Dlugosc kabla w antenie new alaska??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!!!
czy ktos moglby mi powiedziec ile ma wynosic dlugosc kabla w new alaska??kupilem taka ale byl uciety kabel i teraz nie wiem ile bylo uciete,a podobno to ma znaczenie ile kabel ma dlugosci??czy kazda new alska powinna miec taka sama dlugosc czy jest to dobierane indywidualnie??bo spotkalem sie z trzema dlugosciami (3.5m,4m,4.5m )i teraz nie wiem ktora jest dobra...poza tym czy ma to jakies znaczenie jesli polacze ten kabel na zlaczce??czy lepiej kupic nowy kabel w jednym kawalku??
  
 
Cytat:
2006-04-23 18:36:04, edi_nt pisze:
witam!!! czy ktos moglby mi powiedziec ile ma wynosic dlugosc kabla w new alaska??kupilem taka ale byl uciety kabel i teraz nie wiem ile bylo uciete,a podobno to ma znaczenie ile kabel ma dlugosci??czy kazda new alska powinna miec taka sama dlugosc czy jest to dobierane indywidualnie??bo spotkalem sie z trzema dlugosciami (3.5m,4m,4.5m )i teraz nie wiem ktora jest dobra...poza tym czy ma to jakies znaczenie jesli polacze ten kabel na zlaczce??czy lepiej kupic nowy kabel w jednym kawalku??


Jak podają mądre ksiązki,tylko półfalowy odcinek kabla nie wprowadza żadnych zmian w dopasowaniu anteny do nadajnika.W przypadku CB radio dlugość kabla powinna zatem wynosić 3,64m.
Najlepiej jest zastosować całkowity odcinek,bez sztukowania,chociażby z tego powodu,że przez złączki zawsze może dostać się wilgoć,która spowoduje korozję oplotu.Osobiście stosowałem różne długości kabla ,a także złączki,ale od momentu nabycia odpowiednich przyrządów pomiarowych zauważyłem znaczną różnicę w odbiorze i nadawaniu stosując właściwą długośc,kabla i
doprowadzeniu anteny do rezonansu na właściwej częstotliwości.
Antena Lemm AT-900 o dług.około 80 cm,a zasięg odbioru i nadawania powyżej 6 km.
  
 
witam.moge tylko napisac ze zakupilem antenke new alaske wczoraj tu jest link http://www.allegro.pl/item157976535_cb_antena_president_alaska_6db_faktura_nowa.html w krakowie u dobrego spszedawcy ktorego moge kazdemu polecic,napewno sie nie zawiedziecie.i miezylem kabelek po rozpakowaniu,kabel jest dlugi na 3,90m i to mi akurat wystarczy w kordobie z dachu po tylnym slupku prawym do tunelu i pod radyjko,3,5 metra bym mial za malo.a tyle podaje spszedawca3,5m.wiec dl zalezy tylko od producenta.plus tej anteny to to ze nie wystaje od dolu dachu duzo tylko 1cm wiec nikt sobie glowy nie uszkodzi .jutro wierce dziure,a o zasiegu napisze jak tylko wyprobuje spszet mysle ze dobrze wybralem
  
 
Cytat:
2006-04-24 09:24:46, Gienekp pisze:
Jak podają mądre ksiązki,tylko półfalowy odcinek kabla nie wprowadza żadnych zmian w dopasowaniu anteny do nadajnika.W przypadku CB radio dlugość kabla powinna zatem wynosić 3,64m.



po zestrojeniu anteny długośc kabla nie ma żadnego znacenia. poza ewentualnymi stratami, ale to przy ilościach powyżej 20m.

btw. dlaczego piszesz o odcinku 3.64 skoro częstotliwośc CB to pasmo ~11m więc nijak tu ni ewidz epółfalowego odcinka.

Cytat:
Osobiście stosowałem różne długości kabla ,a także złączki,ale od momentu nabycia odpowiednich przyrządów pomiarowych zauważyłem znaczną różnicę w odbiorze i nadawaniu stosując właściwą długośc,kabla i doprowadzeniu anteny do rezonansu na właściwej częstotliwości.



możesz to rozwinąć? jakie przyrządy, jakie wyniki pomiarów, jakie różnice...
  
 
Cytat:
kupilem taka ale byl uciety kabel



niechce nic mowic ale skad kolega ma ta antenke??
  
 
Cytat:
kupilem taka ale byl uciety kabel



Pewnie gościu sobie drzwiami za mocno przytrzasnął!!!
HEHEHHAHHA

Zawinął komuś z dachu może???
  
 
Góral ma świetą racje
  
 
Góral ma świetą racje