[Szyby] - ogrzewana tylna szyba

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich
Mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby. P Caro warzesien 96. 1,6 gli. Nie grzeje mi tylna szyba. na zacisku zasilającym jest jakieś 7 V ( po odpięciu od szyby). Masa jest, przekaźnik działa prawidłowo i żaden zacisk nie zaśniedział w skrzynce bezpieczników. Kontrolka ogrzewania tylnej szyby zapala sie ale szyba nie jest ogrzewana.

Z poważaniem
Piotr
  
 
Mam ten sam problem. Ma ktoś jakieś pomysły, (mogą być jakieś przerwy na ścieszkach na szybie) jak z tym walczyć.
  
 
Przekaźnik może pstrykać, ale jego styki mogą być w nienajleprszym stanie. Sprawdz na innych przekaźnikach - może pomoże...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
nie ma przerw w scieżkach. Zreszta nie mają one wpływu na 7V na zasilaniu. A przekaźniki zamieniałem miejscami i wszystkie działały tak samo i dawały takie samo napiecie.

[ wiadomość edytowana przez: mrozp dnia 2002-11-07 15:12:45 ]
  
 
Rzadko padają wszystkie ścieżki na raz. Pojedyncze niedziałające zresztą łatwo zobaczyć - po prostu część szyby grzeje.
Spróbuj podłączyć szybę bezpośrednio do akumulatora - pewnie będzie działała. Pozostaje jeszcze przekaźnik albo jakiś nadpalony lub obłamany przy złączce kabel. Jeśli zmieniałeś przekaźnik, to pewnie jednak kable.

[ wiadomość edytowana przez: dzbanek dnia 2002-11-07 17:52:21 ]
  
 
Mam podobny problem na tylnich lampach mam 10 volciszy choc zarowy swieca bardzo jasno co to moze byc? Jak odzyskam samochod to tez zmierze na szybce
  
 
Może po prostu jest uszkodzony kabelek prowadzący do szybki. Sa takie małe cuda które z jednej strony "wchodzą" do szyby a z drugiej wychodzą. Ja kiedyś tak miałem że po prostu musiałem przeczyścić te złączą.
A poza tym często lubią się kruszyć te kabellki przy klapie, które wchodzą do słupka z lewej strony.
  
 
Majchal ma racje zobacz czy masz nie uszkodzony kabel między klapą a supkiem.
  
 
Nio, te kabelki przy wejściu w słupek uwielbiają sie niszczyć...mam to samo...zabieram sie do tego jakiś już czas..ale w końcu by trzeba...
  
 
Jest raczej tak jak inni piszą tzn napewno kabel który leci tak ,ze lubi sie rwac i moze być tak ze napiecie daje ale niekiedy jak poruszsz np.ja mam tak samo a co najgorsze to leci ten przewód wspólnie z zasilaniem wycieraczki wiec jest to wazne zeby działał cały przewód.Ja mam taki problem ,ze alebo nie grzeje mi szyba alebo jak teraz wycieraczka nie lata.
  
 
panowie powiedzcie czym przytwierdzić końcówke (wsówke) do szyby .......... tą męską ??? bo mi odpadła??
  
 
Cześć!
Więc przyszła zima a mi nic nie działa . Ogrzewanie tylnej szyby juz wiem dlaczego - przewod przy klapie sie przerwał. Dodatkowo jeszcze wentylator nie działa.
Mam więc do was pytania: przewód do ogrzewania szyby wymienic, czy probowac dosztukowac?
No i co sprawdzic z wentylatorem?
Pozdrawiam,
rebus
  
 
Przewód polutuj, będzie trzymać jakiś czas. Wymiana jest dość upierdliwa.
Który wentylator, ten przy chłodnicy, czy ten od nagrzewnicy???
  
 
Cześć.
Czy ma ktoś jakiś prosty sposób na przerwane włókno ogrzewania tylnej szyby?
Nie grzeje mi jedna nitka i troche mnie to denerwuje
pozdrawiam
  
 
Jest specjalny klej do naprawy szyb ogrzewanych, można nim załatać pękniętą nitkę. Można również taki klej samemu zrobić z Distalu czy Poxipolu i "srebra" ze srebrnej farby do grzejników. Tak czy tak technologia naprawy jest ta sama: przykleja się równolegle do przerwanego paska po jego obu stronach taśmę samoprzylepną i zamalowuje pęknięty fragment.
  
 
Prosze o nazwe tego kleju i gdzie go mozna kupić !!!
  
 
Nie wiem jaką ma nazwę. Wystarczy poprosić o "klej do naprawy tylnej szyby ogrzewanej". Dostać go można w sklepach motoryzacyjnych i chemicznych. Po prostu trzeba trochę poszukać.
  
 
Taki klej można też kupić na większych stacjach benzynowych (n.p. Rafinerii Gdańskiej).

Pzdr
Myshon
  
 
Ja widziałem lakier naprawczy (taki do ścieżek na płytkach drukowanych) w sklepie elektronicznym . Poprostu maluje sie lakierem linie i prąd płynie. Oczywiście to miejsce nie grzeje. Kumpel w 126p właśnie tym zrobił i jeździ tak już ponad 1,5 roku
  
 
Ja kupilem taki LAKIER przewodzący prąd w sklepie ogólnobudowlanym za coś koło 7 zeta. W takim pojemnoczku jak kiedyś klej był w zestawach modelarskich. Trzeba było do tego dodać rozpuszczalnika. Małym pędzelkiem uzupełniłem braki i do tej pory działa bez problemu. Nie da się idealnie zrobić linii i w miejscu uzupełnianym szybciej się nagrzewa szybka ale to w niczym nie przeszkadza. Na jak długo starczy ? Aż znowu czymś nie przejedziesz po szybie i przerwiesz wiązkę