SPIS ZAMIENNIKÓW

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,

Wpadł mi do głowy peiwn pomysł. Wielu Klubowiczów (I nie tylko) opisując swoje naprawy i ulepszenia pisze "tutaj to pasuje od Ola Vectry A , tutaj od kadeta, tutaj od Ascony, a tutj od cinquecento".
Może by Ktoś Mądry zrobił JEDEN WIELKI SPIS najwazniejszych zamienników do najcześciej wymienianych (naprawianych - o zgrozo) części naszych ESPERAKÓW ?
A jak by tak jeszcze dodać ceny i gdze kupić najtaniej to byłoby estra. Robota mrówcza ale jaki pozytek....
Co o tym sądzicie....
Pozdrawiam
BOJKOT
  
 
Ciężka sprawa. Jak kupowałem sworzeń, bębny, klocki itp to zawsze na opakowaniu pisało: FIRMAJAKAŚTAM made in EU - czyli wiadomo, że nic nie wiadomo.
  
 
Myślę, że to bardzo dobry pomysł
Tylko że praca jak zauważyłeś ogromna....
  
 
Świetny pomysł !!!

Z tego co ja wiem, pasują:

Sprężyny od Vectry, Kadetta= od Gsi na tył, tylko jak sprawa ma się z przodem, Maciej75 ratuj

Koncówki drążków od Vectry.

Plecionka (złącze elastyczne wydechu) od cieniasa

Łożyska kół.

Jest tego pewnie dużo więcej. Reszta dopisze swoje typy
  
 
Pomysł bardzo dobry.

Ze swojej strony dodam - tylny tłumik od Nexii (zamienił stryjek ... ).
  
 
No i co Panowie - pomysł upadł?
Pozdr. P.
  
 
ja sie moge pochwalic ze na 100% pasuja sprezyny z Astry GSI na przod i na tyl bez problemu - wczoraj wkladalem tzn. mechjanik wkladal ja patrzylem
  
 
W pełni popieram ten pomysł.
Ja wszystko, co robię zapisuje dość szczegółowo, myślę, że jest więcej takich osób i tu jest do nich prośba. Przepiszcie swoje notatki tak by mogły nam wszystkim służyć. Pozostaje mieć nadzieje, że moderatorzy znajdą odrobinę czasu na uporządkowanie tego, co powstanie

Oto mój spis dla Espero z silnikiem 2.0
--------------------------------------------
1. klocki hamulcowe firmy maff - nr 7.395.0; 90R01139/046; L.C3952
2. klocki hamulcowe firmy Ferodo TAR 584 WVA 21190 17,50
3. tarcze hamulcowych firmy Jurid - nr 561488J; 569042;
4. świece iskra FE55PRS-11
5. świece NGK No 2 V-Line BPR 6 E = BPR 6 ES
6. Łącznik elestyczny (plecionka) tłumika (Zakład Sprzętu Motoryzacyjnego Polmo S.A.; 87-300 Brodnica ; ul. Lidzbarska 15; tel 056 49-12-401 - nr. fabr. 841.100; sredn. wew. 50/50 L=270)
7. podwieszka tłumika tylnego (Bosal; Made in Holland; Opel Kadett nr. fabr. 255-911)
8. pasek napędu sprężarki klimatyzatora (Gates 58385 5PK1250)
9. olej skrzyni biegów 1.8l. - Mobilube GX 80W-A
10. płyn do wspomagania 1l. - Mobil ATF 220
11. płyn hamulcowy DOT-4 (0,5l.)
12. płyn sprzęgłowy DOT-4 (0,5l.)
13. pasek rozrządu (Gates 5449 30985x20)

Łożyska:
1. w rolce napinacza paska rozrządu występuje łożysko SKF 6006 LH
2. łożyska napinacza paska sprężarki klimatyzatora (6101RS)
Rozrusznika ->
3. pierwsze łożysko z jednej strony na symbol 608Z, z drugiej 608D (jest obustronnie kryte, z jednej gumą, z drugiej metalem)
4. drugie to łożysko igiełkowe - symbolu nie znam
Alternatora ->
5. pierwsze ma symbol 6203LU typu 2RS (obustronnie kryte gumą)
6. drugie ma symbol 6000LU typu 2RS (obustronnie kryte gumą)
  
 
silnik krokowy od opla http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=23732631
  
 
Cytat:
2004-04-18 18:28:16, VIGGEN pisze:
silnik krokowy od opla http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=23732631



Od opla jest jakiś lepszy? Bo daewoo-wski widziałem gdzieś za niecałe 200 PLN...

A może ktoś doradzi mi niedrogie i dobre końcówki drążków?
Pozdr. P.
  
 
Bilstein (nie wiem jak się to pisze) Opel Kadet- 32,40 szt WADOWSKI w Krakowie - to cena dla taksówkarzy,
normalnie 36 szt
  
 
A też coś napiszę, czemu nie

Górne mocowanie przednich amortyzatorów pasuje idealnie od kadeta.
To ta część nr 39

  
 
Sterowniki do otwierania i zamykania szyb elektr.pasują od np.Forda Scorpio lub innego z tych lat 80/90 -tych.
  
 
Cytat:
2005-05-12 15:00:01, kisztan pisze:
A też coś napiszę, czemu nie Górne mocowanie przednich amortyzatorów pasuje idealnie od kadeta.



No powiedzmy że idealnie.
Rozstaw srub wiekszy o ok. 3-4mm, natomiast kapselek osłaniający z góry łożysko ma spory luz bo tulejka jest szersz o ok 0,2 mm. Pozatym są idealnie zamienne
Własnie jestem w tym temacie dosc biegły.
Miałem dokładnie dzis w reku jeden i drugi bo musze wymienic.
Wygrał orginał DU - był tanszy.
  
 
To ja się dorzucę.
Dekle na przednie lampy pasują od Lanosa (wraz z uszczelką).
  
 
Cytat:
2005-06-02 19:53:03, maltoron pisze:
No powiedzmy że idealnie. Rozstaw srub wiekszy o ok. 3-4mm, natomiast kapselek osłaniający z góry łożysko ma spory luz bo tulejka jest szersz o ok 0,2 mm. Pozatym są idealnie zamienne Własnie jestem w tym temacie dosc biegły. Miałem dokładnie dzis w reku jeden i drugi bo musze wymienic. Wygrał orginał DU - był tanszy.


Taaaak???
To naprawdę dziwne, bo ja mam takie założone u siebie w Esperalu ( '98 ) z prawej strony i pasuje idealnie.
Dla niedowiarków mogę zrobić fotkę

Ja jak kupowałem, to do Espeo było bodaj po 80zeta na zamówienie.
Zapytałem, czy nie wie, czy do nexi jest takie samo.
Powiedział, że nie wie, ale na 100% do nexi i kadetai jest takie samo,
więc drogą dedukcji doszedłem do wniosku,
że do Esero też powinno podpasować.
Kupiłem, z wymówieniem, no i podpasowało idealnie.

PS.
Prawdopodonie w kadecie występowały różne nocowania.
  
 
Tylne spręzyny-Lanos
amortyzatory tylne-Lanos
czujnik MAP -Lanos
termostat (silnik 1.8,2.0) Vectra A,
koło kierownicy bez ABagu z Vectry A,
klamki zewnętrzne Omega A
felgi Astra I
zaciski hamulcowe ( wraz z jarzmami) Lanos
  
 
jako ze ostatnio duzo robie przy swoim esperaku i mam czesci do opla opor, wiec dodam co juz wypatrzylem:
-czujnik MAP - wkladalem od vectry ale z tego co wiem to kazdy opel z motorem 1,2 - 1,6), od renault 19 i 21 tez pasuje

-klamki zewnetrzne - vectra A, ale astra i corsa (ma jakby zaokraglone) tez ma z wygladu takie same. Dodam ze opel ma o niebo lepiej wykonane, czuc ze ta klamka sie tyrzyma kupy

- pompa paliwa - wkladalem od Omegi B, ta sama pompe maja Vectra 2,0 16V, Senator. Pasuje na koszyk, ale z oplowskim filterkiem sie nie miesci, wiec trzebaby cos wymyslec (ja zalozylem bez i zajechalem dwie pompy - kazda w boschu kosztuje 950zl

-silownik (zamek) klapki wlewu paliwa - vectra A (inne ople pewnie tez), jedynie trzebaby zamienic wtyczki, bo opel ma glebiej osadzone zlacze i dluzsza wtyczke, mocowanie identyczne.

- sonda lambda - Opel 1,2 - 1,6 (z tego co wyczytalem, ale bede zakladal tylko taki opel musi sie trafic i wtedy dopisze jak to ma sie w praktyce)

- czujniki otwarcia drzwi - vectra (ale pewnie kazdy opel ma takie same), wykonane z lepszego materialu i z gumowa uszczelka)
  
 
Cytat:
- czujniki otwarcia drzwi - vectra (ale pewnie kazdy opel ma takie same), wykonane z lepszego materialu i z gumowa uszczelka)



Jaka cena? Bo dobre są też lanosowskie za 4,50 zł.
  
 
Cytat:
2006-04-05 15:34:08, piotr_ek pisze:
Jaka cena? Bo dobre są też lanosowskie za 4,50 zł.



nie wiem, bo wszystko biore z uzywanych vectr, i np z opla ok 92r prod. wykrecilem i jest piekny a u siebie nie boglem ich wogole wykrecic, bo wszystko zardzewiale