Uszkodzony czujnik ABS...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej!

Mam taki problem... ostatnimi czas mechanik uszkodził mi czujnik ABS (jak twierdzi, młotek mu poleciał...), niby zadeklarował się że znajdzie dla mnie taki czujnik i mi go wymieni, ale to już trwa i trwa.. więc zdecyowałem się samemu poszukać.

Czy ma ktoś może taki czujnik na zbyciu? (od strony kierowcy, EFI 1.6 1991r)

albo może wiecie czy z jakiegoś innego auta podejdzie? były gdzieś jeszcze wykorzystywane takie same?? (już wiem, że w mondeo były zupełnie inne)


Pozdrawiam
Marcin

PS
na jednym z wątków na forum doszukałem się informacji, że samego czujnika nie dostane... "tylko ze zwrotnica bo samego czujnik z niej nie da sie wyciagnac."
prawda to? dlaczego nie da się wyciągnąć?
  
 
popytam znajomego elektryka bo pamiętam że kolesiowi w scorupie wkładał cos tanszego . A mi się tez przyda bo z tyłu mam czujnik uwalony
  
 
czujnik to delikatna część która przy próbach wyciągania często gęsto się uszkodzi bo wiadomo że na zwrotnicy zbiera się syf co jest na drodze, szczególnie zimą, ogólnie warunki atmosferyczne źle wpływają na to

dobry czujnik dobrej firmy - nie oryginalny w granicach 250 zł, oryginalny w serwisie 500 zł mówimy tu i jednej sztuce cały czas.

Jak by co to mam razem ze zwrotnicą bo nie podejmuje się prób wykręcania samego czujnika bo nie chce go uszkodzić