Akumulator corolla 1.3 (4e-fe 95 rok)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Od niedawna mam klopoty z akmulatorem (tak mi sie wydaje) Rano jak jest troche zimniej lub po 2 dniach postoju mam klopoty z zapalaniem, akumulator ledwie kreci albo nie jest w stanie przekrecic.
mam nadzieje, ze to nie jest inny problem rozrusznik itp.
Nie wiem ile lat ma akumulator wiec posadzam i licze na to, ze to jego wina .nawet naladowanie na maxa prostownikiem nic nie pomoglo i tak po jednym dniu sie rozladowal.
teraz jestem wlasnie po wakacjach i nie chcialbym wydawac na elektryka...jak myslicie czy to aku?
Mozecie mi powiedziec co to za cienki przewod z bezpiecznikiem laczacy dwie klemy? Niestety nie mam cyfrowki i nie jestem w stanie psryknac fotki a bardzo mnie nurtuje coi to jest. Na koniec jaki akumulator polecacie do tego samochodu. jak ktos sie zna to prosze o pare wersji, tania i droga. Na ile mi strarczy tania na ile droga. c zy akumulatory exite sa dobre? O jakiej pojemnosci powinienem kupic do tego samochodu aby nie miec problemow? ihttp://www.krzysztofbr.webpark.pl/toyota.jpg

pozdrawiam serdecznie

Krzysiek
  
 
Najlepiej by było gdybyś mógł sobie zmierzyć miernikiem czy masz ładowanie. Myślę że jak podjedziesz do jakiegos rozsadnego elektryka to za darmo to zrobi bo to w koncu moment. Nie pamietam tylko jakie powinno to ladowanie byc ale elektryk powinien wiedzieć.

Generalnie wydaje mi sie ze to będzie akumulator ale... na odległość to nikt ci tego na 100% nie powie...

O kabelku laczacym klemy nic nie wiem... nie widzialem nigdy czegos takiego.
  
 
Do silniczka 1.3, pojemnosc 45Ah. Dobre sa akumulatory Centry, a co do Exide to chyba Centra je robi ?.
  
 
Ja do E8 1.3 zakupiłam centrę a teraz ten akmu jeździ w E9. Polecam ta firmę, auto kreci fajnie.
  
 
Dzieki wielkie, dzisiaj pojade do elektryka. Po raz kolejny stwierdzam, ze forum jest bezcenne i oczywiscie ludzie na wysokim poziomie.
Niebawem napisze o mojej letniej podrozy Toyota do Afryki, 13 tys km na gazie.. Moze moje wskazowki komus sie przydadza.

pozdrawiam

kb
  
 
O ile nie jest jeszcze za późno.
O Exide nie słyszałem nigdy nic dobrego, za to o Centrze tak. Sam też mam centrę

Warto tak jak pisze Pigletto sprawdzić czy jest ładowanie, od biedy można zwykłym miernikiem.

Powodzenia
  
 
Bylem u elektryka, ladowanie jest okey. dwie cele akumulatora sa juz w slabym stanie. daje mu ostatnia szanse jezeli kiedykolwiek bede mial klopoty z zapaleniem to kupuje nowy.
Troche mnie korci aby kupic w markecie jakis tani, pytanie czy on mi wytrzyma zime? Wiem, ze to glupia oszczednosc ale nie usmiecha mi sie ponad 200 zl za varte lub bosha.
Moze nie bede mial wyboru..
Kolejnym dosc duzym problemem sa gabaryty akumulatora, on jest wysoki i jestem skazany na drogie markowe akumulatory. Nie wiedzialem ale czlowiek w koncu cale zycie sie uczy
  
 
Krzysztof po co robić sobie problemy skoro już nawet elektryk powiedział ze aku jest słaby. Naprawdę nie warto. W E8 nie musiałam wymieniać akmulatora przez 1.5 roku jak ją kupiłam ale pewnego dnia, zimą, po udanych zakupach podjechałam do sklepu ciotki. Ponieważ była jakaś awaria w całej wsi nie było światła, na drodze także, więc zostawiłam niunię na postojowych. Jak po chwili wróciłam to już nie odpaliła. Wujek miał klemy i tylko tym sposobem udało się ją odpalić i dojechać kilkaset mertów pod dom. Jak wjechałam do garażu i na drugi dzień chiałam jechać po aku to też nie dało się jej odpalić. Znowu klemy itd...
Naprawdę nie warto. Jak ci zgaśnie w głupim miejscu to koniec. Akumulator z Centry mnie kosztował ok.150 zł. W tym jest roczna gwarancja. Jak pisałam - mam go teraz w drugie Corollce 1.3 i od ponad roku kręci wspaniale
  
 
Cytat:
2005-09-08 12:54:18, CzapCzap pisze:
Do silniczka 1.3, pojemnosc 45Ah. Dobre sa akumulatory Centry, a co do Exide to chyba Centra je robi ?.



Odwrotnie - to Exide robi Centrę ( w końcu ich kupili, no nie? )
Polecam Centrę - mam od 3 lat, czyli od momentu zakupu auta. A ile lat wcześniej została zamontowana tego niestety nie wiem
  
 
Odświeżam trochę topicek.
Naczytałem się o tych centrach i myślę, że trzeba będzie kupić bo cościk szwankuje w E11. Dodam tylko, że ma jeszcze oryginalny aku. PANASONIC. Toż to 7 lat
  
 
U mnie oryginał Samsunga wytrzymał 8 czy nawet 9 lat, w dieslu
Centra jak narazie zapowiada się dobrze

Pozdrawiam
  
 
Mój ojciec właśnie co wymieniał aku w swojej E10 z 4efe. Oryginalny panasonic wytrzymał 8 lat. Teraz kupił centrę-tak jak była o tym jednak mowa na forum corollaclub, pod mocowanie akumulatora trzeba podłożyć (np.) drewniany klocek, bo sprzęt jest trochę niższy od oryginału.
  
 
Ale do 4E-FE z tego co sie orientuje to najlepszy bedzie 55Ah ?
Ile trzeba liczyc na centre teraz bo tez zamierzam kupic za niedlugo ?
  
 
Cytat:
2005-11-03 08:09:01, Golden_Flyer pisze:
pod mocowanie akumulatora trzeba podłożyć (np.) drewniany klocek, bo sprzęt jest trochę niższy od oryginału.



U mnie to samo (Centra)
Co za cholerstwo z tymi nowymi aku ... A na obudowie wyraźnie ze pasuje do carina, corolla...