroty by były stabilniejsze,więc przekręciłem troszke śrubke na reduktorze wzbogacając ją nieznacznie,zobaczymy czy odbije się to na spalaniu,ale raczej nie,bo mieszanka ma być stechiometryczna i tym zajmuje się krokowy i komputer.
  
 
Cytat:
14 miasto, 12-14 trasa.



Perzan-nie uwazasz że to troche za dużo nawet przy ostrej jeżdzie.Faworyt wspominał cos o małej srednicy palnika w Twojej carince.Takie rozwiazanie moze jest dobre jezeli chcesz pojechac sobie spokojnie na dzialke za miasto ale na dynamiczną jazde raczej sie sprawdzi.Nie jestem żadnym geniuszem gazowym ale juz od dawna staram sie zwiekszac srednice palnika gazowego w celu zlikwidowania dławienia silnika przez zwężke mixera.Takich zużyć to ja nigdy nie miałem i chyba nawet nie jestem w stanie osiągnać.Przy 200km/h spala mi 15-16l,srednio 8.5-9.5l w zaleznosci jaki gaz dostane.
  
 
Cytat:
2005-10-23 09:40:27, carinus pisze:
Perzan-nie uwazasz że to troche za dużo nawet przy ostrej jeżdzie.Faworyt wspominał cos o małej srednicy palnika w Twojej carince.Takie rozwiazanie moze jest dobre jezeli chcesz pojechac sobie spokojnie na dzialke za miasto ale na dynamiczną jazde raczej sie sprawdzi.Nie jestem żadnym geniuszem gazowym ale juz od dawna staram sie zwiekszac srednice palnika gazowego w celu zlikwidowania dławienia silnika przez zwężke mixera.Takich zużyć to ja nigdy nie miałem i chyba nawet nie jestem w stanie osiągnać.Przy 200km/h spala mi 15-16l,srednio 8.5-9.5l w zaleznosci jaki gaz dostane.



Nie, nie uważam że to za dużo przy moim stylu jazdy. Jak benzyny brała w mieście ok. 10,5 to 14 gazu uważam że jest w normie
Zwężki i tak nie unikniesz, bo taka jest zasada działania palnika gazowego
Mnie przy 180-200 też pali koło 14-15 więc jak widzisz bardzo podobnie. Raz udało mi się zejść do 8l w trasie, ale to była jazda równo 100km/h bez żadnych przyspieszeń i wyprzedzań. (raczej mnie wtedy wyprzedzali) A taka jazda, to nie jazda.
Spalanie "w mieście" też jest dość względne w zależności od wielkości miasta i ruchu. U mnie normą jest np. jazda jakieś 300m przez 20min więc miasto miastu nierówne
Pozdro.
  
 
No faktycznienie ma rady na takie spalanie.Musze zrobic sobie taki maly test jazdy po miescie i to w miare dynamicznie.Ciekawe ile mi spali?
Tyle ze teraz silnik przepalił mi uszczelke miedzy 1 a 2 garem i jestem zmuszony zrobic wymiane silnika,korzystając z okazji ze zmienily sie przepisy odnosnie przekladania silnikow.
  
 
Gaz jest dobry OKI. Kiedyś przejechałem 90000km na gazie i zwróciła mie się bryka. Ale uwaga. Nasi " naprawiacze" wzieli juz się za gaz aktualna cena to 2.30 zł. Do tego dodaj 15% wiecej spalania gazu niż benzyny, koszt instalacji, przegląd?
Zapowiedziane sa dalsze podwyzki akcyzy na gaz.
Sorry ale przed czerwonym nie uciekniesz gaz czy woda jeden pies wszystko można opodatkować, a nasza twórczość w tym temacie, nawet najbardziej innowacyjna jest g... warta. Pozostaje rower i puki co greeen power! Pozdrawiam
  
 
heh dawno tu nie zaglądalem a widzę że sie narobilo Naczelny przeciwnik gazu- Faworyt również nie uniknął tego zabiegu jak widzę
Ja mam teraz Accorda 1.8 z 2000r a instalke Prince'a 4 generacji i wam powiem że jeśli chodzi o kulture pracy to niema porownania z 2 generacją ... No a moja carinka byla niestety pechowa i sie skończylo na tym że baran trafił mnie jadąc na czerwonym 130km/h (ja 10) i niema już carinki

pozdrawiam...
  
 
Cytat:
2005-12-04 14:01:53, stoned_crazy pisze:
heh dawno tu nie zaglądalem a widzę że sie narobilo Naczelny przeciwnik gazu- Faworyt również nie uniknął tego zabiegu jak widzę



Widzisz Faworyt, własnie o to mi chodziło jakiś czas temu...

Szkoda Carinki ale Honda tez dobra... "bo japońska"
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Widzisz Faworyt, własnie o to mi chodziło jakiś czas temu...



No ostatnie pare dni jeźdze bez miksera na benie(bo były pewne problemy z kulturą pracy zimnego silnika),bo tania,ale podłączam gaz spowrotem,teraz dużo jeźdze,to szybciej się zwróci.Musi mi się conajmniej zwrócić,potem moge instalke wywalić.Auto nic na tym nieucierpi(przynajmniej u mnie),tylko jego wartość rynkowa wzrośnie.Kurde ,mam oszczędność do 4zł na 100km,prawie się nieopłaca.Misiek,wszystko jest dobrze z carinką.

Cytat:
Szkoda Carinki


A gdzie tam szkoda,byś widział,jak ostatnio silnik wypucowałem,miodzio,niema o co się pobrudzić.Oponki napastowane,uszczelki silikonem przejechane w drzwiach,olej dobry i często wymieniany,autko czyste i na zime wypolerowane i nawoskowane preparatem,no ,a że gaz,to moge jeździć na czym chce,niejestem uzależniony tylko od ceny jednego paliwa.Mam do wymiany tylko łącznik elastyczny wydechu,bo rzęzi i ponowni stan idealny będzie
  
 
Witam.
Nie dawno zagazowałem swoją carinkę 4AFE 99KM 145tkm.
Wstawiona została instalacja sekwencyjna BRC koszt 4000 zł
Miało być idealnie, ale nie jest. Szarpie przy małych obrotach,
i przy cofaniu pedału gazu. Była już kilkakrotna regulacja. Może wybrałem niewłaściwy warsztat
Może ktoś ma podobne objawy?