Mocniejszy silnik do B caravan

  szukane wyrażenia:   silnik
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
pytanie z nieco innej beczki jak sądzę. Mam możliwość tanio kupić silnik od omegi mv6 3.0 z niewielkim przebiegiem. Czy jest możliwość włożenia go do mojej omy B caravan ? Sądząc po ilości wolnego miejsca pod machą, na oko wydaje mi się że chyba by wszedł. Słyszał ktoś kiedyś wogóle o takiej modyfikacji ? rocznik właściwie ten sam co mój - 98 ( nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale dla zasady dopisuję. )
  
 
Myslisz, ze MV6 ma wieksza komore silnika przy tych samych wymiarach zewnetrznych ??

Przerobka IMO bez sensu bo roznica to nie tylko silnik.

  
 
Cytat:
2005-11-14 19:42:04, DrA pisze:
Przerobka IMO bez sensu bo roznica to nie tylko silnik.


mniej wiecej taka jak TA
  
 
A do tego jeszcze skrzynie,wał,komputer i instalacje i nie wiadomo czy poduchy od silnika podejdą lepiej sprzedać i kupić MV6
  
 
Cytat:
skrzynie,wał



A to po co ?? Skrzynia z 2.0 swietnie sobie radzi ze stadem trzylitrowki.
  
 
Właściwie jeżeli skrzynia sobie poradzi, to już połowa sukcesu.
najważniejsze dla mnie to czy w "formę" wejdzie. komputer
to chyba nawet z tej samej bryki mógłbym zabrać ( po wypadku ).
zastanawiam się tylko, bo sam na 100% nie dam rady... może do zlotu poczekać, i spawarkę na pakę załadować ?
  
 
Włożenie silnika to pestka ,ale za to przełóż instalację elektryczną nietylko tą z komory silnika ale całą ,nie licząc skromnego tyłu.
  
 
no to chyba nadszedł czas żeby się wyspowiadać.:
mój znajomy siedzi troche w handlu samochodami w Reichu.
ostatnio wpadła mu w ręce omega 3.0 v6 której.... jakiś tir czy coś podobnego zrobiło z tylniej częśći wozu jesień średniowiecza.
przód - właściwie od przednich foteli jest nienaruszony. natomiast tylnie fotele i kufer to.. zlepek metalu.
No i dlatego zapytał się mnie, czy nie chciałbym silniczka i innych części spod maski.
Silnik ma około 100.000 przebiegu, więc i tak mniej niż moja oma ( 150.000 ).
Jeżeli jest z tym naprawdę duży ambaras, to nie będę sobie głowy zawracał - dlatego właśnie, Szanownego Grona - się pytam.


  
 
Dlatego odpowiadamy.

Jak znajdziesz dobrego elektryka ,który ci przepnie wiązkę za rozsądne pieniądze no to jest szansa ,później mechanika co by silnik itp przełożył i masz 3.0 v6 .

Oczywiście na początku napewno coś będzie nie działać,ale jak masz dużo cierpliwości to przeżyjesz.
  
 
Nawet gdybym dostał z adarmo taki silnik to bym się nie bawił w takie swapy.(wolał bym sprzedać zarobić i kupić orginał.)
Nawet wymiana "rozrusznika" na silnik nie zrobi z twojej omegi MV6

Pomyśl pozatym przyszłościowo kto kupi MV6 bez wyposażenia ,albo dwólitrówkę z silnikem 3 litry.
  
 
Jemu nie chodzi o robienie ze zwykel B MV6 tylko o wsadzenie mocniejszego silnika.


A ja spytam tak: ile za ten silnik chce koles ? Wciagnal bym moze, i tuning zrobil jakis, jak popsuje to bede mial drugi
  
 
Cytat:
2005-11-15 10:40:49, PEPE pisze:
Nawet wymiana "rozrusznika" na silnik nie zrobi z twojej omegi MV6 Pomyśl pozatym przyszłościowo kto kupi MV6 bez wyposażenia ,albo dwólitrówkę z silnikem 3 litry.


jakbym kupujac auto myslal juz o jego sprzedazy to jezdzilbym corolla...
  
 
Ano własnie. Brrrr.. tylko nie corolla.
Silniczek mam do wzięcia za grosze, bo od znajomego... nie wiem dokładnie. 100 Euro ? Reszta blachy i tak idzie na szrot.
skrzyni nie da się wymontować bo też jest trafiona. Czyli pozostaje mi silnik, komputer no i trochę okablowania.

Dokładnie, nie zamierzam - nawet w odległej przszłości pozbywać się Omy bo bardzo dobrze mi służy. Poza tym to ulubione auto mojej Pani. Chodzi mi jedynie o zwiększenie mocy, co niewątpliwie silnik od mv6 mi zapewni.

  
 
Cytat:
pozostaje mi silnik, komputer no i trochę okablowania.


Wózek pod silnikiem też jest inny,a dokładnie miejsce do którego montujesz poduszki.
W razie co mam od MV6.
  
 
Mówię szczerze - niewiele mogę powiedzieć o elektronice końcówki XX wieku - jestem technikiem samochodowym - ale bez większej praktyki. Trochę praktyki mam w jeździe OMą, ale tylko B. Nie wyobrażam sobie bezstresowej jazdy w B Carawan z silnikiem niżej niż V6 2,5 - podobno żyją ludzie którzy jeżdzą 2.0 z 8 zaworami - miałem taki silnik przy poprzednim samochodzie - Vectra z 1990. Podejrzewam, że inwestycja - po wliczeniu pewnych komplikacji (B jest bardzo wrażliwa) zaowocuje uśmiechem na ustach szczęśliwego kierowcy. Megatuning. Do swojej dołożyłbym chętnie pół litra. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
  
 
Cytat:
2005-11-18 23:19:26, ARCIK112 pisze:
Megatuning. Do swojej dołożyłbym chętnie pół litra. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.



Miałem okazję zobaczyć taki megatuning jak szukałem samochodu.
Przyjerzdża gość pod krawatem, pełna kulturka. Autko w środku ładne, zadbane (gorzej z zewnątrz), udokumentowany przebieg. Jazda próbna i coś tłucze z tyłu. Mówię tylna zawiecha do roboty. Gość nie możliwe, sprawdzone wszystko ok. Zatrzymuję się podnoszę klapę od koła zapasowego a tam 3/4 sobieskiego sobie hula po kole zapasowym Że też mu się nie stłukło W końcu jej nie kupiłem, bo gość nie chciał zejść z ceny. 50 tys. za omę 3.0 z 2000 r Pogieło go
  
 
Nie wyobrażam sobie bezstresowej jazdy w B Carawan z silnikiem niżej niż V6 2,5 - podobno żyją ludzie którzy jeżdzą 2.0 z 8 zaworami

A jednak nie tylko LOB TESTerzy chwalą się swoimi mocami i umiejętnościami co to nie coooooooooooo.
Arcik czy aby tylko masz takie umiejętności i potrzeby aby na tylnej klapie była 3 z przodu ,a ci co mają 2 to podobno żyją -przypuszczam że myślałeś o świecie ludzkim.Bo jak czytam takie posty wymądrzające się to mam wrażenie że jesteś taki dumny że ziemi nie dotykasz.
  
 
A ja bym kupil od Ciebie ten silnik. Co Ty na to? Dam wiecej niz 100 EUR.
  
 
Cytat:
A jednak nie tylko LOB TESTerzy chwalą się swoimi mocami i umiejętnościami co to nie coooooooooooo.
Arcik czy aby tylko masz takie umiejętności i potrzeby aby na tylnej klapie była 3 z przodu ,a ci co mają 2 to podobno żyją -przypuszczam że myślałeś o świecie ludzkim.Bo jak czytam takie posty wymądrzające się to mam wrażenie że jesteś taki dumny że ziemi nie dotykasz.




Hahahaha, nastepny sie znalazl. Dwoch juz pakuje walizki do sanatorium, a tu kolejny juz w kolejce sie ustawia. Moze myslisz ze tam lizaki daja ? Niezle. Hahahah.

  
 
Vino niedługo może aukcję przeprowadzimy na forum