Ubezpieczenie LINK4 - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ale na tym "tanimOC" dyskryminacja - tylko Wawa, a gdzie dla innych województw. Wiem, że stolica najdroższa, ale...
  
 
Napiszę wam jaką mój kolega miał przygodę z Wartą.
Otóż ubezpieczał auto Yugo 1300 przez kilka lat w stawce "do 1300", a nagle go przenieśli do stawki "powyżej 1300". Zapłacił pierwszą ratę drożej po czym zglosił protest, że czemu ma tak być? Protest uwzględnili i stwierdzili, że moze dalej płacić mniej. Więc zapłacił za cały rok. Tę pierwszą ratę mu policzyli i tylko musiał część dopłacić. Po pół roku przyszło wezwanie do zapłacenia drugiej raty i żądanie wyjaśnień czemu jeszcze pieniądze nie wpłynęły, więc napisał do nich list z xerokopią polisy za cały rok. Po następnym pół roku znowu przyszedł list, żeby zapłacił zaległą drugą ratę z odsetkami. Więc znowu do nich napisał. Po jakimś czasie znowu przyszło pismo, że jak nie zapłaci to podadzą go do sądu. Pojechał więc do agenta Warty i tam sprawę załatwił. Agent zadzwonił do centrali i oni tam sobie zaznaczyli, że było zapłacone za cały rok. Minęło trochę czasu i przyszło pismo, że sprawa jest w
sądzie. Teraz jest właśnie w trakcie. Super nie?
  
 
KARY za brak OC:

W 2005 roku:
Od 0 do 4 dni - 410 zł
Od 5 do 14 dni - 1020 zł
i powyżej - 2040 zł.
Wysokość opłat karnych ustalił Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Należy przy tym pamietać ze UFG może sie cofnąc aż 5 lat wstecz z naliczeniem brakującego OC.
  
 
Na szczęście nie wszystkie firmy sprawdzają czy wcześniej ktoś miał opłacone ubezpieczenie czy nie. Dowiadywałem sie o to ostatnio.
  
 
Cytat:
2005-01-07 00:26:06, Grzech pisze:
Napiszę wam jaką mój kolega miał przygodę z Wartą. Otóż ubezpieczał auto Yugo 1300 przez kilka lat w stawce "do 1300", a nagle go przenieśli do stawki "powyżej 1300". Zapłacił pierwszą ratę drożej po czym zglosił protest, że czemu ma tak być? Protest uwzględnili i stwierdzili, że moze dalej płacić mniej. Więc zapłacił za cały rok. Tę pierwszą ratę mu policzyli i tylko musiał część dopłacić. Po pół roku przyszło wezwanie do zapłacenia drugiej raty i żądanie wyjaśnień czemu jeszcze pieniądze nie wpłynęły, więc napisał do nich list z xerokopią polisy za cały rok. Po następnym pół roku znowu przyszedł list, żeby zapłacił zaległą drugą ratę z odsetkami. Więc znowu do nich napisał. Po jakimś czasie znowu przyszło pismo, że jak nie zapłaci to podadzą go do sądu. Pojechał więc do agenta Warty i tam sprawę załatwił. Agent zadzwonił do centrali i oni tam sobie zaznaczyli, że było zapłacone za cały rok. Minęło trochę czasu i przyszło pismo, że sprawa jest w sądzie. Teraz jest właśnie w trakcie. Super nie?



Oto Polska właśnie. Co za pojebany kraj. No cóż w tym przypadku tylko cytat z sxmisji oddaje groze sytuacji:

"Ja tu widze niezły burdel...siostry!!!"


  
 
witam wszystkich chciałem sie dowiedzieć cos dokładniej co do tej kary z funduszu gwarancyjnego która firma nie powiadamia i czy jestt jakaś mozliwośc ze sie nie dopaczą .??????????????? A wiec problem mam nastempujący w zeszłym roku końcem listopada zakupiłem poloneza z aktoalnym OC tyle ze napisałem typowi świstek ze nie chce jego OC taka była umowa między nami a więc teoretycznie przysługiwało mi chyba z 30 dni na przerejestrowanie auta . Auta nie przerejestrowałem w tym terminie z prostej przyczyny poco mam płacić juz OC za auto które stoi bo przy auce było do porobienia i było w naprawie . Teraz kiedy wkńcu chciałem auto przerejestrować a co za tym idzie pierwsze co trzeba zrobić to ubezpieczyć po zawitaniu do generali pan mi ogłosił nowine ze fundusz gwarancyjny dopie...li mi kare ponad 2000zł za brak ciegłosci ubezpieczenia teraz pytanie jest takie skad tak idiotyczny przepis i jaka jest szansa ze sie nie dopacza na co szczerze mówiąc nie licze które firmy nie powiedamiają i czy wogole nie powiadamiaja jakiaś ???
  
 
Cytat:
2005-01-11 11:27:54, blejk pisze:
Auta nie przerejestrowałem w tym terminie z prostej przyczyny poco mam płacić juz OC za auto które stoi (...)


No niestety muszę cię zmartwić ta "prosta przyczyna" nie jest taka prosta w świetle obowiązującego prawa :

Tak to wygląda :

Na mocy ustawy o działalności ubezpieczeniowej, każdy kto posiada pojazd podlegający rejestracji musi wykupić polisę OC. Warunki ubezpieczenia reguluje Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 marca 2000r. Umowę taką zawiera się na okres 12 miesięcy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, chyba że pojazd zarejestrowany jest na czas krótszy niż rok (możliwe jest wówczas zawarcie umowy krótkoterminowej). Brak wypowiedzenia umowy skutkuje automatycznym przedłużeniem jej na następny rok.

Jeżeli kupujesz samochód od kogoś, to przez 30 dni możesz korzystać z jego OC, chyba że wcześniej przerejestrujesz pojazd. Potwierdzeniem zawarcia ubezpieczenia jest polisa lub inny dokument. Jesteś zobowiązany okazać te dowody na żądanie organów uprawnionych do kontroli. Nawet w sytuacji, kiedy nie korzystasz z samochodu (stoi w garażu) - nie wygasa Twój obowiązek ubezpieczenia OC i opłacenia stosownej składki. Rezygnacja z OC możliwa jest dopiero po wyrejestrowaniu pojazdu.
  
 
no to ładnie a jest szansa ze sie uda i nie bede musiał bulić ktoś wspomniał ze jakies firmy nie zgłaszają ?????????????????
  
 
Grzech mógłbyś napisać ktore to firmy nie sprawdzaja tego czy ktoś ma ciągłość czy nie ?????? jest to dla mnie bardzo wazne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  
 
Cytat:
2005-01-11 13:15:15, blejk pisze:
Grzech mógłbyś napisać ktore to firmy nie sprawdzaja tego czy ktoś ma ciągłość czy nie ?????? jest to dla mnie bardzo wazne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Z tego co wiem to UFG sam wyszukuje tych co nie placa. Wiecej dowiesz sie tu.
  
 
Cytat:
2005-01-11 11:33:01, GDA pisze:
...Jeżeli kupujesz samochód od kogoś, to przez 30 dni możesz korzystać z jego OC, chyba że wcześniej przerejestrujesz pojazd...



A jak dzwona bedziesz miał w tym czasie to komu zabieraja zniżki?
Sprzedającemu czy kupującemu?

zawsze mnie to nurtowało...
  
 
Cytat:
2005-01-11 14:13:58, LifeGuard pisze:
A jak dzwona bedziesz miał w tym czasie to komu zabieraja zniżki? Sprzedającemu czy kupującemu? zawsze mnie to nurtowało...


Kupującemu...niestety...kupującemu...chlip...
  
 
Cytat:
2005-01-11 14:13:58, LifeGuard pisze:
A jak dzwona bedziesz miał w tym czasie to komu zabieraja zniżki? Sprzedającemu czy kupującemu? zawsze mnie to nurtowało...


To by byla dopiero bzdura gdyba zabierali sprzedajacemu ktory juz nie jezdzi tym autem
  
 
Cytat:
2005-01-11 13:15:15, blejk pisze:
Grzech mógłbyś napisać ktore to firmy nie sprawdzaja tego czy ktoś ma ciągłość czy nie ?????? jest to dla mnie bardzo wazne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


"Samopomoc".


[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2005-01-11 16:08:08 ]
  
 
Jeżeli chodzi o ściąganie kasy to jest porządek a jak cos nie gra to i tak jest wina kierowcy. Ja sprzedałem samochód jakiś czas temu i zgłosiłem fakt u ubezpieczyciela. Po kilku miesiącach przyszło pismo z centrali firmy Jolanty K. że mam zapłacić zaległą ratę. Poszedłem więc do agenta i go zrypałem że nie chce więcej dostawać takich paszkwili zwłaszcza że kserował umowę sprzedaży i obiecał że wyśle do centrali. Jeszcze tam nagryzmoliłem jakieś oświadczenie że sprzedałem samochód. I cały finał byłby pozytywny gdyby nie fakt że znowu po kilku miesiącach przyszło pismo od agenta że właśnie wygasa moja polisa i że przypominają mi o zawarciu nowej.

Ręce opadają i inne członki
Mam takie dziwne wrażenie że to nie koniec sprawy
  
 
odświerzam z lekka post.. Pytanie brzmi : Ile by nie kosztowało ubezpieczenie OC polda rok 94 w link4 > pold 1600 , nie mam zadnych znizek , pierwsze auto i mam 23 lata.. prosze o krotka odpowodz bo nie mam czasu na przegląanie miliona postów w tym wątku..
  
 
Cytat:
2005-08-24 14:06:58, berek33 pisze:
odświerzam z lekka post.. Pytanie brzmi : Ile by nie kosztowało ubezpieczenie OC polda rok 94 w link4 > pold 1600 , nie mam zadnych znizek , pierwsze auto i mam 23 lata.. prosze o krotka odpowodz bo nie mam czasu na przegląanie miliona postów w tym wątku..


tutaj znajdziesz odpowiedź ile by NIE kosztowało
  
 
Wejdź na stronę Link4 - tam jest obliczanie na bieżąco. A potem polisa i tak przyjdzie na inną sumę.
  
 
Dziękuję
  
 
Czy to prawda, że ostatnio w Linku są jakiś zniżki jak się kogoś poleci?