[OT] Poradaw sprawi zakupu aparatu fotograficznego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie aparatów fotograficznych (cyfrowych).
Mam zamiar zakupić KODAK Z740 lub Fuji FinePix S5600 - głownie chodzi o cenę.
Jestem zwykłym amatorem , więc nie szukam wyszukanego sprzetu. Czy macie jakieś informację - bardziej negatywne, na temat w/w modeli cyfrówek?

Dzięki za pomoc.
  
 
Już nie aktualne .
wybór padł na KODAK Z740 ... mam nadzieję że słusznie ...

[ wiadomość edytowana przez: Krzysiek-Diackon dnia 2006-07-11 15:57:58 ]
  
 
Moze ja sie podlacze do tematu,bo jest stosunkowo nowy, wiec tych starych juz nie bede rozwijac

Chce kupic aparacik cyfrowy, szukam raczej w obrebie Canona i Olympusa (czy Nikona tez moze ktos polecic?). Jak narazie moje oczekiwania spelnia IXUS 50 (na allegro z Wwy kosztuje 929,-), tylko, ze jesli znacie jakis opdowiednik, tyle ze tanszy, a rownie dobry, to prosze o jakas porade w tej sprawie. W sumie zalezy mi na tym, zeby aparat posiadal:

- duzy i jasny wyswietlacz
- zeby bylo dobre makro, np juz z 2-3cm
- chetnie bateria LiIon (ale niekoniecznie)
- nagrywanie filmow z dzwiekiem i zeby mogly one trwac dluzej niz 60sek..
- zoom optyczny 3x
- wizjer optyczny(ale to nie takie konieczne)
- fajnie jakby byl stabilizator obrazu (no ale nie musi...)


No i musi taka miec reakcje, zeby robil zdjecie zanim zdaze zamknac oczy, gdy blyska mi flash Wiem ze ixus50 to potrafi, dlatego tak mi sie podoba

No i mam sie zmiescic w 1000 zeby bylo zabawniej nie pogardze oczywiscie, jak zaproponujecie cos ok 800 Ale cos mi sie wydaje, ze zbyt wiele wymagam w tej cenie....
  
 
Ja posiadam Fuji S5500 od roku - co prawda przez pewien czas go malo uzywalem ale ostatnio dosc duzo fotek pstrykalem.
To dobry aparacik. Moge z czystym sumieniem polecic. Robi bardzo fajne zdjecia macro i ma zoom optyczny 10x. Jak sie dobrze zakrecisz to za 1000 bys znalazl.
  
 
Cytat:
Jak sie dobrze zakrecisz to za 1000 bys znalazl.



znalazlA

Zerknelam na ten aparat, ktory propobujesz, na allegro... mam na mysli cos co mi sie zmiesci w torebce i moge wszedzie zabrac. Dla przykladu ixus 50 wyglada tak:
Ixus 50

[ wiadomość edytowana przez: Keighty dnia 2006-07-12 17:10:48 ]
  
 
ten ixus zachwyca na pierwszy rzut oka!
Moja kolezanka ma takowy i na wycieczce krajoznawczej wziąłem swój sony DSC-V1 a ona swojego canona. Canon zachwycał swoją szybkością i 'sprytnością', bardzo mi się podobał - mały, zwinny, szybki i poręczny. Zdjęcia wychodziły całkiem ładne, obsługa dość prosta.
Tylko przy porównaniu jakości zdjęć z moim sony wypadł troszkę słabo, jednak można go polecić.
  
 
No wlasnie moj brat tez ma tego IXUSa, ale kupil go z czyjegos polecenia, nie znajac sie kompletnie. Mialam takze okazje sie nim pobawic i naprawde mi sie podobal. Ale wlasnie bym chciala moze cos tanszego, co byloby podobnie funkcjonalne, bo czesto placi sie za marke a mozna cos dostac w tym tonie nieco taniej
  
 
ja mam Fuji S5600

mialem rozne aparaty ale w tym jestem zakochany - profi dla amatorów jak za taką kasę!
  
 
Właśnie kupiłem z usa Nikon D70 s i mam kłopot ze zdobyciem instrukcji w języku polskim , może jakieś pomysły na rozwiązanie problemu.
  
 
napisanie do Nikona a wlasciwie dystrybutora z prosba o przeslanie pdfu - o ile nikon w polsce dystrybutora ma.

Powod - zniszczenie oryginalu instrukcji powodzią piwnicy i tyle.
  
 
Cytat:
2006-07-12 21:10:31, Cwikus pisze:
napisanie do Nikona a wlasciwie dystrybutora z prosba o przeslanie pdfu - o ile nikon w polsce dystrybutora ma. Powod - zniszczenie oryginalu instrukcji powodzią piwnicy i tyle.


I zapłacisz 100 złotych. Taka jest polityka firmy nikon.

Adam, zapraszam na forum nikona.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
u nas wdomu są dwa Nikony wiec bede stronniczy bo robia swietne zdjecia
  
 
A ja powiem, ze jestem zachwycony KODAKiem Z740, jedyny mankament to brak ręcznej regulacji ostrości, po za ty jest super.
  
 
Cytat:
2006-07-13 10:51:25, Krzysiek-Diackon pisze:
A ja powiem, ze jestem zachwycony KODAKiem Z740, jedyny mankament to brak ręcznej regulacji ostrości, po za ty jest super.



na pewno nie da się ręcznie ustawić ostrości w żaden sposób???
  
 
W klasie kompakt nie ma chyba nic lepszego niż Olympus, zapewne potwierdzi to ŁUKASZ i kilku innych klubowiczów poważnie zajmujących się amatorską fotografią.
  
 
Cytat:
2006-07-15 00:27:56, Kolber7 pisze:
na pewno nie da się ręcznie ustawić ostrości w żaden sposób???



Niestety pozostaje tylko ciągła ostrość lub pojedyńcza Jak dla mnie wystarczy
  
 
Cytat:
2006-07-12 18:47:30, Keighty pisze:
No wlasnie moj brat tez ma tego IXUSa, ale kupil go z czyjegos polecenia, nie znajac sie kompletnie. Mialam takze okazje sie nim pobawic i naprawde mi sie podobal. Ale wlasnie bym chciala moze cos tanszego, co byloby podobnie funkcjonalne, bo czesto placi sie za marke a mozna cos dostac w tym tonie nieco taniej



A ja polece Ci Canona A620 (ostatnio troche staniał i mozna go kupic w cenie A610 czyli 999zł) matryca 7 mega, zoom x 4, wszystkie mozliwe ustawienia dostepne w manualu, szybki wyposazony w nowy procek DIGIC II, obracana duża matryca LCD, fajny szybki i niewielki. Ixusa bym raczej odradzal (to po prostu aparat z półki exclusive ale tylko z wygladu) wada sa specyficzne akumulatorki zamiast zwykłych AA (paluszków) są małe i kiedys trzeba je bedzie wymienic koszt chyba ok 150 zł. A zwykłe paluszki to cena 10-15 zł za szt.
  
 
A czy może mi ktoś wytłumaczyć na co komu 7 MPix, co wy zdjecia na bilbordy będziecie robić ?? Już 4 MPix wystarczy na zdjęcia 70x50 cm. Ja tam wolę mniej dokladną matrycę, ale za to dobry zoom optyczny.
W zyciu nie wywołałem zdjęć wiekszych niż 10x15
  
 
Cytat:
2006-07-20 13:51:19, Krzysiek-Diackon pisze:
A czy może mi ktoś wytłumaczyć na co komu 7 MPix,



Nikomu... ale patrz jak ładnie wygląda w reklamach. I zapewne działa podniecająco na 80% klientów.
  
 
Cytat:
2006-07-20 13:51:19, Krzysiek-Diackon pisze:
A czy może mi ktoś wytłumaczyć na co komu 7 MPix, co wy zdjecia na bilbordy będziecie robić ?? Już 4 MPix wystarczy na zdjęcia 70x50 cm. Ja tam wolę mniej dokladną matrycę, ale za to dobry zoom optyczny. W zyciu nie wywołałem zdjęć wiekszych niż 10x15



Święta racja.

3MPix wystarcza z zapasem do wywołania idelanej jakości zdjęć w formacie 10x15.

Najważniejsza jest optyka (jej precyzja i jasność) i jakość samej matrycy, a nie jej rozdzielczość.