Temat rzeka :) Od czego te kabelki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!
Może ktoś będzie wiedział?
Dziś znalazłem dwa wypięte kabelki, w komorze silnika 1.6 zetec.
Mimo usilnych poszukiwań nie znalazłem nic do nich pasownego.

Fotka1
Dwa kabelki jeden koloru brązowego, a drugi czarny z żółtym paskiem.


i drugi
Fotka2
Koloru niebieskiego.

Dodam że autko pali cacy, zero problemów.

Może ktoś pomoże.
  
 
Cytat:
2007-04-06 21:41:35, Roland77 pisze:
Witam wszystkich! Może ktoś będzie wiedział? Dziś znalazłem dwa wypięte kabelki, w komorze silnika 1.6 zetec. Mimo usilnych poszukiwań nie znalazłem nic do nich pasownego. Fotka1 Dwa kabelki jeden koloru brązowego, a drugi czarny z żółtym paskiem. i drugi Fotka2 Koloru niebieskiego. Dodam że autko pali cacy, zero problemów. Może ktoś pomoże.



co do pierwszej fotki brąz w essach to chyba masa a od czefo to nie wiem wydaje mnie sie ze albo przeciwmgielne albo do jazdy dzinnej(wersion skandynawien)

drugiej fotki nie wiem
  
 
elo

sa to kabelki do podpiecia halogenow.
  
 
Dzięki

Wyglądają na bardzo dawno nie użyane.
Więc to raczej będą halogenki
  
 
Raczej nie halogeny, bo u mnie świecą, a też mi takie dwie wtyczki dyndają. Obie znajdują się koło lewego reflektora, koło prawego nie znalazłem. Chyba że słabo szukałem.
  
 
Aż sobie UPnę, bo i ja chętnie bym się dowiedział, do czego te kabelki służą. Może ktoś ma pojęcie?
  
 
Cytat:
2007-04-07 23:14:10, roody pisze:
Aż sobie UPnę, bo i ja chętnie bym się dowiedział, do czego te kabelki służą. Może ktoś ma pojęcie?



na 100% te kable o ktore pyta roland sa do halogenow.
  
 
ja wiem ja wiem ... moge ja ?? ja wiem .... moge??

Te kabelki sa od samochodu

A tak na serio to i mi sie wydaje ze to od halogenikow
  
 
No kurde, u mnie identyczna wtyka leży luzem pod obudową reflektora, a halogeny świecą od kiedy essina fabrykę opuściła. Chyba że w Płońsku coś z kablami namotali
Jutro wezmę się i zajrzę pod machę, bo kolorów nie przewodów nie pamiętam, a ze swojego kiepawego zdjęcia nic nie wypatrzę.
Swoją drogą mam rozumieć, że pomiędzy tą wtyczką a samym halo jest kilkunastocentymetrowy łącznik? Bo wtyczka do samego światła jest niebieska, z metalową zawleczką (oryginalne halo Helli).

No i co z tym pojedynczym niebieskim przewodem z drugiej fotki?
  
 
Roody prosze lepsza
Fotka
A może to zasilanie od spryskiwaczy reflektorów?
  
 
Cytat:
2007-04-08 08:44:01, Roland77 pisze:
Roody prosze lepsza Fotka A może to zasilanie od spryskiwaczy reflektorów?



byl bym za tym twierdzeniem bo ja tez mam halo podlaczone i mam tez dodatkowe dwie wtyczki wolne
  
 
Na 100% nie halogeny - zaizoluj to
  
 
Moze to byc wtyczka np jak autko występowało z klimatyzacją
  
 
nie wiem czy to to ale u mnie pod filtrem powietrza (obudową) jest taka złaczka z dwoma przewodami złaczona z drugą idącą od strony kabiny i przyczepiona jest do podłuznicy. od czego to jest to nie wiem
  
 
kiepas96 to złaczke co ty opisujesz to złaczka od swiateł cofania wtyczka jest przy samym czujniku w skrzyni i pózniej jest nastepna złączka choc mnie troszke dziwi po co tyle wtyczek
  
 
Tak mnie coś po głowie chodzi
Bo posiadam podgrzewane spryskiwacze szyb, może to instalka na podgrzewacze spryskiwaczy reflektorów?
Teraz w święta z miernikiem biegać nie będe ,
ale we wtorek sprawdze dokładnie czy coś tam jest, miernikiem.
  
 
I masz, zapomniałem maskę podnieść... Jutro obadam sprawę na 200% bo też mnie intryguje W sumie te spryski świateł brzmią prawdopodobnie - Płońsk Płońskiem, żadnych podgrzewanych bajerów nie było (teraz są lusterka - wyprowadzenia od strony samochodu były razem z masą innych niewykorzystanych pinów), ale w końcu to Ghia, więc instalacja pod pompkę przynajmniej może być

Miernik mi padł, więc podłączę jutro do wtyczki profesjonalną próbówkę z żarówki w5w i metra kabla to może się wyjaśni.

Poza tym nikt nawet nie zająknął się, do czego może służyć ten pojedynczy niebieski przewód. Jakiś czujnik, czy cuś? Wszelkie sugestie mile wiedziane!
  
 
Przyjrzałem się kabelkom i się okazuje, że u mnie mają kolory czarno-czarny i biały z zielonym paskiem. Przy czym jestem pewien, że to ta sama wtyczka (kształt i umiejscowienie identyczne, brak czegokolwiek podobnego w pobliżu). Żarówka nie zareagowała na światła, spryskiwacze, ogrzewanie tylnej szyby. Podgrzewanej przedniej szyby, sprysków nie posiadam. Ale o podgrzewaniu spryskiwaczy reflektorów to chyba nie słyszałem ;]

Ten pojedynczy niebieski przewód ma u mnie czarny pasek.

Ktoś jest w stanie nam pomóc?

PS: Dzięki za fotkę, Roland77
  
 
Kurka, nikt nie wie do czego są te kabelki? up...
  
 
Heh, tego to nawet konstruktorzy Forda nie wiedzą.