Przeciwmgielne przednie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ma ktoś zdjęcia jakiego koloru kabelki powinny byc podpięte w odpowiednie miejsca na gnieździe włącznika świateł przeciwmgielnych przednich??Chodzi mi o złożenie kostki bo takowej nie miałem a chce załozyć.
Prosiłbym o jakiś schemacik albo zdjęcia jak u was jest to podłączone.

PYT 2. Aby działały przeciwmgielne przednie musi byc jeszcze jakiś przekaźnik w skrzynce przekaźników??Jak tak to jaki i w którym miejscu??
Z góry wielkie dzięki za info
  
 
jesli nie masz nic do halo , to musisz pociagnac instalacje, miec przekaznik ( jesli masz miejsce w skrzynce na niego) i podlaczyc pod wlacznik w kabinie . .
  
 
ostatnio robiłem to samo tyle że w mkV. Tez pociągnąłem nowa instalkę i działa spoko.tylko u mnie nie było ordzinalnej . musiałbyś zobaczyć czy masz przy właczniku przeciwmgielnego dodatkowe gniazdo i czy przy zderzaku są złaczki do halonów. Może wyetarczy wpiąć wyłącznik i halony + przekażnik . A jak nie to poszukaj na forum czytałem opis jak podłaczyć.
  
 
TAxi mam instalke ale bez kostki do halo przednich i chodzi mi o fotkę które kabelki gdzie podpiąc pod ten włącznik jaki kolorek kabelka do którego wyjścia na włączniku. a co do przekaźnika to nie wiem czy mam czy nie bo nawet nie wiem w którym miejscu w tej skrzynce go szukac
  
 
A jaki masz włącznik? bo są dwa rodzaje z czterema i pięcioma pinami. A swoją drogą jak to masz instalkę ale nie masz kostki ? Odcięta ?
  
 
Dokłądnie tak, przez jakiegoś..... człowieka.Mam pięcio-pinowa kostkę.
  
 
Kiedyś były na Allegro oryginalne instalacje do halogenów - w ten sopsób ja podłączyłem swoje. Instalacja ma wszystkie kostki, przekaźnik, a kosztowała... 18zł plus koszty przesyłki. No ale skoro w Twoim aucie jest sprawna, oryginalna instalacja, to zapewne wystarczy po zrobieniu tych kostek wpiąć przekaźnik i podłączyć włącznik w kabinie (tam też powinna być już gotowa kostka, jeśli masz instalacje) Mógłbym Ci pokazać jakoś przy okazji, jak wyglądają te kostki, jak chcesz, to daj znac jakos na kom.
  
 
ja mam kostki przy zderzaku na hallogeny, czyli mam instalke, wiec ma ktoś na sprzedanie ten przekaźnik, i włącznik halogenów do MKVII ?
a czy moge pod te kostki od halloegenow podłaczyc inne hallogeny, np. soczewkowe ?
  
 
Cytat:
2006-11-20 23:59:05, ---Edi--- pisze:
Dokłądnie tak, przez jakiegoś..... człowieka.Mam pięcio-pinowa kostkę.



No to nie pomogę. U mnie nie było oryginalnej instalacji, więc nie miałem problemu z kolorami. Mogę podesłać schemat instalacji halogenów do MK7. Ewentualnie wskazać, który pin od czego, ale muszę podejrzeć u siebie bo juz nie pamiętam.
  
 
Cytat:
No to nie pomogę. U mnie nie było oryginalnej instalacji, więc nie miałem problemu z kolorami. Mogę podesłać schemat instalacji halogenów do MK7. Ewentualnie wskazać, który pin od czego, ale muszę podejrzeć u siebie bo juz nie pamiętam.



Jakbys mógł opisac który pin do czego przy przełączniku byłbym naprawde bardzo dźwięczny bo nie ukrywam rozwiaże to 70%mojego problemu z tymi halogenami.
  
 


Rozrysowałem dla 4 i 5 pinowego włącznika. Różnica jest widoczna na schemacie ten pierwszy nie wymaga podania +12 na dodatkowy piąty pin. Pin ten odpowiedzialny jest za zapalenie diody informujacej o załączonych halogenach. A jeśli chodzi o pozostałe piny sprawa jest banalna. (2) - podpinamy pod minus, (3) - pod plus po stacyjce, (4) - podajemy plus ze świateł pozycyjnych, (1) - przekaźnik, a dokładnie cewka przekaźnika.

Dodam, że są dwa rodzaje włączników (nie wiem w jakim celu Ford to zmieniał). Wyglądają identycznie, maja te same piny, ale te zwierające działają na dwa sposoby. Bistabilnie czyli załącz/wyłącz, trzymają stan zwarty; oraz impulsowy czyli nacisnięcie daje tylko krótki impuls. Te drugie wymagają innch przekaźników.



[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2006-11-22 20:35:31 ]

[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2008-08-05 21:14:48 ]
  
 
Dajcie zdjęcie kostki przy zderzaku to poszukam czy u mnie
w Mk V CLX jest instalka.
  
 
gdzie mzona taki wlacznik kupic i przekaznik????
  
 
Przypomniało mi sie o twoim wątku więc orginalny przekażnik do MKV/VI był to 4 stykowy koloru białego w skrzynce zajmował miejsce oznaczone R25
  
 
Cytat:
2006-11-22 21:40:48, Kamil_K pisze:
gdzie mzona taki wlacznik kupic i przekaznik????



O jeden tu jest, a drugi o prosze tu.

Oryginalny przekaźnik halogenów to koszt ok. 50 zł - nowy. Normalny przekażnik 20-25A kosztuje ok. 5zł, kupisz w każdym "elektroniku".




[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2006-11-23 16:54:29 ]
  
 
A znacie oznaczenie tego przekaźnika albo odpowiadającemu mu zamiennika jaki mógłbym kupic bo wreszcie po walce z okablowaniem spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci braku tego przekaźnika.
  
 
Nikt nie ma pomysłu na przekaźnik????
  
 
Przekaznik jest pod nr R15 powinien byc koloru brazowego ale tez moze byc biały
oto fotka skrzynki MK7
  
 
A byłbyś tak miły i napisał mi na forum lub PW oznaczenie tego przekaźnika??Bo tak kolorami po zdjęciu to cięzko będzie mi pytać w jakimś sklepie elektronicznym, a mając oznaczenie już mam jak gadać. Z góry wielkie dzięki
  
 
będą oznaczenia FORDA, więc tylko w ASO z okrutne pieniądze...lub szrot

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2006-11-24 14:59:34 ]