Espero sprzedam - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wejdzcie sobie na jakikolwiek autochaus niemiecki to zobaczycie ile kosztuja auta w dobrym stanie.Sam kiedys chcialem taki sprowadzic,ale wogole sie nie oplaca.Lepiej poszukac krajowych salonowych.Mieszkam blisko granicy Czeskiej i czasami widze co wioza lawety a nasi blacharze i lakiernicy to cudotworcy.Naiwni daja sie naciagac i wiezcie mi ze takich nie brakuje.Okazje gazetowe w niemczech sa przelapywane przez mafie i to nie tylko nasze.POzdrawiam 999
  
 
zlitujcie sie i zakonczcie ta dyskusje...kazdy ma swoje racje...

ja juz powiedzialem...za marne pieniadze zwykle dostaje sie marny samochod..ale problem w tym ze wcale nie ma reguly mowiacej ze za odpowiednio wieksze pieniadze samochod bedzie z duzo lepszym stanie

i tak szczerze mowiac to nie wiem czy nie wolalbybym kupic espero za 4tys i wsadzic w niego jeszcze drugie 4 albo 5 niz kupowac niby idealny (999 to nie zadna aluzja do ciebie..pisze ogolnie) samochod w ktorym i tak sie bedzie wiele rzeczy psulo..zdajsie Deejay cos moze powiedziec na temat swojej dlugo szukanej legi..ktora mimo ze wydawala sie super to jednak juz troche kasy kosztowala...i to jest naturalne..kazdy uzywany samochod pociaga odpowiednio wieksze koszty
  
 
Kupno uzywanego pojazdu zawsze wiaze sie z ryzykiem,nawet 2latek potrafi byc zarzniety.Wszystko zalezy od szczescia i uzytkownika.Uzywasz auta ostro i do wyscigow to licz sie z kosztami,jezdzisz delikatnie to pojezdisz znacznie dluzej.Tu na tym forum niektorzy koledzy przerabiali na gaz i scigali sie z innymi a przeciez espero to nie wyscigowka.Kupisz dojechane auto to zawsze masz klopoty,bez ryzyka kupisz nowke w salonie(choc niektore autka maja po 60 usterek) 999
  
 
Cytat:
2006-05-02 00:32:57, qbaj pisze:
zdajsie Deejay cos moze powiedziec na temat swojej dlugo szukanej legi..ktora mimo ze wydawala sie super to jednak juz troche kasy kosztowala



Skraplacz klimatyzacji + nowa przekładnia = 1800 PLN
  
 
Cytat:
2006-05-02 09:15:21, DeeJay pisze:
Skraplacz klimatyzacji + nowa przekładnia = 1800 PLN



Jeździłem Espero (wówczas) sześcio/siedmioletnim, pięcioletnią astrą i teraz pięcioletnią toyotą. Odpukać - do żadnego z nich nie udało mi się dołożyć 1800 zł, pomimo że w pierwszych dwóch wymieniałem hamulce i amorki...*
No ale każdy model ma swoje słabe punkty - może nie trafiłem na nie...
Pozdr. P.

* Nie liczę lpg...
  
 
Przegladajac ogłoszenia i bedac na giełdzie nie znalazłem epsero odpowiadajacego moim oczekiwaniom, ale znalałem za to astre z 93 r gazem 1,6 kombi za 5,5 tys w neizłym stananie i chyba własnie ja zakupie.
  
 
Cytat:
2006-05-02 17:34:41, gadzik3 pisze:
Przegladajac ogłoszenia i bedac na giełdzie nie znalazłem epsero odpowiadajacego moim oczekiwaniom, ale znalałem za to astre z 93 r gazem 1,6 kombi za 5,5 tys w neizłym stananie i chyba własnie ja zakupie.

sluszna decyzja..wprawdzie bedzie rdzewiala jak kazdy opel ma juz 13 lat i zaraz bedzie oldtimerem czyli znizki na OC no ale w koncu co opel to opel sprawdz tylko czy nie miala montowanej kratki.. 13 letnie kombi z gazem prawdopodobnie bylo uzywane tylko w niedziele na zakupy wiec sadze ze przebieg ponizej 100tys km jest jaknajbardziej realny
  
 
Bardzo trafna odpowiedz qbaja.Na pewno 13 letnia astra z gazem jezdzila tylko do kosciola ,lekarza i z powrotem to masz jak w banku.Pozdr 999
  
 
Jak jesteś chetny na Opla to moge ci sprzedac moja Vectre A:

rok 95, hatchback, kolor czerwony
silnik 1.6 (71KM - EUROIII)
przebieg 95 tys. bezwypadkowy
Wyposażenie:
-ABS
-2 poduszki powietrzne
-napinacze pasów
-szyberdach
-centralny zamek (+ deadlock)
-obrotomierz
-pogrzewane fotele przednie
-welurowa tapicerka
-fabryczny radioodtwarzacz Blaupunkt + 5 głosników
-alufelgi
-komplet nowych kół z oponami zimowymi(barum)
-instalacja gazowa założona w październiku 05(na gwarancji) LOVATO + Autronic AL-700 - auto chodzi na tym idealnie

Sprowadziłem z niemiec dla siebie ale dostanę służbowe i zastanawiam się nad sprzedażą. OD października zrobiłem nią 25tys. km i zaraz pomprzywiezieniu wymieniłem:
-wszystkie płyny i filtry
-chłodnicę
-2 tłumiki
-kpl rozrząd(+pompa wody)

Auto na dfzień dzisiejszy wymaga wymiany tarcz hamulcowych

Cena 11900zł

zainteresowani niech piszą pepton@interia.pl

  
 
Cytat:
2006-05-03 00:20:06, Pepton pisze:
Jak jesteś chetny na Opla to moge ci sprzedac moja Vectre A: rok 95, hatchback, kolor czerwony silnik 1.6 (71KM - EUROIII) przebieg 95 tys. bezwypadkowy Wyposażenie: -ABS -2 poduszki powietrzne -napinacze pasów -szyberdach -centralny zamek (+ deadlock) -obrotomierz -pogrzewane fotele przednie -welurowa tapicerka -fabryczny radioodtwarzacz Blaupunkt + 5 głosników -alufelgi -komplet nowych kół z oponami zimowymi(barum) -instalacja gazowa założona w październiku 05(na gwarancji) LOVATO + Autronic AL-700 - auto chodzi na tym idealnie Sprowadziłem z niemiec dla siebie ale dostanę służbowe i zastanawiam się nad sprzedażą. OD października zrobiłem nią 25tys. km i zaraz pomprzywiezieniu wymieniłem: -wszystkie płyny i filtry -chłodnicę -2 tłumiki -kpl rozrząd(+pompa wody) Auto na dfzień dzisiejszy wymaga wymiany tarcz hamulcowych Cena 11900zł zainteresowani niech piszą pepton@interia.pl

haha chyba nieuwaznie czytasz kolege..gdyby chcial wydac 12tys nie wypowiadalby sie tak krytycznie na temat oferty kolegi 999 jakbys mu za 6tys chcial sprzedac to moze

dobrze juz nie wypowiadam sie w cudzym imieniu..sorki
  
 
[quote]
2006-04-26 22:41:07, qbaj pisze:
ogolnie sie zgadzam..ceny ksztaltuje popyt i podaz..ale co to znaczy twoim zdaniem ze sprzedajacy zanizaja ceny..uwazasz ze to sabotaz czy jak? i co to znaczy za pol ceny? a jaka jest cena? jakas urzedowa czy co? samochodow na rynku jest mnostwo konkurencja ogromna to nic dziwnego ze ceny sa niskie..samochod jest wart tyle ile ktos za niego zaplaci..

Takie głupoty że coś jest warte tyle ile ktoś chce zapłacić lansował Lewandowski i inni z Unii Wolności i teraz mamy sprzedaną np. Hutę Zabrze 1,5 tys zwolnionych ludzi z nowoczesnego zakładu i w to miejsce postawili hipermarket. Gratuluje głupoty zapisz się do Platformy Obywatelskiej. "999" ma rację gdy 1 na 100 sprzeda za 3 tys. dobrego esperaka wtedy wszyscy kupujący dają przykład tego 1 a nie pozostałych 99 i opinia o Espero leci na pysk
  
 
A co sprzedajacego obchodzi opinia o Espero?

Uzywane samochody sa tanie, bo tak jest na calym swiecie... stalo sie tak i u nas i bardzo kurde dobrze. Opinia o Daewoo jest jaka jest, m.in. z powodu samych założeń i polityki tej firmy - producenta tanich samochodów dla mas, i jezeli myslisz ze zmienisz ja przez takie dzialania to gratuluje optymizmu.

Porownanie huty Zabrze do cen Espero tez bardzo trafione...
  
 
Cytat:
2006-05-03 11:32:42, MarekEspero20fullwyp pisze:
[quote] 2006-04-26 22:41:07, qbaj pisze: ogolnie sie zgadzam..ceny ksztaltuje popyt i podaz..ale co to znaczy twoim zdaniem ze sprzedajacy zanizaja ceny..uwazasz ze to sabotaz czy jak? i co to znaczy za pol ceny? a jaka jest cena? jakas urzedowa czy co? samochodow na rynku jest mnostwo konkurencja ogromna to nic dziwnego ze ceny sa niskie..samochod jest wart tyle ile ktos za niego zaplaci.. Takie głupoty że coś jest warte tyle ile ktoś chce zapłacić lansował Lewandowski i inni z Unii Wolności i teraz mamy sprzedaną np. Hutę Zabrze 1,5 tys zwolnionych ludzi z nowoczesnego zakładu i w to miejsce postawili hipermarket. Gratuluje głupoty zapisz się do Platformy Obywatelskiej. "999" ma rację gdy 1 na 100 sprzeda za 3 tys. dobrego esperaka wtedy wszyscy kupujący dają przykład tego 1 a nie pozostałych 99 i opinia o Espero leci na pysk



heh rozbrajają mnie takie opinie... jeśli uważasz, że to nie rynek, a sprzedający określa wartość samochodu, to sprzedaj esperaka za więcej niż jest skłonny zapłacić rynek... Niestety w naszej gospodarce istotna jest tylko wartość rynkowa, czyli cena jaką możesz uzyskać sprzedając towar.
Jeśli tą hutę sprzedano za najwyższą oferowaną kwotę to nic nie można tej przywatyzacji zarzucić. A to co właściciel zrobi z JEGO własnością to już tylko i wyłącznie jego sprawa. Chciał zlikwidować - zlikwidował. Podejrzewam że była mniej dochodowa niż hipermarket, więc bardzo dobrze, że została zlikwidowana. Takie są prawa rynku.
Piszesz nowoczesny zakład - a czy był dochodowy?




[ wiadomość edytowana przez: Robert_S dnia 2006-05-03 11:58:54 ]
  
 
Cytat:
2006-05-03 11:52:52, Robert_S pisze:
heh rozbrajają mnie takie opinie... jeśli uważasz, że to nie rynek, a sprzedający określa wartość samochodu, to sprzedaj esperaka za więcej niż jest skłonny zapłacić rynek... Niestety w naszej gospodarce istotna jest tylko wartość rynkowa, czyli cena jaką możesz uzyskać sprzedając towar. Jeśli tą hutę sprzedano za najwyższą oferowaną kwotę to nic nie można tej przywatyzacji zarzucić. A to co właściciel zrobi z JEGO własnością to już tylko i wyłącznie jego sprawa. Chciał zlikwidować - zlikwidował. Podejrzewam że była mniej dochodowa niż hipermarket, więc bardzo dobrze, że została zlikwidowana. Takie są prawa rynku. Piszesz nowoczesny zakład - a czy był dochodowy? [ wiadomość edytowana przez: Robert_S dnia 2006-05-03 11:58:54 ]


Wszystko ok, ale jednak bym się w tym wypadku przyczepił do tej huty, bo z espero to prawda.
Czy nie byłoby lepiej oddać hutę nawet za darmo dla inwestora któy zagwarantuje ciągłość produkcji i jakiś poziom zatrudnienia i poziom produkcji, niż sprzedawać ją za cenę pseudorynkową komuś kto kupuje ją po cenie ziemi.
  
 
Cytat:
2006-05-03 12:35:54, pjacek26 pisze:
Wszystko ok, ale jednak bym się w tym wypadku przyczepił do tej huty, bo z espero to prawda. Czy nie byłoby lepiej oddać hutę nawet za darmo dla inwestora któy zagwarantuje ciągłość produkcji i jakiś poziom zatrudnienia i poziom produkcji, niż sprzedawać ją za cenę pseudorynkową komuś kto kupuje ją po cenie ziemi.

nie robmy z tego OT co to znaczy zagwarantuje ciaglosc produkcji? jakis swiety mikolaj czy co? albo produkcja sie oplaca albo nie...dla mnie to takie socjalistyczne bzdety..przeciez utrzymanie takiej huty i jej ilus tam pracownikow kosztuje non stop wiec kazdy miesiac zwloki ze sprzedaza to miliony w plecy...
  
 
Dyskusja weszla w sytrefe polityczna a temat byl espero sprzedam. Oddam go za 10000 z tym co ma,czyli pelny wypas,radio z cd kenwood,wzmak rto,sub rto,alusy mwf,opony dunlop sp sport 01 nowe,kola zimowe z oponami conti.Korozja opanowana .Mozna wsiadac i jechac np 2000 km.ZA ta sama cene sprzedam Peugeot 106 z r97 .Autko zadbane mojej zony.Pozdr 999
  
 
Cytat:
2006-05-03 21:27:11, 999 pisze:
Dyskusja weszla w sytrefe polityczna a temat byl espero sprzedam. Oddam go za 10000 z tym co ma,czyli pelny wypas,radio z cd kenwood,wzmak rto,sub rto,alusy mwf,opony dunlop sp sport 01 nowe,kola zimowe z oponami conti.Korozja opanowana .Mozna wsiadac i jechac np 2000 km.ZA ta sama cene sprzedam Peugeot 106 z r97 .Autko zadbane mojej zony.Pozdr 999

obejrzalem watek od poczatku..w pierwszym poscie wolales 9500

powodzenia z oboma autkami
  
 
9500 to bez aluskow radyjka z cd suba i wzmaka: nowe aluski+nowe oponki 2000 zl radio kenwood 500 zl,subRTO 300 zl wzmakRTO 300 zl.Pozdr 999
  
 
Cytat:
2006-05-03 21:59:03, 999 pisze:
9500 to bez aluskow radyjka z cd suba i wzmaka: nowe aluski+nowe oponki 2000 zl radio kenwood 500 zl,subRTO 300 zl wzmakRTO 300 zl.Pozdr 999



dobra dobra
Cytat:
Sprzedam espero 97r 1,8 CD przebieg 93.000 km, klimatyzacja, ABS,auto-alarm, centralny zamek, elektryczne szyby, podgrzewane lusterka, poduszka, welurowa tapicerka, grantowy metalik, alufelgi, kola zimowe,radio,zadbany.CENA : 9500

to cytat z twojego pierwszego postu..juz tam pisales o alusach i zimowkach...

ja nie jestem szczegolnie czepialski..ale warto uwazac co sie pisze bo potem to sie moze zemscic

mam propozycje..zamknijmy ta dyskusje..mysle ze oferta jest precyzyjnie okreslona..wszystko zostalo powiedziane a reszta to juz na priv do kolegi...w ty mwatku naprawde nic madrego juz nie napiszemy
  
 
zgadzam sie w calosci pozdr 999