Regulacja ElipiGaz Nicolaus

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.

Mam pytanko odnośnie regulacji w/w instalacji.

Posiadam Astrę F, 1,6 8V, silnik X16SZR.
Co to jest TPS oraz PWA, za co są odpowiedzialne te parametry i jakie powinny mieć wartości.
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy regulacji tej instalacji?
Posiadam interface oraz laptopa z oprogramowaniem Nicolaus2004.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
  
 
TPS to czujnik położenia przepustnicy. W Twoim przypadku jest to potencjometr 0-5V.

PWA to Pozycja Wyjściowa Attuatora, czyli pozycja początkowa silnika krokowego (gazowego) i jednocześnie jest to wartość względem której ustawia się większość parametrów. Nie jestem w 100% pewien czy jest tak w Nicolausie, ale w Leonardo wygląda to tak przykładowo:

PWA - 80
Bieg jałowy - liczba kroków powyżej PWA - 25 (czyli 80 + 25 = 105)
Bieg jałowy - liczba kroków poniżej PWA - 25 (czyli 80 - 25 = 55)

0 kroków to całkowicie zamknięty attuator, a 255 to całkowicie otwarty.
  
 
Ja mam takie pytanie ponieważ też jestem początkujący PWA - 80 co to jest za wartośc i od czego jest ona zależna.
  
 
Przecież jest napisane wyżej.
  
 
co za koles wartosc pwa ustawia sie pod konkretny samochod a nie stale 80 krokow
  
 
Osa1go, przecież Dra_Killer napisał wyraźnie, że podaje przykładowe wartości. Zanim coś napiszesz to przeczytaj dokładnie to co powyżej.
  
 
A gdzie można zdobyc takie dane... Jakie PWA musi byc ustawione do danego silnika.
  
 
Pacer81 to się ustawia doświadczalnie w czasie regulacji. Rosk napisał przecież, że to się dobiera pod konkretny silnik (dodam, że nawet pod konkretną instalację). Wystarczy, że się zamontuje mikser innego producenta i już PWA może się zmienić.
  
 
Dzięki za podpowiedzi ale czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyc tak po chłopsku jak to wszystko się zgrywa ze sobą aby uzyskac jak najlepsze rezultaty ustawienia instalacji. Za każdą pomoc z góry dziękuje. Posiadam interfejs od viakena no i chciałbym troszeczke się zagłębic w temat regulacji żebym nie musiał jeździc po gazownikach.
Pozdrawiam.
  
 
Szukaczka . Były dwa bardzo obszerne wątki o regulacji.