NIKT NIEZNA ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIE zgrzyty carina e

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pytałem już mechaników i na różnych forach i nic, otóż chodzi o carine combi 96 rok 2.0 td jak ruszam do tyłu to w okolicy prawego przedniego koła słysze delikatne zgrzyty ale tylko przy ruszaniu. jak już rusze nie słychać nic ani przy skręcaniu ani przy dodawaniu gazu to samo zjawisko jest widoczne gdy jade z góry na niskim biegu szczególnie jedynka (na dwójce dużo mniej a na wyższych wogóle) znajomy mechanik twierdzi że to nie przegub więc co???? może skrzynia biegów ??? proszę o jakieś sugestie pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2007-12-29 22:48:36 ]
[ powód edycji: temacik ]
  
 
Ja wiem kto zna odpowiedz...
Jedz na stacje kontroli pojazdow na szarpaki,powiedz ze cos ci zgrzyta podczas ruszania w przod tyl i niech ci sprawdza zawieszenie pewno jakas tuleja np na wahaczu sie rozwulkanizowala i teraz trze blacha o blache,albo jakas poducha pod skrzynia to chyba nie jest az takie trudne...a gdybac to se mozna do usranej smierci i nic z tego nie wynika.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
byłem na szarpakach i sprawdzali zawieszenie wszystko ok
  
 
Ja miałem kiedyś niezłe jaja z dziwnymi odgłosami z tyłu auta i okazalo sie ze przegniły jakieś blaszki gdzieś tam w bębnach hamulcowych. Trudno było to znaleźć.

Poza tym jeśli zgrzyta przy cofaniu to czy nie możesz tego mechanikowi zademonstrować?

Jeszcze jedna uwaga. Temat Twojego posta jest po prostu... oględnie mówiąc... beznadziejny. Aż się prosi by w tym wątku składać Ci kondolencje z tego powodu że nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie
  
 
Hem... u mnie jak jedno zgrzytało to miałem wzmocnienie z przodu do spawania
Natomiast drugi rodzaj zgrzytania sam się uspokoił
Pozgrzytaj aż się coś konkretnie urwie, zepsuje i będzie wiadomo o co chodzi
Bigelektron ma rację, trza by to osłuchać, a nie gdybać na piśmie
Pozdro.
  
 
Cytat:
2007-12-21 08:53:36, Pigletto pisze:
Jeszcze jedna uwaga. Temat Twojego posta jest po prostu... oględnie mówiąc... beznadziejny. Aż się prosi by w tym wątku składać Ci kondolencje z tego powodu że nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie


Na moje pytania tez jakos nikt niezna odpowiedzi,i musze z tym zyc,o ja nieszczesliwy
Rzecz w tym aby drazyc temat az do zwyciestwa czasem to trwa ale w koncu zawsze jest jakas przyczyna.
Wiedza zawsze kosztuje czas,pieniadze ,a czasem jedno i drugie...to wlasnie za to placisz mechanikowi czy elektrykowi kiedy zlecasz naprawe.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cześć , jeżdże juz ponad 10 lat japończykami (10 lat była to toyota corolla 1,8 D z 87 roku a obecnie jest to carina 2,0 D z 96 roku) sam naprawiam zawsze swoje auto i chyba wiem co moze wydawać takie odgłosy , bo miałem to samo w corolli .
Jest to wybita tuleja stalowa w sinenbloku (guma może być dobra !) który łączy wachacz z podłużnicą , zgrzyta tylko czasami czasami lekko puknie przy ruszaniu nie ma widocznych luzów . Przy dłuzszym uzytkowaniu auto zacznie zdżierać opony , u mnie skończyło się wymianą wachaczy , podobno w nowszych modelach jest wymienny sama tuleja gumowo-stalowa
  
 
tak jak kolega wspomniał to morze być sinerblok poziomy. omrócz tego przy najezdrzaniu na dziurę słychać głuche uderzenie. ps. występuje jako element wymienny.