Weber DCOM???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kumpel ma mozliwosc kupienia takiego...co to jest za gaxnik???Boz wygladu to identyko jak DCOE...Moze ktos cos wie...
  
 
to sa chyba po prostu gorsze DCOE.. na jakiejs stronie byl cennik i DCOM byly opisane jako 'horizontal, twin barrel', a DCOE jako 'performance' ... roznica w cenie 230 euro DCOM, 310 euro DCOE....
w jakis francuzach je montowali.. citroenach....
  
 
A nie wiesz czym moga sie roznic???
i czy oplaca sie cosik takiego zakupic???
  
 
Słyszałem że istniała wersja DCOE bez ssania - może to to ???
  
 
Cytat:
2003-05-08 08:13:32, Madcar pisze:
A nie wiesz czym moga sie roznic???
i czy oplaca sie cosik takiego zakupic???


nie moge za bardzo znalezc nic po ang. na temat tych gaznikow... wszystko po francusku :-/ .. wiem ze zestaw naprawczy (uszczelki, zaworki itp.) jest taki sam do DCOE i DCOM...

za to sa dobre strony moich poszukiwan znalazlem webery 50 i 55 DCOE
  
 
Ja widziałem WEBER`a co miał przed gaźnikiem przebustnice otwierane podciśnieniowo, ale nie wiem jaka to była seria, wyglądał dokładnie jak DCOE, może to właśnie ten.....
Może to są gaźniki do silników z Turbo??
  
 
A wiec zlookałem...i ma ssanie normalnie tam gdzie DCOE(czyli na wylocie przepustnic-pomiedzy nimi)...podcisnienia nie ma na 100%...
AZ 55???Wow...to juz chyba do cieżarówek???
  
 
hm a ja na TEJ stronie znalazłem taki tekst:

Weber DCOM v. DCOE carburetor

For the general edification of the list I recently e-mailed Pierce Manifolds (http://piercemanifolds.com/ ) and ask what the difference was between Weber DCOM and DCOE carburetors. This is their reply verbatim."Yes there is a DCOM carburetor. It is completely different then that DCOE. They use a few of the same parts, but not many. I would strongly recommend getting a DCOE instead of the DCOM. "

i wszystko (lub prawie) jasne
  
 
Nie za bardzo jasne...oba wyglad identyka...wnetrznosci tez...chya ze ktos zrobil kawal...i zalozyl gorna pokrywe do DCOE od DCOM???tak tez moze byc...
  
 
prawda wyglądają tak samo - ale muszą czymś się różnić skoro są tańsze o 80 euro sztuka
  
 
No wlasnie...tylko czym???
Bo z rysunkow technicznym wynika ze niczym...i tak juz sie facet na nas wkurzyl...bo rozkrecilismy caly...i czegos szukamy...a nie wiemy sami czego...
  
 
zaraz sie wqrze i walne jakiegoś mejla do dealera z anglii
  
 
...a jednak cosik sie rozni...tak jakby ....czegos tam nie ma...ale to chyba jest poprostu inaczej rozwiazane(chodzi o to ze nie ma wszystkich dysz/wkretow od popmki przyspieszajacej-po zdjeciu pokrywy gornej zaraz obok dysz ssania)...tak mi sie wydaje...
to co brac i montowac w maluszku...kumpel chce...
  
 
Zależy za ile
Jeśli do malucha to rozumiem ze jeden - zbijałbym z ceny mówiąc że gorszy niż DCOE
Ciekawe jak części do tego bo to chyba jeszcze rzadsze niż DCOE
  
 
ma ktos fotki wnetrza pompki przyspieszacza od DCOE???bo to chyba sie tym wlasnie rozni...wg mnie jednak bardziej na korzysc DCOM...a moze to poprostu inne rozwiazanie...no sam nie wiem...bede musial isc do kumpla i polozyc oda obok siebie i dokladnie zlookac czym sie roznia...
ten DCOM bardzo przypomina solex`a addha...
  
 
orientujecie sie panowie czy uzywany taki dostane gdzies w krakowie? Solexa albo Webera jakie to moga byc koszty w przyblizeniu?
  
 
webery są raczej drogie (kilka stów), z solexami już lepiej. oczywiście poziome. można poszukać po szrotach