Ubezpieczenie LINK4 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A tu jest do nich Link
  
 
Walezy pisze:
Cytat:
ale fakt ze za lancie w pzu musze bulic 2000zl na rok. moze w warcie bedzie taniej, no ale mam 100% +zwyzke za lata



Jak będziesz ubezpieczał w Warcie to dokładnie przeczytaj warunki umowy. Moja kumpela pracuje w Warcie i mówi że są jakieś chore warunki. Praktycznie rzecz biorąc nic nie gwarantują.
  
 
Oni w tym link 4 to chyba nie wiem jak to licza ale za samo oc bez znizek za rok facet mi policzyl 1700 zł !!! chyba na glowe upadł teraz w polonii place 1200 !!! wiec ja im dziekuje a z ac 2500 i to jeszcze minus 30% pzr y wypadkach bym dostakl mniej za weik zamochodu ?? !!! IM podziekujemy
  
 
Przeczytajcie pewną przygpodę, ja wciaż sie zastanawiam na Link-iem, mam czas do końca maja, ale sam nie wiem

Ubezpieczyłem auto w LINK4 ciesząc sie ze tanio i bezproblemowo, wszystko przesłali jak trzeba, pech chciał że po miesiącu na totalnej ślizgawce na moście Grota nie wyhamowałem i wjechałem gosciowi w tył (ledwo stłukłem mu światło) ale za to sobie rozwaliłem nieźle przód.

Niewiem jak idzie gościowi z moją polisą OC ale jak zobaczył że to firma link 4 to od razu wezwał policję (i tak by pewnie przyjechała)Za to ja bujam sie z nimi ponad ustawowy czas na wypłatę i nic, to znaczy najpierw powiedzieli ze przekroczyłem prędkość i mi utną 30% (nie wiem czy policja badała prdkość ale przecież było ślisko i wszyscy jechali wolno) a potem że jeszxcze 30 % zabiorą bo przekroczuyłem linie ciągłą a na moście jest tak beznadziejnie oznakowane że nie sposób to zrobić. Jak to usłyszałem to myślałem że rozniose całe to centrum telefoniczne i panienki niekumate.

Bujam sie z nimi dalej i wierzcie mi nie odpuszcze... mam zamiar napisac do rzecznika praw ubezpieczonych.

------------------

Widzę że skusiłeś się na firmę kierując się wyłącznie ceną! Tak się
składa że pracuję w tej branży i nigdy w życiu nie ubezpieczył bym samochodu w LINK4. Firma która nie ma Odziałów oraz Agentów ma swoje plusy lecz ma mnóstwo minusów. W naszej branży jest takie powiedzienie - "jaka kolacja taka likwidacja" - chyba już wiesz co mam na myśli Serdecznie współczuję.

Jeśli chodzi o obcięcie wypłaconego odszkodowania - sprawdź w OWU wyłączenia odpowiedzialności, jeśli nic w nich nie będzie sprawdź jeszcze czy OWU nie odsyłają cię do innych dokumentów np. załącznika dotyczącego procedur likwidacji szkód itp. A tak na marginesie na jakiej podstawie obniżono ci odszkodowanie za przekroczoną prędkość - przecież nikt tego nie stwierdził.
To że "nie dostosowałeś prędkości do warunków jazdy nie jest
jednoznaczne z przekroczeniem prędkości". Odnośnie odwołania się do rzecznika ubezpieczonych - to strata czasu wierz mi u mnie w firmie leży kilkanaście wniosków od rzecznika i pewnie jeszcze długo będą leżeć. W przypadku odmowy wypłaty odszkodowania kieruj sprawę bezpośrednio do sądu! Jeśli będziesz potrzebował pomocy daj sygnał. Może coś wymyślę.

Jeśli chodzi o firmę LINK 4 - nie ubezpieczajcie tam samochodów - ich OWU mają mnóstwo haczyków których nie wychwyci zwykły zjadacz chleba. Niska cena przecież musi skąś wynikać. Przy zawieraniu ubezpieczenia wszyscy są mili i bardzo kompetentni, gorzej gdy przyjdzie do wypłaty odszkodowania wtedy jesteśmy złem koniecznym i mają nas głeboko w...
  
 
Ale, ale
zaraz, zaraz

Chyba chodzi o wypłatę z polisy AC?

Jeśli chodzi OC to chyba nie odmówią wypłaty odszkodowania poszkodowanemu (z naszej winy).
chociaż kto wie - to jest Polska właśnie
  
 
A więc jednak zdecydowałem sie na LINKA

dzis rozmowa telefoniczna w piątek polisa w domu, cena około 200 zł mniej niż w najtańszym TU tradycyjnym, co ciekawe płatnosć w ratach nie powoduje zwyżki polisy, ale drugą ratę płaci sie po miesiącu a nie po pół roku.
  
 
Mowa o OC ??? :/ ja nie wiem jak to jest ze jest tanio naprawde.
Pzu max znizek 500zl
link4 max znizek 700zl
(za cargo oczywiscie)
  
 
ja bym chyba jednak nie ryzykowal. Ale rzycze ci jazdy bez zadnych przygod
  
 
Cytat:
2003-05-28 22:45:06, Voy pisze:
ja bym chyba jednak nie ryzykowal.


a czym mam ryzykować, to jest tylko papier (OC) mi akurat nie przydaje się do niczego , jedynie policja sie czepia jak go się nie ma
  
 
no fakt. Wiec czegoz wiecej chciec A tak z ciekawosci to ile cie wynioslo OC?? Ja w Warcie place 1068zl.
  
 
O - dobrze, zeście wywołali ten temacik.

Wasz skarbnik zawarł wczoraj (własciwie przedwczoraj) umowę OC z Link4.

Za poj. 2000ccm
- w Daewoo (tam gdzie miałem dotychczas) chcieli 749zł za cały rok lub 2 raty po 393zł.
- w Samopomocy 773zł za cały rok lub 2 raty po 447zł.

Natomiast w Link4 wyliczyli mi 581,35zł płatne w dwóch ratach po 290,68zł.
Minusem jest to, że druga rata płatna jest po miesiacu, a plusem to, że płatność w ratach nie powoduje zwyzki składki.
  
 
GDA - a może Link4 zostałby naszym sponsorem klubowym?
  
 
Ja juz mam dwa autka w linku ubezpieczone
rodzicow tiktaka ac+oc+nw+assist i mojego pn oc 609 zl (40% znizki) w pzu wychodzilo 980 zl takze rachunek jest prosty jak dla mnie.

pozdr
  
 
ja mam tylko jedno pytanko. dzwonilem tam bo chcialem ubezpieczyc lancie ale jak mi wszystko wyliczyli to chyba przypadkiem zapomnieli dodac ze to jest bez zielonej karty. a za takowa chieli chyba 700zl. przeciez oni sa smieszni, mieszkam przy granicy i dla mnie wyjazd np do czech(np. po piwko )to tak samo jakbym jechal do miasta kolo mnie w polsce, z link4 nie jest wiec tak pieknie jak sie moze wydawac. chyba ze ktos nie planuje zadnych wyjazdow. ubezpieczylem sie w PZU i mam przynajmniej karte na cala europe(w wakacje przyda mi sie) nic za nia dodatkowo nie placac, szkoda tylko ze ubezpieczenie nie jest za tanie(2000zl) ale mam wszystkie mozliwe zwyzki .
  
 
Walezy a ile chcieli za ubezpieczenie bez ZK ??

pozdr
  
 
GDA /janio to jest wszystko spox jak sie jest ubezpieczonym w takim link 4. Ja sie tylko boje np takiej akcji ze wjezdza mi w dupe koles z takim ubezpieczeniem OC i zaczyna sie koszmar .
Z PZU jak popatrzycie to oni naprawde sie ladne zachowali nie moja wina kolo ubezpieczony u nich. I bazujac na tym ze ja bylem ubezpieczony w PZU od XXXXXXXXx lat juz bez kolizji to za Cargo 94 dostajac 4700 wyszlo to naprawde niezle. Wiem ze kolo rozwalil GLI 96 i sprawca mial ubezpieczenie w jakims gownie malym to dali mu 4500zl calkowitego. i nie przyjmuja wnioskow o ponowna wycene tylko do sadu od razu mozna isc. Gosc nawet specjalnie dzwonil do mojego ojca i sie dopytywal co jeszcze moze podniesc i tlumaczyl sie ze to juz jest max maxa. Takze mnie nic nie przekona do innego ubezpieczenia. Wiem ze jest to kasa ale oni nawet w bazie danych NIE MAJA CARGO !!!!!!!!! koszmar
100zl straty ale masz raty co 6 mies to juz cos co miesiac to w sumie nic nie zmienia. Podejzewam ze jakbym trafil na inne ubezpieczenie kola to dzieje Cargo sprowadzily by go na szrot bo za 3300zl to sobie moglem chyba zrobic impreze pozegnalna...

  
 
Cytat:
2003-05-29 11:46:43, MaciekW pisze:
Ja sie tylko boje np takiej akcji ze wjezdza mi w dupe koles z takim ubezpieczeniem OC i zaczyna sie koszmar .
[quote]
koszmar ? - a dlaczego, jak sie obawiasz to wzywaj policję

[quote]
100zl straty ale masz raty co 6 mies to juz cos co miesiac to w sumie nic nie zmienia.


oj zmienia zmienia u mnie oszczędnosc wyniosła prawie 300 zł

LINK - 683,00 zł 2 dwóch ratach po 341,50 zł

Polonia (gdzie miałem do tej pory)
stawka wyjściwa do poj 1,5 - 1360zł (a ja mam 1,6 - 1540 zł)
od tego 40% zniżek, sami sobie policzcie, i dodajcie zwyżkę 5% za płatność w ratach
  
 
a w pzu ile ?
  
 
No to zgodnie z ustaleniami otrzymałem dzis paczkę z Linka - naprawdę szybko działają - przed wczoraj rozmowa telefoniczna dzis gotowa polisa w domu, nie trzeba nigdzie jeździć itp - pierwsza rata płatna przy odbiorze

zawartość przesyłki :
- list powitalny,
- książka OWU (warunki ubezpieczenia)
- dokument okoliczności wypadku drogowego,
- Polisa,
- Certfikat polisy - i tu jestem mile zaskoczony, bo jest to ta cześć którą należy mieć przy sobie, a została wydana w formacie dowodu rejestracyjnego i włożona w ładne etui z logo LINK 4
- Załączniki itp

aha i jeszcze miły gadzecik - choinka zapachowa, oczywiście pomarańczowa LINK 4

jak na pierwsze spotkanie z ta firmą to robią wrażenie profesjonalistów, mam nadzieje że dalej też tak będzie
  
 
U mnie ta "choinka" zapachowa przestała pachnieć po ok. 4 dniach

Dowiadywałem się czy można zwrócić niewykorzystaną polisę... można. Trzeba im przesłać kopie umowy sprzedaży auta i polise a oni kase oddają.