Ubezpieczenie LINK4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam zapytanie czy ktoś z was miał do czynienia z tą firmą ubezpieczeniową?
Tanio ubezpieczają pojazdy, ale to nowość na naszym rynku.

Wyliczyli mi OC na cały rok za 733zł. W tamtym roku zapłaciłem 717zł za pół roku w Samopomocy.
Co sądzicie na ten temat??
  
 
Ja nie miałem doczynienia z tą firma ale nalezy policzyc co wyjdzie taniej jakie ulgi za kontynuacje i jakie za bezszkodowosc. Jak bedą nie solidni to i tak Ty nie bedziesz miał problemu tylko ten ktoremu rozwalisz auto - odpukac w nie malowane drzewo.
  
 
Też "korci mnie" przejście do tej firmy, ale nie oszukujmy się może być tam wiele kruczków które wyjdą naprzykład przy jakiejś szkodzie - dlatego też zdecyduje się chyba za rok, jak firma bedzie jeszcze istnieć
  
 
Dziś widziałem w jakiejś gazetce że sporo osób skorzystało z ich usług. Jeżeli chodzi o OC to jak taniej to bym brał, ale oszczędzanie na AC kupując w zupełnie nieobliczalnej firmie to chyba bezsensu.
  
 
Jako "ofiara" ciesze sie kur... jak nie wiem co ze koles byl ubezpieczony w PZU... jakbym sie mial jeszcze z jakimis cwaniaczkami ciorac to chyba bym sobie podcial zyly.
Mysle ze warto czasem wziac pod uwage to ze mozemy spowodowac wypadek tak jak ten TAXI co mi wyjechal... zdarza sie ze jest zamota i sie wyjedzie komus.... taki ktos jak ja uratuje sytuacje dla sprawcy i nie uszkodzi mu pojazdu... ale ile ma nieprzyjemnosci....

Moi drodzy pomyslcie czasem o tym ze sami mozecie lazic za kasa to cieci... to pare zlotych ....
  
 
A czy w Link4 mozna mieć ubezpieczone więcej niz jeden samochód? A konkretnie trzy?
  
 
Zdaje się że tak.

Mi zorbili wyliczenie na Poldka... wyszło coś koło 700 zł za pakiet(OC+AC+NW), 411 zł za samo OC.Wczesniej placilem 700 samo OC w Daewoo (max zniżek).
Za Nissana Sunny 1.8 gti z 89 r. OC 500 zł wyliczyli. AC już nie chcieli ubezpieczyć.

Owszem, jest tam taniej, ale w przypadku AC nic nie wspominają przy zawieraniu transakcji o "zniesieniu udziału własnego". Czyli jeżeli nie dopłacisz to w przypadku gdy chcesz odzyskać pieniądze (bo np. wjechałeś w ściane) to Ci odliczą właśnie ten udział własny (nie znam kosztów).
Jest jeszcze kilka haczyków o których nie mówią. Np. podczas wypadku trzeba wzywać ich lawete!!!

Polecam poczytać cały wątek od początku z grupy dyskusyjnej pl.misc.samochody....LINK Jest tam chyba wszystko.



Pozdrawiam,
Konrad

"Człowiek uczy się całe życie... na błędach... cudzych."

[ wiadomość edytowana przez: Konrad_Polk dnia 2003-03-24 20:43:06 ]
  
 
Wszystko wygląda wspaniale, jak na razie. Zoabczymy co i jaK kiedy będą pierwsze wypadki i wypłacane pierwsze odszkodowania. Gdzies musi byc haczyk bo aż się nie chce wierzyć że może być tak tanio. Jeśli na koniec przyszłego roku będą w miarę pozytywne opinie to wchodzę w to. Bo nie mam przekonania czy czasem to nie jest firma widmo. Bo w końcu jak ci coś nie pasuje to gdzie się udasz? Do słuchawki telefonu?
  
 
jestem w link 4 od momentu ich wejscia na polski rynke. Dlaczego ich wybralem?
Znam ich z niemiec dzialaja juz tam ladnych pare lat i niemcy nie nazekaja na nich...
pozdrawiam dowciapny
  
 
Czesc wszystkim.

Mi w LINK 4 przy 10% znizce wyliczyli OC na 1034 zl, gdzie w AGROPOLISIE place 1650 zl

Tak wiec roznica jest dosc znaczna.
  
 
Ja w Inter Polska płacę 1002 zł za rok, bez żadnych zniżek
Na forum odnośnie OC bardzo pochlebnie wyrażano się o tej firmie, no i cena nie za wysoka
  
 
Powiem tak jezeli ktos by walnal we mnie a bylby ubezpieczony w Link4 to na bank wezwalbym policje bo wlasciwie nie wiadomo gdzie jechac po wycene szkody a glajt od policji przyda sie wiec prosze doliczyc jeszcze sobie w ubezpieczalni LINK4+mandat
  
 
tylko że policja nie wydaje żadnych papierków,ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych.
tak przynajmniej było w moim przypadku
NIE MAJĄ PRAWA PODAĆ CI MOICH DANYCH.
policja działa wtedy jak gość się miga.
  
 
Cytat:
tylko że policja nie wydaje żadnych papierków,ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych.
tak przynajmniej było w moim przypadku
NIE MAJĄ PRAWA PODAĆ CI MOICH DANYCH.
policja działa wtedy jak gość się miga.



Nic z tego, nie do końca masz rację
W razie wypadku policja zawsze informuję cię byś wymienił informacje/dane z drugim uzytkownikiem ( poszkodowany, sprawca ). Oni ci nic nie zostawiają, ale przekazują papiery do ubezpieczalni. Użytkownik ma obowiązek udostępnić ci dokumenty swoje, wozu i polisy i tu nie obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych z września 1997 roku. A papierek z policji potrzebujesz jako podkładkę dla ubezpieczalni i zabezpieczenie że gościu nie wycofa zeznań/oświadczenia.
A oto historia na faktach ku przestrodze!
Koleś tak miał kilka lat temu, że był poszkodowanym, facet ewidentnie się przyznał, podpisał, a potem się okazało że poszedł na policję (godzinę po wypadku) że mój kolega wymusił na nim zeznanie i było zupełnie inaczej i że składa skargę o pobiciu przez mojego kolegę. Ja byłem świadkeim w tym wypadku, a zarazem głównym podejrzanym o pobicie ( ciekawe czemu kto mnie widział to wie o czym mówię ). Przepychanki w sądzie, biegli, dłuuuugie miesiące bez odszkodowania itp itd. Wszystko skończyło się dobrze, kolega wygrał udowodniliśmy bzdurę, ale teraz mam nauczkę że jak jesteś poszkodowany to ZAWSZE wzywaj policję. Nigdy nie wiadomo na jakiego cwaniaka trafiłeś i jakie problemy będzie potem robił. A ten przykry mankament w postaci zabranego dowodu rejestracyjnego i późniejszego przeglądu ( nie zawsze tak jest a poza tym płaci ubezpieczalnia ) jest niczym w porównaniu z przepychankami przed sądem. Lepiej jest poczekać nawet 2 godziny za policją niż potem udowadniać przez biegłych przez 2 miesiące swoich racji
  
 
Cytat:
2003-03-25 19:57:50, MAJCHAL pisze:
Koleś tak miał kilka lat temu, że był poszkodowanym, facet ewidentnie się przyznał, podpisał, a potem się okazało że poszedł na policję (godzinę po wypadku) że mój kolega wymusił na nim zeznanie i było zupełnie inaczej i że składa skargę o pobiciu przez mojego kolegę. Ja byłem świadkeim w tym wypadku, a zarazem głównym podejrzanym o pobicie ( ciekawe czemu kto mnie widział to wie o czym mówię ).



Majchal - przecież ciebie to moznaby oskarżyć o pobicie całego autobusu ludzi. Jak to mówił jeden z moich nauczycieli w technikum: Jesteś "słusznej budowy"

A czy nadal wyskakujesz na światłach i wręczasz innym kierowcom ulotki klubowe? Ludzie zawału mogą dostać
  
 
Jeden ostanio dostał.... ulotkę. Wzrok miał dość niepewny, z wyraźnym spojrzeniem typu " nie zabijaj, mam rodzinę...."
Ale nie był chyba to ten typ co byłby zainteresowany klubem, bo gościu starej daty, a Poldek typowy zadbany Borewicz. Takich mału już pozostało
A znalazłem innego maniaka Poldków, ten z kolei magik na 102. Poldi wygląda jakby przeleciał się do Bagdadu i spowrotem, niezłe felgi, które wołają o pomste do nieba, silniczek most, skrzynia 2,0. No ale gościu zupełnie NIEKLUBOWY typ . To że umie obsługiwać telefon komórkowy jest dużym, ciężko wypracowanym sukcesem
  
 
Cytat:
2003-03-25 20:09:50, Janio pisze:

A czy nadal wyskakujesz na światłach i wręczasz innym kierowcom ulotki klubowe? Ludzie zawału mogą dostać



Tego nie słyszałem
Faktycznie można się wystraszyć
  
 
Wlasnie dzwonilem do link4 i wychodzi na to ze jest drozej niz w PZU .

W dodatku coz za zniewaga NIE MAJA CARGO w bazie danych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poczulem sie urazony i podziekowalem pani za ich uslugi
  
 
Ja zapłaciłem za polda 1.4 oc+nw w sumie wyszło mi coś 400 zł,i jak narazie to najtańsza oferta jaką znalazłem.Oczywiście mam max zniżek.A co do stłuczek,jak ktoś w was wypakuje-to zawsze wzywajcie policję-Majchal ma rację
  
 
jak ja dzwonilem to mi powiedzieli ze nie dostane w cenie zielonej karty. oni chyba z koniem sie przez telefon widzieli. co to za ubezpieczalnia jak za zielona karte zaspiewali mi chyba 700zl. ale fakt ze za lancie w pzu musze bulic 2000zl na rok. moze w warcie bedzie taniej, no ale mam 100% +zwyzke za lata

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)