Wypada 5 bieg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Samochód to corolla e12 D4D. W trakcie jazdy, podczas przyspieszania wypada 5 bieg. Może ktoś z Was miał już do czynienia z czymś takim. Czym jest to spowodowane? Naprawa będzie opłacalna, czy może lepiej wymienić skrzynię biegów na nową używkę?
  
 
jeśli sterowanie biegiem jest ok,nic nie było kombinowane przy linkach i wybieraku to pewnie zużył się 5 bieg.zużyły się pewnie piasta, przesuwka i sprężyny, nie trzymają spiętego biegu,w tym modelu biegu 5 nie ma zazwyczaj spotykanych tak zwanych "kluczy"czy "piesków"(na reszcie biegów są,nie wiem dlaczego tak nazwano),tylko są pierścienie sprężynujące, jest inaczej skonstruowany(patrz na "toyodiy") ja bym sugerował wymienić kompletny bieg 5,jeśli cała skrzynie jest w porządku,jest cicha,reszta biegów nie zgrzyta i dobrze pracują to ingerował bym w ten bieg, bo jak kupisz nową-używaną to nie wiesz co masz.
  
 
Konieczny będzie demontaż całej skrzyni czy może wystarczy odkręcić jakiś dekielek i voila?
  
 
ja to robię bez demontażu skrzyni,tylni dekiel i po sprawie.
  
 
A możesz przybliżyć orientacyjny koszt zabawy? Tzn. części bez robocizny? Wielkie dzięki za pomoc
  
 
musisz określić dokładniej jakie to auto,rocznik,jaki silnik(bo d4d są 2,0 i 1,4)bo są inne skrzynie,najlepiej podaj vin.