Opony do Cariny 1,6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Może zadam głupie pytanie ale ciekawi mnie oewna rzecz (a raczej moja kieszeń) a mianowicie:
przymierzam się do zakupu oponek letnich, markę juz prawie wybrałem tylko zastanawia mnie z jakim indeksem prędkości mam wybrać oponkę. Czy wystarczy z "T" czy może musi być z "H". Dodam, że jeżdżę raczej spokojnie, bez szaleństw. A róznica w cenie jest spora. Znajomy mi radził żeby brać z "T", ale jestem ciekaw co Wy na to powiecie.

P.S. A może jeszcze jakiś model opony doradzicie? Ja nastawiłem się na stany "niskie" - Klebery ew. Barum-y. Warto?

Pozdrawiam
  
 
Witaj.

Sądze że T w zupełności takie mam i nie narzekam jeżdżę na Kleberach Viaxer ale teraz kupię Kleber Dynaxer.

Pozdro.
  
 
Dzięki.
Właśnie na takie KLEBER DYNAXER HP2 jestem już prawie zdecydowany. Poczytałem rózne opinie i wypadają raczej dobrze. Mam zamiar kupić przez www.netcar.pl. Kolesie od nich brali. Szybka dostawa itd. No i cena jest bardzo dobra. Taniej nie znalazłem.
Pozdrawiam
  
 
Jaka cena??
  
 
Cena 157,21 za sztukę, dowóz gratis na wskazane miejsce. Chyba się skuszę.
  
 
ehh, daj mi Boże kapcie w takich cenach

o kleberach nienajlepiej słyszałem, ale ecna chyba rekompensuje... a jak ostrożnie śmigasz, to powinny starczyć
pozdrowionka
m
  
 
Wg opini wyrażonych przez użytkowników tych opon nie są one najgorszej klasy a wielu bardzo je sobie chwali a ponadto....ta cena
ja bym się skusił...chyba że dysponujesz większą kasą to i wybór staje się łatwiejszy.
  
 
Witam! Indeks prędkości to zależy czy masz zamiar ścigać się na maxa czy też nie. Jak przekraczasz prędkości powyżej 180 km na godzine to może to mieć znaczenie, a jak nie to lepiej kupić tanią wersje.
W każdym razie nowe gumy to nowe gumy bez względu na producenta na pewno długo na nich pojeździsz. Różnice może są wyczuwalne w jakiś ekstremalnych zastosowaniach. W każdym razie każda firma twierdzi że jej gumy sa lepsze od konkurencji. Ja metodą dedukcji doszedłem do wniosku że mniej więcej to jeden pies , kształ rowka czy skład chemiczny pewno już dawno jeden od drugiego odgapił ) Poza tym są firmy legendy za samą nazwe musisz nieźle dopłacić jak np Michelin. Uważać trzeba tylko na tzw opony bieżnikowane czyli przerabiane używki wygladające jak nowe i czasami robione dokładnie tak jak opony znanych firm - syf totalny po góra dwóch latach rozpad . Tak więc guma mabyć nowa nie bieżnikowana - firma to już drugorzedne znaczenie, dla lepszego samopoczucia niektórzy dopłacają) Pozdrawiam.
  
 
mam pytanko czy te opony to czternast cz pietnastki oraz jaki rozmiar bo jestem zainteresowan pietnastkami, jeszcze jedna sprawa przy ubespieczeniu AC firma ubespieczeniowa sprawdz indeks opon czy jest zgodny z zaleceniem producenta i sa klopoty z uzyskaniem odszkodowania taką informacje uzyskałem od znajomego który miał kłopoty z uzyskaniem odszkodowania. pozdrowienia
  
 
Cytat:
AC firma ubespieczeniowa sprawdz indeks opon czy jest zgodny z zaleceniem producenta i sa klopoty



Sorry ale zdradź nam nazwe tej firmy ubezpieczeniowej. O takiej ciekawostce nie słyszałem jak żyje. Powiedz która to firma a na bank się w niej nie ubezpiecze) Zresztą firmy ubezpieczeniowe to naciagacze na maxa i każdy taki przypadek trzeba prześwietlić i podać do wiadomości publicznej. Niech się wstydzą jak naciagają swoich klientów) Ubezpieczenia to najbardziej dochodowy biznes na świecie. Cyckanie klientów jest pożałowania godne. Stan techniczny pojazdu sprawdzają coroczne badania, a na jakich oponach jeździsz to już twoja sprawa.
Może jak byłyby łyse to mieliby się do czego doczepić ale indeks!
Tyle kasy płacimy na ubezpieczenia a potem się okazuje że chcą nas jeszcze obedrzeć ze skóry , przecież to w głowie się nie mieści.
  
 
przykro mi ale nie wiem jaka to firma bo ten wpadek miał miejsce w ubiegłym rok a znajomy wyjechach za wielką wode i straciłem z nim kontakt a jak coś będę wiedzial napewno napisze.
  
 
W niemczech mając opony których producent nie zalecił do twego auta (rozmiar) przy szkodzie zawsze jesteś winny i to orzeka już policja na miejscu........

Inne kapcie można założyć mając homologacje do danego auta