Jakie świece w Corolli 1.3 "97?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich, bo to mój pierwszy posta na forum...
Kupiłem tydzień temu Corolle i postanowiłem przełaczyć się z autokącika Daewoo (który już jest kierowany przez kogoś innego) do forum Toyoty. Pierwsze wrażenia z jazdy rewelacyjne (przejechałem ok 600km).

od razu chciałbym wziąć się za wymianę pasków, płynów oraz świec i oleju. O ile z tymi pierwszymi sobie poradzę (potrafię coś zrobić przy aucie) to nie do konca wiem, jakie świece powinienem kupić do mojego silnika (nie jeżdzę na gazie). Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie są polecane przez Toyotę (chodzi mi również o takie z własnego doświadczenia ale bez szaleństw...).

Pozdrawiam
Mariusz

[ wiadomość edytowana przez: elektryk75 dnia 2006-06-10 16:18:28 ]
  
 
Cytat:
2006-06-10 16:17:49, elektryk75 pisze:
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie są polecane przez Toyotę (chodzi mi również o takie z własnego doświadczenia ale bez szaleństw...).



Najlepsiejsze do Toyek są DENSO i NGK
  
 
Cytat:
Najlepsiejsze do Toyek są DENSO i NGK



Ale to trzeba jakis konkretny model kupic czy jak powiem w sklepie Denso do Corolli to tylko jest jeden model i nie ma ryzyka ze ktos cos pomyli? (do DU kiedys kupilem w sklepie firmowym i nawet gwint nie pasowal... echhh ci sprzedawcy)

Pozdrawiam
Mariusz
  
 
Jesli z 97r. masz juz E-11 to zwroc uwage na ponizszy text:
Piszesz ze masz silnik 1.3, tzn ze 1298cm, bo jesli masz silnik 1332cm to wg producenta to jest silnik 1.4 o oznaczeniu 4E-FE i wowczas sa wymagane swiece z podwojna elektroda masy!!
Ja jezdze na NGK i osobiscie nie polecam...
  
 
Cytat:
2006-06-10 22:36:06, elektryk75 pisze:
Ale to trzeba jakis konkretny model kupic....



Zobacz w JC. Do Twojego modelu idą L1K16TR11 w/g katalogu JC, koszt 15.50,- szt. (NGK)

Cytat:
2006-06-10 23:33:58, zawiszowiec pisze:
Piszesz ze masz silnik 1.3, tzn ze 1298cm.......



Zgoda tylko, że w E11 nie było silnika 1298cm, a silnik 1332cm bliżej ma do 1.3 niż do 1.4. Symbolem 1.4, to operuje tylko serwis Toyoty, bo każdy sklep lub warsztat ma opisany jako 1.3
Także spoko, luzik - bluzik, wszystko pod kontrolą
  
 
Wlasnie... Mam 1332 ale nigdzie w danych Toyoty nie ma tego silnika w tym roczniku (wszedzie podaja 1.4 ale skoro jest xx32 to ma blizej do 1.3 niz 1.4). Niewazne, silnik jest oznaczony 4E-FE i pewnie odzaluje i kupie juz jakies platynki...

btw. co oznacza JC?

Pozdrawiam
Mariusz
  
 
Cytat:
2006-06-11 22:30:33, elektryk75 pisze:
btw. co oznacza JC? Pozdrawiam Mariusz



Japan Cars Auto. Sieć sklepów sprzedających części do japończyków i koreańczyków.
  
 
Najlepsze i najtańsze maja w ASO za komplet DENSO zaplacisz z 50zł, jak masz klucz z gumką do swiec to sam se wymienisz i bedzie OK.

Do twojego silnika chyba wchodza 16-tki DENSO