2107 1,5 - Zerwany lancuch - rozrząd

  szukane wyrażenia:   rozrząd
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Panowie moge kupic Lade 2107 1,5 z zerwanym lancuchem albo ze zmielonym kolkiem od walka. Ponoc sa zgiete 4 zawory. Prosze mi powiedziec jaki jest orientacyjnie koszt czesci? Czy oprocz zaworow cos jeszcze sie moglo popsuc?
Warto sie w to pchac?

Krzysiek
  
 
Cytat:
2006-12-15 23:53:26, klarkson pisze:
Witam! Panowie moge kupic Lade 2107 1,5 z zerwanym lancuchem albo ze zmielonym kolkiem od walka. Ponoc sa zgiete 4 zawory. Prosze mi powiedziec jaki jest orientacyjnie koszt czesci? Czy oprocz zaworow cos jeszcze sie moglo popsuc? Warto sie w to pchac? Krzysiek

zaworu pogiete... raczej wszystkie beda nawet lekko ale trzeba bedzie wymienic wszystkie a wiec i uszczelniacze pozliwe ze jakis tłok szlag mogł trafic (np konkretne wybicie zaworem) jesli jakis zawór np pekł moga byc rysy na gładzi cylindra proponuje poprostu zdjac głowice i ogladnac..naprawa ok 200-300zł na funkiel brzytew

ps co to kurna było robione ze az łancuch pekł??
  
 
Witam
zaworki to ok 8 zeta za sztukę, mogą być jeszce wywalone prowadnice, jak pisze Arsen o ile nie ma wiekszych uszkodzeń to 2-3 stówy i auto gotowe ( w tym cena nowego łancucha )
W 2107 najważnieszy jest stan karoserii, takiej naprawy nie opedzisz za kilka stów (tj. blacharki i lakieru), cała reszta tj, zawieszenie, hamulce, silnik daje się zrobić na nowych częsciach za stosunkowo niewielką kasę i masz wygodne, niezawodne i q..wsko nietrendy auto
ale to chyba jedyna wada 7mek, że panny na nie słabo biorą
  
 
Cytat:
2006-12-16 00:20:05, sheriffnt pisze:
Witam ale to chyba jedyna wada 7mek, że panny na nie słabo biorą

pitoliszisz jak pobity szeryfku leca jak do sklepu
  
 
Bardzo dziekuje za szybkie cenne porady.
Tak tez myslalem. Auto ma byc wlasnie w bdb stanie blacharskim konserwowane itp, bezwypadkowe, rok 92, wersja finska. Silnik chcialbym dobrze zrobic z racji sportowych aspiracji
Ciesze sie ze znalazlem ten cenny kawalek dobrej www.

pozdrawiam
Krzysiek
  
 
Urwało łańcuch? No ciekawe...
  
 
No moze nie zerwalo lancucha ale scielo kolko od walka rozrzadu
Zastanawia mnie wlasnie tez dlaczego....

Krzys
  
 
Witam
Cytat:
2006-12-16 14:27:19, klarkson pisze:
No moze nie zerwalo lancucha ale scielo kolko od walka rozrzadu Zastanawia mnie wlasnie tez dlaczego.... Krzys


Mozliwe że ktoś jeździł z uszkodzonym napinaczem łańcucha, jakaś gwałtowna zmiana obrotów i nieszczescie gotowe
  
 
Albo zrobił 300tys km na fabrycznym łańcuchu.
  
 
Hmm, a cz yaby na penwo zawory sa do wyminay ? Stukniete z tlokami ?
Bo jakos mi sie wydaje ze te silniki nie sa kolizyjne.
Glowy nie oddam bo jeszcze jest cos jak bezwladnosc -ale ! Ja na sportowym walku(znacznie wiekszy skok zaworu) i przy bardzo splanowanej glowicy, przy max otwarciu zaworow nie zauwazylem zby zawor wychodzil poza komore spalania w glowicy(na zewnatrz glowicy)
A do tego jeszcze, blok w seryjnej ladzie lancuchowej 1.5 jest wyzszy niz max gorne polozenie tloka.
Wiec szczerze watpmie ze moglo by sie to spotkac - choc jak powtarzam, jest jeszcze bezwladnosc.
  
 
No nie wiem - tak mi przekazal poprzedni wlasciciel. Auta na oczy nie widzialem jeszcze i nie wiem czy nie chce mnie zrobic w trabe. Tak czy siak chyba zaryzykuje kupno bo ponoc blacharka w super stanie, a to przeciez jak koledzy pisali najwazniejsze.

Krzys
  
 
Bylem w sklepie z czesciami i podali mi troche odstraszajace ceny czesci. Komplet zaworow 160zl, uszczelka 50zl, lancuch 55zl, napinacze 35zl. Ktos pisal, ze mozna taniej. Czy te tanie czesci to tez ruskie oryginaly jak w tym sklepie? Moge prosic o namiar na jakis sklep co mi wysylkowo sprzeda w dobrej cenie?

dzieki
Krzys
  
 
Cytat:
2006-12-19 10:01:28, klarkson pisze:
Bylem w sklepie z czesciami i podali mi troche odstraszajace ceny czesci. Komplet zaworow 160zl, uszczelka 50zl, lancuch 55zl, napinacze 35zl. Ktos pisal, ze mozna taniej. Czy te tanie czesci to tez ruskie oryginaly jak w tym sklepie? Moge prosic o namiar na jakis sklep co mi wysylkowo sprzeda w dobrej cenie? dzieki Krzys


Tu taj masz link do sklepu SKORPION
  
 
Witam
ceny zobacz tu:
skorpion
ciekawe w jakim sklepie podali Ci te ceny, w Gdyni masz 3 sklepy, jeden na hutniczej, jadąc w kierunku Rumii, przed makro jeszcze, po lewej stronie, duże znaki texaco, jeden na chylońskiej i na wielkopolskiej po prawej stronie jeszcze jadąc pod górkę od Orłowa, w stronę obwodnicy


[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2006-12-19 10:16:24 ]
  
 
Cytat:
2006-12-17 13:59:17, klarkson pisze:
No nie wiem - tak mi przekazal poprzedni wlasciciel. Auta na oczy nie widzialem jeszcze i nie wiem czy nie chce mnie zrobic w trabe. Tak czy siak chyba zaryzykuje kupno bo ponoc blacharka w super stanie, a to przeciez jak koledzy pisali najwazniejsze. Krzys



obejrzyj moze najpierw ta blacharke, bo moze na darmo sie zastanawiasz...
  
 
Bardzo dziekuje za link - zaraz tam zajrze.
Te ceny podali mi na Chylonskiej.
Jesli chodzi o blacharke to zbytnio wyboru ni mam, bo jade laweta wiec i tak wezme i tak.

Krzys
  
 
Cytat:
2006-12-19 11:44:59, klarkson pisze:
Te ceny podali mi na Chylonskiej.



To trafiles do najdrozszego sklepu w Gdyni Bardziej polecamy ten na Hutniczej i na Wielkopolskiej. A najbardziej wysylkowy SKORPION w Krakowie.
  
 
Witam
Klarkson, jakby co to jestem z Gdyni, w razie gdybyś demontował ten motor, wystarczy zdjąc głowicę i wszystko będzie jasne, możesz liczyć na pomoc, dośyć dobrze znam te silniki, już kilka ich wyremontowałem , w razie czego mam nawet zapasową głowicę do 1500
  
 
Mirku, bardzo dziekuje za oferte pomoc i jesli ja jutro kupie to napewno skorzystam z pomocy.

Krzysiek
  
 
Witam po Swietach i zycze najlepszego w Nowym Roku.
Niestety tamtej Lady nie kupilem z zerwanym Lancuchem.

Zrobilem sobie prezent i kupilem 2107 1,5 prawie sprawna z 1990 roku ze Szczecina. Poza tym ze cos stuka w tylnym zawiasie oraz halasuje lancuch to mam taki problem ze jak podpompuje paliwo recznie to samochod chodzi jak zloto, ale gdy tylko jade na 5. biegu z 10 km to zaczyna mi brakowac paliwa i silnik gasnie.Jesli w tym czasie bede hamowal silnikiem i puszcze gaz na pare sekund to nastepnie moge jechac przez pare chwil bez problemu. CZy ktos cos moze mi podpowiedziec w tym temacie?

Krzys