Wyskakuje III bieg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, jak w temacie
wyskakuje mi III bieg, wchodzi ładnie, ale wystarczy że wcisne lekko pedał gazu i wyskakuje.
nie kumam tego, to raczej nie jest wina lizaka (chyba) co to jest padnięta skrzynia?
nic nie huczy, nie wyje zaczęło sie wczoraj
jak mocniej ręką przytrzymam lewarek (naprawde mocniej) to jedzie sie normalnie na trójce
reszta biegów bez problemów
  
 
moze trzeba regulacje lewarka do przodu troche rzucić
  
 
chyba nie, bo jedynka chodzi elegancko
  
 
Oj Nevada. Nabroiłes!! A taraz szukasz pomocy?? Słusznie niestety ja nie jestem w stanie Ci pomóc
  
 
u mnie jak się tak działo (też się dało ręką przytrzymać), to pękł synchronizator, ale to podobno bardzo rzadkie, więc to nie musi być to....
  
 
Mi też wyskakiwała trójka (po czterech KJSach),napoczątku wchodziła w czasie przyspieszania, potem przy pierwszej redukcji już niewchodziła(albo weszla po ok.8 próbach jej wrzucenia w czasie jazdy ), a trójka jest potrzebna więc zajrzeliśmy do skrzyni, o zgrozo, wszystkie kuleczki z łożyska wyciskowego były na dnie, a obudowa pękła tak że sam bym niepotrafił jej przeciąć na pół tak równo.Tak więc niewiem co tobie padło , ale chyba czas najwyższy zaglądnoć do tej skrzyni i zobaczyć co się w niej ukrywa,Pozdrawiam , narka!
  
 
Acha i jeszcze mi się przypomniało, w pierwszej mojej skrzyni tez niechciał wchodzić trójka i czasem jedynka, ale gdy zajrzelismy do skrzyni to rozkręcone zostały dwie śruby łaczące wałek z obudową, jedną to nawet zmieliło troszke, tak więc sprawdz też śruby , bo mogły sie tylko poluzować, jeszcze raz narka
  
 
Nevada napisz co to było bo mam to samo od 3 dni. Objawy są identyczne jak u Ciebie. A i tak za 2 dni ściągam skrzynię.

Pozdrawiam
  
 
Panowie wyskakujący bieg to poważna sprawa jak trzymacie i też wyskakuje to koło biegu bedzie to wymiany i mogą być też do wymiany tuleja przesuwna a to kosztowne rzeczy ale przyczyn moze byc dużo napewno nie sa to jakieś pierdoły
  
 
Cze Wam!!

Wydaje mi sie ze poszlo sie kochac trybo 3 biegu mialem podobne objawy. Ale i tak to jest przyszcz co mi sie przydarzylo pewnego razu obcielo mi 4 bieg wogole nie bylo zebatek i 4 zeby na kole dyferencjalu wyrwalem podczas wyjerzdzania z skrzyrzowania troche zbyt energicznie zaczolem wrzucac biegi i rozlecialo sie lorzysko na dyferyncjale bo mialem goscia ktory mnie podpuszczal na swiatlach a mnie duzo nie trzeba bylo wten dzien no i zdarzylo sie! Skrzynia byla jeszcze tylko w stanie przejechac 2 kilometry ktore mialem do domu. Na drugi dzien trzeba bylo jechac na zlom po zastepcza skrzynie.
  
 
stawiam na sychronizator trzeciego biegu
  
 
Właśnie rozmawiałem z moim kumplem, który zawsze pomaga mi przy moim kaszlu jeśli chodzi o dość konkretne roboty i po przedstawieniu mu moich faktów też wywnioskował, że to synchronizator. Powiem dokładnie jutro bo ściągam skrzynię i będziemy ją robić.

Pozdrawiam
  
 
wymieniłem skrzynie, nawet nie zabierałem sie za naprawe tej starej.
w tamtej okazało sie że brakuje troche zębów na wstecznym, ale to już taka ciekawostka...
teraz jest OK i tak ma być
  
 
U mnie poszedł synchronizator.

P.S. Nevada ile dałeś za skrzynię - pytam z czystej ciekawości .
  
 
stary synchronizator ma takie zadanie aby biegi wchodziły bez zgrzytu po wrzóceniu biegu on juz niedziała jak ci bieg wyskakiwał to nie mógł byc to synchronizator tulko np. tuleja przesuwna lub koło 3 biegu
  
 
otóż za skrzynie w super stanie z wymianą wyszło mi 170zł
  
 
Cytat:
2003-05-19 23:19:52, EGON-TKL pisze:
stary synchronizator ma takie zadanie aby biegi wchodziły bez zgrzytu po wrzóceniu biegu on juz niedziała jak ci bieg wyskakiwał to nie mógł byc to synchronizator tulko np. tuleja przesuwna lub koło 3 biegu

stary, mnie wyskakiwała trójka, okazało się, że synchronizator jest pęknięty, po wymianie jest ok.....