Oleje Midland ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie.
Czy miał ktoś z Was jakieś doświadczenia z olejami Midland ? Podobno to szwajcarska firma robiąca na licencji Quaker State ( www.midland.pl ).
Właśnie zalałem do skrzyni olej tej firmy i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem...
Sprzedawca bardzo zachwalał ten olej i podkreślał, że jako jedyna firma sprzedają olej w przezroczystych butelkach. Nie wiem, czy chciał się tego pozbyć czy to faktycznie takie dobre... Gość ma sklepik z wszelakiej maści olejami to mam nadzieję, że wie co mówi...
W porównaniu z tym co zlałem wygląda naprawdę nieźle Nawet nie przypuszczałem, że olej w skrzyni też ciemnieje. Albo jest druga możliwość, że w Toyocie leją jakieś takie ciemne coś...
Będę dźwięczny za wszelakie głosy
Pozdro.
  
 
Witam.
Ja też zalałem skrzynię tym olejem i nie narzekam.
Biegi wchodzą gładziutko.Facet który mi wymieniał olej równierz bardzo go zachwalał.Mówił że w zasadzie jeden z najlepszych i najpewniejszych olejów.
Planowałem wlać Mobila ale z tego co widziałem parametry obu olejów sa podobne.
Jak na razie zrobiłem na nim jakies 10kkm i skrzynia chodzi bez zarzutu.
Oby tak dalej

Pozdrawiam
  
 
Quaker State miały opinię wyśmienitych olejów mineralnych, robionych z czystej ropy z Texasu. A jak to teraz wygląda to nie wiem...Wygląda na to że jesteś jednym z beta-testerów . Czekamy na opinie...
Pozdrawiam.
  
 
No właśnie - a ja mam w planie zalać olej tej marki do silnika.
Muszę niestety wlać mineralny i chcę jak najlepszy.
A mineralny (Specjal Bend) ma klasę jakościową SL

Mechanik, sprzedawca - chwalą. Queker State miało opinię naprawdę bardzo dobrych olejów.

Mam wlać ????
  
 
midian to właściwie jest quaker. po prostu zmienili nazwę handlową. podobno tylko w europie. ja leję go do silnika.
  
 
Czy olej 15W40 SJ/CG-4 moze byc, nie znam sie na tych klasach.
Slyszal ktos o olejach MAXOL ?
  
 
Cytat:
2005-10-24 23:19:15, CzapCzap pisze:
Czy olej 15W40 SJ/CG-4 moze byc, nie znam sie na tych klasach. Slyszal ktos o olejach MAXOL ?



a moze MIXOL??

  
 
Cytat:
2005-10-25 14:27:13, el_comendanto pisze:
a moze MIXOL??


Oj nie o to mi chodzi
  
 
ja midlandy leje do silnikow obu carinek od poczatu ich posiadania - na razie nie mam powodow do narzekani. mechanik przy wymianie mowil ze bardzo dobry.

ps. maxol - tutaj w irlandii jest cala siecstacji benynowych maxola... ale wiecej nie powiem bo tankuje albo na shellu albo na texaco... wiec nawet o ich paliwie nic nie moge powiedziec a co dopiero o oleju
  
 
Ja sie tankuje na Statoilu, chociaz kiedys byl czas, ze tylko maxola lalem i olej tez. Nie czuje roznicy wiec chyba ok.