Soczewki na światła długie? kierunki clear?

  szukane wyrażenia:   soczewki
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie, czy nadają się soczewki?
Jakie H1, czy H3 i co na to przepisy?
Da się ustawić takie światła?

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2008-01-04 07:49:40 ]
  
 
jeżeli już to szukaj soczewki na żarówkę h7
jak dotąd to jedna z wydajniejszych żarówek i nie przebije jej ani słabiutkie h1 ani niewiele lepsze h3
  
 
...z tym mały problem, bo wtedy na H7 są soczewki otwarte, a wolałbym od razu zamknięte obudowy. Ciekawe jak świecą, jeśli chodzi o odległość?
  
 
to jak to w koncujest?? sa soczewki ktore swieca jako swiatla dlugie??;> i jakie maja oznaczenie (na jakie zarowki sa)?? bo ja chce u siebie wsadzic 4 soczewki, bo nie mam miejsca na soczewke i zwykla lampe:]
  
 
Cytat:
2006-11-17 11:29:30, pytlar pisze:
to jak to w koncujest?? sa soczewki ktore swieca jako swiatla dlugie??;> i jakie maja oznaczenie (na jakie zarowki sa)?? bo ja chce u siebie wsadzic 4 soczewki, bo nie mam miejsca na soczewke i zwykla lampe:]



mozesz wsadzic soczeke i tak samo mala lampe jak w angel-eyes do mk7 ;p
  
 
oczywiście, że są długie światła-soczewki jeśli mnie pamięć nie myli to jest to H1
  
 
a różni się to czymś od krótkich? Czy można zapakować krótkie i je podnieść letko do góry?
  
 
Pytanie za 100pkt. jak ty sobie wyobrażasz to zamontować??
  
 
to wg mnie nie jest duży problem. Trochę będzie z tym rzeźby, ale się da. Mam dwie opcje: wstawić w lampę pod klosz (prostsze), albo zrobić atrapę zamiast szkła i wpakować coś na wzór Morettów. Przekonuje mnie to drugie, ale jestm otwarty na sugestie...
  
 
trochę rzeźby to żeby to tam wsadzić, a ile roboty i nerwów żeby to w miarę skalibrować?pytanie skąd weźmiesz soczewkę (od czego) i pryzmat do niej żeby świeciło jak pan Bog przykazał tj. zgodnie z międzynarodowymi przepisami (lewe bliżej prawe dalej) to dotyczy świateł mijania a co do długich to chyba wolna amerykanka
  
 
E34 Mam takie na sprzedaż Lewa soczekwa ma inaczej przegrode przesłony zrobiona niż prawa.
Gdy ja kalibrowałem u siebie to przekonałem się ze długie na soczewkach nieźle daja H1 niezle daja, natomiast jesli chodzi o swiatla mijania to miałem problem z ustawieniem ich tak żeby nie świeciły punktowo...
  
 
temat powraca:
1. Czy przy soczewce musi być szkło gładkie?
2. Czy właściwie można zapakować soczewkę bez żadnego dodatkowego szkła?
3. Czy nie można ustawić soczewek niesymetrycznie (by świeciły lewa bliżej, prawa dalej)?
  
 
temat powraca, a wraz znim pytania...
  
 
SUREC a moze Ty po prostu kup sobioe reflektory dalekosiężne????????
  
 
Dzięki Remik za podpowiedź...
wpakowałem w sobotę okrągłe lampy w obudowy RSa (jak w morettach). Udało się upchnąć po 3 na stronę, ale niestety mają za dużą głębokość. Świecą nieźle, ale wyglądają nieszczególnie. Chcę wpakować soczewki i załadować takie soczewki również w Probe2.
  
 
ad 1) tak, bo kształty szkła zmieniaja kształt wiązki a w soczewkowych robi to już soczewka.

ad 2) myśle że da rade, ale wtedy narażasz soczewki na uszkodzenia od kamyków czy coś...

ad 3) a to one tak nie powinny być ustawione ?? myslalem ze soczewki sa tak samo jak zwykle ze prawa dalej swieci..

p.s. z tymi 3 soczewami to PRAWIE jak alfa 159


[ wiadomość edytowana przez: polityk dnia 2006-12-11 09:28:49 ]
  
 
mógłbyś jakieś fotki zapodać
  
 
dzięki za rady.
co do fotek, to tylko przymierzyłem lampy, upchałęm pianką i podłączyłem. Nie mam fotek, a nawet gdyby, to wstydziłbym się je pokazać... Aby to jakoś wyglądało lampy muszą mieć małą głębokość. Nadają się od FSO. Jak władowałem od E34, to wyglądały jak przymrużona Alfa...ale wystawały przed maskę...
  
 
w związku z licznymi pytaniami:


  
 
Ty to m zapal chlopie pomyslow masz co nie miara, jak ja, niestety u mnie ciezko z jakakolwiek realizacja, a to kasa, a to czas :/

Surec, a nie myslales o kierunku w lampie ? bo mowiles ze zarowka 21w nie wchodzi do postojowek, a z diodami ewekt moze byc daleko od oczekiwanego...