Toyota Corolla Tercel 4wd 88-92

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Aktualnie jezdze Toyota Starlet 93 jednak przeprowadzam sie w trudno dostepny teren i potrzebuje czegos z napedem na 4 kola, oczywiscie Toyoty, bo starletka nie zawiodla mnie nigdy. Potrzebuje czegos w miare ekonomicznego, dlatego pomyslalem o Corolli z silnikiem 1.6 benzyna, 105 KM. Czy ktos z Was ma lub jezdzil tym autem? Dodam, ze w Polsce auto jest rzadkie a jak juz to wystepuje jako Corolla, natomiast na zachodzie, albo w Australii zazwyczaj jako Tercel. W niemczech, na mobile.de pisza o niej czesto jako "corolla tercel". Chodzi mi przede wszystkim o to, jak sprawuje sie to autko i jak z czesciami w Polsce. Na razie mam alternatywe aby przywiezc auto z niemiec (za ok. 1000 euro), chociaz moze ktos sie znajdzie w Polsce, moze nawet na tym forum, kto wie Pozdrawiam i bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
  
 
Z częściami to raczej w ASO (chyba że niektóre części pasują od zwykłej 90-tki). Jedna taka toyota jeździ w Wa-wie (widziałem na wys. Ząbek, i wiem także, że koło Mińska Maz. leśniczy sie taką porusza. Jego Tercelek ma podobno nabite 400 tys. km. i z mechaniki wszystko działa wyśmienicie. W lesie sprawdza sie podobno doskonale.
  
 
W takim razie byłbym wdzięczny za jakiś namiar na tego leśniczego Szczególnie interesuje mnie to jakie jest zawieszenie w tej wersji corolli, przede wszystkim czy ma trochę chociaż większy prześwit od normalnej 90-tki, bo tam gdzie się przeprowadzam mogę co prawda dojechać Starletem ale jest on krótki, a ta wersja karolci wymiarami przypomina Carinę więc przy standardowym zawieszeniu mógłby być problem. Na wszelki wypadek podam link (na mobile.de) gdzie można zobaczyć o który model corolli mi chodzi (wszystkie pierwsze pozycje):
http://mobile.de/SIDRqEKliGJEQmrnWbrcTXMaA-t-vaNexlCsCsK~BmSB11Iindex_cgiJ1152042008A1D1100CCar/cgi-bin/index_cgi.pl?formType=pkwQuick&_form=search&sr_qual=GN&sr_make=24100&sr_modelId=9&sr_model=tercel&sr_priceFrom=-2&sr_priceTo=-2&sr_category=1100&sr_powerFrom=-2&sr_powerTo=-2&sr_registrationDateFrom=-2&sr_registrationDateTo=-2&sr_mileageFrom=-2&sr_mileageTo=-2&sr_country=-2&sr_zip=&sr_zipRadiusTo=-2&doSearch.x=0&doSearch.y=0
Jeżeil komuś z Was coś mówi ten model to będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
  
 
sorki za ten długi link, w dodatku sie nie podswietla, moze teraz się uda (link do modelu Toyoty, na temat ktorego szukam informacji, o ktorych pisalem w dwoch wczesniejszych postach)
mobile.de
  
 
oki, wezme telefon od kolegi do tego lesniczego i Ci przesle
  
 
Wielkie dzieki.
  
 
arkadi75, człowiek który mógłby dać jakiekolwiek namiary na tego leśniczego sie urlopuje, stąd niestety tak długo to trwa, ale ja wciąż pamiętam
  
 
Mam dwie Toyoty Corolla 4WD.
Pełna nazwa to: TOYOTA COROLLA KOMBI 4WD 1,6i TERCEL .
Co Pana interesuje?
  
 
Interesuje mnie i jedna i druga. Bardziej Corolla Kombi 4WD, ale z przyjemnością dowiedziałbym się czegoś więcej o Tercel 4WD, dlatego jeżeli ktoś z Was ma doświadczenia z którymś z tych dwóch modeli to proszę o opinię. Generalnie potrzebuję auta które da radę pokonać odcinek 200 metrów pod górę w zimie, czyli dojechać do naszego domu. 'Normalne' terenówki typu 4-Runner czy Land Cruiser nie mają z tym problemu, natomiast moją Starletą nie dam rady. Natomiast przyzwyczaiłem się do marki Toyota i nie chcę jej zamieniać np. na Vitarę, a chodzi mi o samochód który mimo wszystko aż tak dużo nie pali, czyli silnik 1,6 byłby optymalny (tak myślę).
Jeżeli wiecie coś o zimowych podjazdach lub o ww. modelach Toyoty 4WD to proszę piszcie, bo zima się zbliża a ja muszę kupić jakieś konkretne auto.
Pozdrawiam gorąco,
Jarek