Wskazanie poziomu gazu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie mam takie......a mianowicie czy warto zakładać instalkę gazową (Tomasetto z Autronic) z przełącznikiem gazu wskazującym na diodach pełne wskazanie gazu ? Mój pech polega na tym , że komputer, który ma dobre recenzje czyli Autronic AL-700 nie posiada takiego wskazania a tylko rezerwę gazu ;-( natomiast pełne ma polski Bingo .......
Jak myślicie, a może ktoś ma czy miał taki wskaźnik....działa to prawidłowo czy sobie odpuścić na rzecz lepszego kompa i polegać tylko na rezerwie gazu i kilometrach?
  
 
Ja mam taki wskaźnik, i diody działaja jak chcą, np rezerwa zapala mi się na 100km przed koncem gazu, a diodek jest z rez 5. Jade 300km i wiem że musze swzukać stacji LPG co by tankować. Niewarto...Chyba że tak jak moj znajomy w deawooooooo ma takiego kompa podłaczanego do kompa benz i po przełaczeniu na gaz pokazuje stan na wskażniku benzynowym
  
 
To daewooooooo ma wskaznik ilości benzyny to chyba jakąś ma luksusową wersję HE HE

Pozdr.
  
 
A czy przełącznik z samą diodą rezerwy jest w miarę pewna, tzn. czy pokazuje zawsze poziom np. iluś tam litrów czy to zależy jak się auto wahnie?
A ma ktoś może elektronikę Bingo ? jak to się sprawuje? Lepszy będzie Autronic?
  
 
Nie wiem jak u ciebie to się zapala, ale u mnie jak się zapali na stałe, bo czasem sobie mruga, to wiem że mam 100km i koniec
  
 
Bula ....ty masz elektronikę Bingo w LPG ? Z przełącznikiem wskazującym pełny poziom gazu ? Jeżeli tak to powiedz jak instalka sprawuje się z tym Bingo?
  
 
A wiesz że nie sprawdzałwm jaką elektronikę mam? Instalka jest Bigas i tak jest napisane na konpie i innycfh nalepkach
  
 
Jeżeli masz napisane wszędzie Bigas to pewnie i elektronika jest ich własna....np. Landi-Renzo również montuje swoje kompy LCS.........no ale mnie interesuje jedno: czy ten przełącznik z pełnym wskazaniem gazu na ledach to faktycznie oddaje chociaż przybliżony obraz rzeczywistości w zbiorniku, którym można by się ewentualnie sugerować.
  
 
Cytat:
2004-03-23 11:39:53, Andrew pisze:
no ale mnie interesuje jedno: czy ten przełącznik z pełnym wskazaniem gazu na ledach to faktycznie oddaje chociaż przybliżony obraz rzeczywistości w zbiorniku, którym można by się ewentualnie sugerować.



Nie oddaje
Ja mam na 4 czy 5 ledach i dopiero jak przejade około 280km to zaczynają te Ledy gasnąć, a najczęściej jest tak, że od razu wszystkie gasną i zapala sie rezerwa, na której mogę zrobić około 50 - 60 km

  
 
u mnie oddaje, widze ze mam przjechane około 150 km i 2 z 4 zielonych diodek sie nie świecą, w przybliżeniu oddaje stan zbiornika, ale ja mam to programowane z kompa
  
 
To może ja się wypowiem. W firmowym samochodzie mam właœnie diodowe wskazanie gazu ale nie pamiętam na jakim komputerze i nie zdaje to egzaminu w ogóle.Diody zapalajš sie w zależnoœci od tego jak się samochód buja i tylko mnie denerwujš że po przejechaniu 20 km i ostrym ruszeniu przy pełnym zbiorniku gasnš 3 z 4.NIE JESTEM Z TEGO ZADOWOLONY.
Natomiast w swoim escorcie mam kompa al700 z jednš diodš i podoba mi się to.Rezerwa zapala się w odpowiednim momencie i generalnie fajnie się na tym jeżdzi.Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2004-03-28 11:29:54, VinCe pisze:
To może ja się wypowiem. W firmowym samochodzie mam właœnie diodowe wskazanie gazu ale nie pamiętam na jakim komputerze i nie zdaje to egzaminu w ogóle.Diody zapalajš sie w zależnoœci od tego jak się samochód buja i tylko mnie denerwujš że po przejechaniu 20 km i ostrym ruszeniu przy pełnym zbiorniku gasnš 3 z 4.NIE JESTEM Z TEGO ZADOWOLONY. Natomiast w swoim escorcie mam kompa al700 z jednš diodš i podoba mi się to.Rezerwa zapala się w odpowiednim momencie i generalnie fajnie się na tym jeżdzi.Pozdrawiam.



Odkopuję wątek, bo po co zaśmiecać...
Właśnie mam podobny problem. Bak prawie pełny a diody skaczą jak chcą raz mam 4/4 raz 3/4 jak odpalę to nie raz przez 1min utrzymuje sie poziom 1/2 baku...
rezerwe mi ustawiali 2 razy a diody i tak skaczą. jak myślicie czy jest sens gonić gazownika by to poprawiał czy tez udac , ze tak musi byc z tym tomasetto...

Piszcie, bo się zamyślę! POZDRO!!!


Dzięki!!!!

[ wiadomość edytowana przez: matre22 dnia 2005-09-29 09:39:07 ]
  
 
up!
  
 
wskaznik poziomu paliwa jest orientacyjna, tak? to dlaczego inaczej mialo by byc z lpg? juz dwom kumplom odradzilem bajer w postaci wskazan poziomu napelnienia butli. zyja. i sa nawet bardzo zodowoleni bo ich nie wkurza ze cos im pokazuje tyle i a tak musza myslec ile maja. patrza na licznik i jest ok. poza tym bardzo latwo da sie wyczuc kiedy gaz sie konczy. wtedy pyk na noPb i jedziemy dalej.


PS. niezly dinozaur
  
 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
ja polecam coś trakiego instalacja brc wraz z miejszą ilością gazu kontrolki gasą kiedy jest rezerwa ostatnia miga i mozemy smiało przejechac 100 km jeszcze ani razu nie stwierdziłem przekłamań a już ponad 20000 km zrobiłem na lpg
  
 
Cytat:
2005-09-29 10:00:36, renifergt pisze:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us ja polecam coś trakiego instalacja brc wraz z miejszą ilością gazu kontrolki gasą kiedy jest rezerwa ostatnia miga i mozemy smiało przejechac 100 km jeszcze ani razu nie stwierdziłem przekłamań a już ponad 20000 km zrobiłem na lpg


A zimą i latem pokazuje Ci tak samo?
I ile przejeżdżasz na 1 zbiorniku (rezerwa 100km to u mnie blisko połowa zbiornika)?
  
 
rezerwe chyba mozna ustawic dowolnie, np. na 5l w zbiorniku. reguluje sie to jakos na butli...

-ale ja przy gazie nie majdruję...
  
 
Wg mnie wskaźnik (na butli i w kabinie) pokazuje ciśnienie gazu, a te zależne jest w znacznym stopniu od temperatury samego gazu. Wnioski pozostawiam do rozważenia...
  
 
Cytat:
2005-09-29 10:23:37, surec pisze:
Wg mnie wskaźnik (na butli i w kabinie) pokazuje ciśnienie gazu, a te zależne jest w znacznym stopniu od temperatury samego gazu. Wnioski pozostawiam do rozważenia...



ciekawa sprawa, trzeba by poszukać info.
  
 
Mogę mijać się z prawdą, ale wystarczy zrobić tak:
Sprawdź wskazania po ostrej jeździe w ciepły dzionek i wczesnym rankiem jak odpalasz zimnego. Albo podgrzej butlę i zobaczysz jak wskaźnik poleci do góry (nawet razem z butlą i furakiem )....