Ubezpieczenie LINK4 - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-12-29 08:30:40, GDA pisze:
Ale chwila - jeżeli jest stłuczka to idzie to z winy sprawcy, a ten nie musi być ubezpieczony w LINK-u Mak - gratuluje wyboru, a jednak byłem przez rok w LINK4, a teraz Generalli - "najtańsi faceci w mieście"



Od teraz tylko Link4 - nie ma co. Na OC nie ma sensu przepłacać....

GAD - jeśli chodzi o Generali, to z tego co zrozumiałem jest zwyżka za samochód starszy niż 10lat. Dodatkowo u nich mam zwyżkę za wiek, mimo to że jestem tylko współwłaścicielem (w Samopomocy i Linku nie ma tej zwyżki, w Warcie jest 75% a w PZU 30%).
W Generali wyszło mnie ponad 1100zł

A tak w ogóle dziękuję Ci, oraz innym za przekonanie mnie do Link4
  
 
Witam. Ja tak może torche odbiegnę od tematu link 4, ale też o ubezpieczniach.
Mondeo 1.6 mam ubezpieczone w Allianz za śmieszna cenę 294 zł-OC+NW przy 60% znizki.Auto jest na współwłasność z moją mamą, ale nie dają tam zwyżki za wiek i nie pytają kto jeżdzi więcej lub mniej(trzeba z agentem dobrze zagadać . Tyle, że tam jest podział na klasy "ryzyka" a przedstawiają sie one następująco:
1 klasa: citroen, kia, ford, renault, rover, saab, seat, skoda, volvo
2 klasa: daewoo, lada, opel, peugeot, toyota, honda, volkswagen, mercedes
3 klasa: alfa, audi, chevrolet, dodge, fiat, hunday, isuzu, lublin, plymuth
4 klasa: chrysler, cinqeccento, fsm, jaguar, lancia, mazda,mitsubishi, subaru, inne nie wymienione
5 klasa: fso, jeep-chrysler, land rover, nissan, polonez, porche, suzuki.
(klasa 1 jest najtańsza)
Jeżeli chodzi o poldka to wychodzilo troszkę drożej niż w PZU bo coś koło 500 zł przy 450 w PZU (obie ceny dotycza samego OC bez NW). W sumie drożej, ale jak ktoś ma na współwłasność i zwyżkę za wiek to może być opłacalne
A co do likwidacji szkód to z PZU nie zawsze tak kolorowo jest-chcieli mnie w balona zrobić wypłącając proponowaną przez nich kwote, która jak łatwo się domyślić była za niska - mowa o OC. Na szczęście wiedziałem o co chodzi...
To tyle. Mam nadzieję, że to pomoże komukolwiek w jakimkolwiek stopniu Pozdrawiam miłośników FSO!
  
 
Ja mam poldka w linku ubezpieczonego i place jakies 517 zl / rok OC

A co do likwidacji szkody z PZU to ostatnio mi babka wyjechala i mam peknienty zderzak przedni oraz wgnieciony nosek. Pani ***** z pzu ktora likwidowala ta szkode wycenila calosc na 580zl .... z tym ze nosek do klepania a zderzak wymiana na niu , patrze w wycene a tam zderzak przedni 160zl .... gdzie bym nie dzwnil to 250 kosztuje nowy ehhh chyba mi kazala kradziony kupic

A np jak likwidowalem szkode z generali jak mi tez babka wyjechala i stlukla sie lewa lampa to likwidator z generali powiedziel cyt " ... trzeba wymienic obie lampy zeby rowno swiecily ..." szok pzu by tak nigdy nie powidzialo

pozdr
  
 
Po nowym roku tez musze sie rozejrzec za OC i chyba sie zdecyduje na Link4
  
 
Cytat:
2004-12-29 11:29:32, thaniel pisze:
(...)A np jak likwidowalem szkode z generali jak mi tez babka wyjechala i stlukla sie lewa lampa to likwidator z generali powiedziel cyt " ... trzeba wymienic obie lampy zeby rowno swiecily ..." szok pzu by tak nigdy nie powidzialo pozdr



szok to malo powiedziane..., czyżby przejaw jakiejś normalności i normalnego myślenia..? (odpukać)-nic tylko życzyć wszystkim takich likwidatorów.
  
 
Nie wspominajac juz o tym ze oba halogeny tez byly wymienione ... tylko prawy kierunek zostal "stary" ...

A ta z PZU mi kaze za 160 kupic nowy zderzak .... i jeszcze ponad miecha na kase czekalem ....

pozdr
  
 
Mi za rozwalone drzwi w mondeo-do wymiany sie tylko nadają- i ruszony blotnik 1300 policzyli - smiech. 1500 nowe kosztują nie wspominając o robociźnie, malowaniu... Chyba też mam się zaoptrzyć w drzwi "z giełdy", ale ja im nie popuszczę

Pozdr
  
 
Cytat:
GAD - jeśli chodzi o Generali, to z tego co zrozumiałem jest zwyżka za samochód starszy niż 10lat. Dodatkowo u nich mam zwyżkę za wiek, mimo to że jestem tylko współwłaścicielem (w Samopomocy i Linku nie ma tej zwyżki, w Warcie jest 75% a w PZU 30%).


Niestety muszę Cię zmartwić w Linku też jest zwyżka za wiek. Wiem bo właśnie też ubezpieczałem auto.
  
 
Nie wiem czy za nie za bardzo OT ale

Mi wtedy Generali wycenilo to:

na 3500zl

A tak wygladal po odebraniu:


pozdr
  
 
To chyba Ci troszkę zostało
  
 
Cytat:
Ale chwila - jeżeli jest stłuczka to idzie to z winy sprawcy, a ten nie musi być ubezpieczony w LINK-u



wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Chodziło mi jak z twojej winy stłuczkai i masz AC w link 4.
  
 
Cytat:
2004-12-29 11:00:06, Makaveli pisze:
GAD - jeśli chodzi o Generali, to z tego co zrozumiałem jest zwyżka za samochód starszy niż 10lat. Dodatkowo u nich mam zwyżkę za wiek, mimo to że jestem tylko współwłaścicielem (w Samopomocy i Linku nie ma tej zwyżki, w Warcie jest 75% a w PZU 30%). W Generali wyszło mnie ponad 1100zł A tak w ogóle dziękuję Ci, oraz innym za przekonanie mnie do Link4


Ja mam w Generali, mój poldek ma 10 lat (rocznik 94) i zwyżki za wiek pojazdu nie mam. Mam za to zwyżke za wiek i 30% zniżki za 3 poprzednie lata w samopomocy. W sumie wyszło: II raty po 431 zł + 24 zł NW. W samopomocy było koło 50 zł drożej no i płatność 60% I rata 40% II rata (po 5 miesiącach)
  
 
Cytat:
2004-12-29 13:21:49, Golden_ pisze:
To chyba Ci troszkę zostało



Nie zostalo ale blacharz mi dodatkowo poszpachlowal tylni nosek zalozyl plastikowe progi, nadkola i zlikwidowal pare ognisk rdzy

pozdr
  
 
Wlasnie dzis podpisalem umowe kolejny raz z wartą. Ale miałem jednego dzwona w tym roku i mnie to troche uderzyło po zniżce...

Zastanawiam sie nad Link4, maja naprawde tanio (wyjdzie mi całe ubezpieczenie tyle co pol tamtego w warcie). Ma ktos z nimi jakies doswiadczenie?
Mozna zewac umowe z ubezpieczycielem zaraz po jej podpisaniu i czy kase zwracaja?
  
 
Cytat:
2005-01-03 22:23:10, LifeGuard pisze:
Wlasnie dzis podpisalem umowe kolejny raz z wartą. Ale miałem jednego dzwona w tym roku i mnie to troche uderzyło po zniżce... Zastanawiam sie nad Link4, maja naprawde tanio (wyjdzie mi całe ubezpieczenie tyle co pol tamtego w warcie). Ma ktos z nimi jakies doswiadczenie? Mozna zewac umowe z ubezpieczycielem zaraz po jej podpisaniu i czy kase zwracaja?



Zastanawiać się mogłeś przed końcem poprzedniej polisy OC. Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela to musisz wymówić poprzednią umowę na piśmie minimum 1 dzień przed końcem polisy. W innym przypadku możesz zapłacić dwa razy.
  
 
Cytat:
2005-01-03 23:18:44, JerryP pisze:
Zastanawiać się mogłeś przed końcem poprzedniej polisy OC. Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela to musisz wymówić poprzednią umowę na piśmie minimum 1 dzień przed końcem polisy. W innym przypadku możesz zapłacić dwa razy.



narazie dam sobie spokoj jednak... mozna jeszcze podpisac fikcyjna umowe sprzedazy i wtedy zwracaja OC...
  
 
Wszedłem na stronę tego Link4, ale obliczanie składki mi nie działa. Czy Wam też?
  
 
Grzechu na link4 kalkulator mi działa, ale powiedzcie co sądzicie o tym www.tanieoc.pl, tam wyszło mi za hiszpańską wyspę (przypomnę że ma 2 litry) przy zniżce jedynie 30% - 614 zł. Co więcej Polonez jes tam w oddzielnej kategori, czy może ktoś już przetestował tą firmę?
  
 
Rzeczywiście tanio na tem "taniemOC". Nawet bez zniżek wychodzi tylko trochę ponad 1100zł za Poldka rocznie.
  
 
Cytat:
2005-01-04 09:14:34, Grzech pisze:
Rzeczywiście tanio na tem "taniemOC". Nawet bez zniżek wychodzi tylko trochę ponad 1100zł za Poldka rocznie.


ja się chyba na to skuszę , w kazdym razie wychodzi mi około 100 zł taniej niż (i tak już tani) link8