Mikser z rozpylaczem - posiada ktoś, jak wrażenia ?

  szukane wyrażenia:   mikser
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !!

mam zamiar w przysżłym rozku zrobić instalacje LPG "po swojemu" czyli wymienić parownik na elektroniczny lovato i wymienić mikser na wersje "z rozpylaczem" (strona producenta) czy używa ktoś takiego typu miksera ? jak się on sprawuje ?
Dziękuje za odpowiedzi :]
  
 
czy te miksety nie sa zrobione z dyfuzorow polonezowskich gaznikow?
  
 
nie ma tam nic na temat FSO - link nieczynny - chyba tylko do vw działa link
  
 
Jakoś nie trafia do mnie ten schemat... autor patentu stwierdza, że przy tradycyjnym mikserze mieszanka rozkłada się w cylindrze nierównomiernie, co ma później skutek w postaci szybszego zużycia silnika

Wygląda to wszystko podobnie jak w przypadku magnetyzerów...
  
 
osobiscie uwazam ze magnetyzer moze cos dać (rzecz jasna nie tyle ile reklamują a duuuuuuuzo mniej oprocz lekkosci portfela oraz efektu placebo - czytałes o zasadach ich działania ?? moim zdaniem spaliny beda czystsze
a co do miksera hmmm
od kilku ładnych lat wiadomo ze mieszanka homogeniczna nie jest najlepszą z możliwych kombinacji ale lepsza homogeniczna niz niehomogeniczna zle rozlozona w czasie procesu spalania
jak ktoś nie chce niech nie wierzy ale mozna poczytac o silnikach z bezposrednim wtryskiem benzyny do cylindra (koncern PSA dopiero niedawno znalazl sposob jak ominąć patenty Mitsubishi- mowa o GDI )
  
 
Ja dodam jeszcze, że argumentacja, iż w tradycyjnym mikserze gaz miesza się w dolnej części to w przypadku Poldolotów to bzdura. Dlaczego? Bo w Polonezie miksery są założone nad przepustnicą (poziomo, a nie jak na schemacie - pionowo). Druga sprawa to ten rozpylacz, który w znacznym stopniu zakłóca (zawirowuje) przepływ powietrza i dodatkowo jeszcze zmniejsza przekrój dolotu, który i tak jest już bardzo ograniczony. Więc jedynym (wg. mnie oczywiście) elementem, który może poprawić działanie tego miksera w stosunku do tradycyjnego jest zastosowanie w tym patencie magnetyzera. Ale generalnie nie jestem przekonany do tego wynalazku .
  
 
nie no spadłem z krzesła jak zobaczyłem schemat przepływu mieszanki przy tradycyjnym mikserze. żeby uzyskać taki przepływ że gaz dołem a powietrze górą to musiałby uzyskać idealnie laminarny przepływ mieszanki przez układ dolotowy a takich układów to chyba nie ma. zawsze będą (a tym bardziej w polonezie czy fiacie) występować zawirowania i turbulencje w kanale dolotowym więc takie podejście że gaz dołem a wacha górą jest delikatnie powiedziawszy idiotyczne i albo gośc nie ma o tym zielonego pojęcia albo celowo robi w wała potencjalnych klientów że jego mikser to taki odlot że szok. kaszanka i tyle