Elektrolit do akumulatora

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Czy ktoś wie gdzie mogę dokupić elektrolit do akumulatora - mam akumulator który przez jakiś mieisac lezał na boku w aucie powypadkowym - wylało sie około połowa elektrolitu - o dziwo ładnie potrafił tak pracować przez około godziny świecąc miedzy innymi dwiema żarówkami po 55W
Pozdrawiam.
Misio
  
 
MYŚLE, ŻE W KAŻDYM SKLEPIE MOTORYZACYJNYM. JA MAM W SWOIM SKLEPIE. ZAPRASZAM DO GRYFINA. KAWA GRATIS
  
 

Ciut nie po drodze
Taniej by było pewnie zakupic nowy Aku

A powazniej - zapytałem w 2 sklepach i hurtowni - nikt nie wie gdzie można zakupic
Chociaż szczerze mówiąc jeszcze nie zaczołem porządnie szukać

Pozdrawiam.
Misio
  
 
Ja wybralbym sie do jakiegos sklepu elektrycznego czy cos i zapytal.
  
 
Zapytaj w jakimś większym sklepie, który jest dobrze zaopatrzony w oleje. Bo elektrolit mają dostawcy olejów.
  
 
Witam
Ja trochę od innej strony, nie wiem czy po dolaniu (lub wymianie) elektrolitu akumulator będzie jeszcze przez dłuzszy okres sprawny. Swego czasu mój dzidek co prawda w aku od ciągnika dolał elektrolit i po około tygodnia aku był kaput.
  
 
Przy normalnej eksploatacji nie powinno się dolewać elektrolitu tylko wode destylowaną. Ale Ty piszesz, że coś tam wyciekło więc nie wiem. Podobno wymieniając elektrolit(w szczególnych przypadkach) trzeba wylać stary, zalać aku wodą dest. i dopiero świeży elektrolit. Tylko nie jestem pewien czy kolejność jest prawidłowa. Może ktoś inny coś podpowie.
  
 
dakro - całkiem możliwe że padnie ale neizbyt mnie teraz stać na akumulator nowy, a mój tak dziwnie pracuje - puki nie ma -2/-5 to działa ładnie, jak spadnie niżej temeratura czasem ma kłopoty nawet z otwarciem centralnego zamka. Elektrolit nie powinien być drogi, wiec spróbować bym chciał

BartBartez - oczywiście masz racje ze sie dolewa destylowanej wody - bo podczas pracy czasem czesć jej odparuje wiec nie wolno dolewać elektrolitu ale samą wode. Co do płukań jest kilka technologi ale to było w czasach kiedy wymieniało sie elekty w akumulatorach dla poprawienia ich działania (odnowienia). U mnie natomiast jest przyzpadek dobrego elektrolitu w srodku ale niestety znaczna częsć z niego wyciekła i chce uzupełnić jego stan i zobaczyć czy aku bedzie żył
  
 
Cytat:
2006-12-29 09:24:00, _Misio_ pisze:
dakro - całkiem możliwe że padnie ale neizbyt mnie teraz stać na akumulator nowy, a mój tak dziwnie pracuje - puki nie ma -2/-5 to działa ładnie, jak spadnie niżej temeratura czasem ma kłopoty nawet z otwarciem centralnego zamka. Elektrolit nie powinien być drogi, wiec spróbować bym chciał



U mnie kosztuje 4,70 za 1 litr, więc może jednak wpadniesz?
  
 
Bardzo dziekuję za zaproszenie ale do Ciebie mam ponad 600km w jedną stronę któa to podróż w dwie strony kosztowała by znacznie wiecej niż porządny nowy akumulatorek do Sonaty a wówczas Sonata by mogła Ponówce oddać jej dobry akumulator Narazie w krytycznych dniach używam Sonaty jako rozrusznika, zpinajać oba Hyundaie kabelkami
Ponadto przypuszczam że bez wiekszego kłopotu zakupie ten elektrolit we własnym mieście (mimo że już wiem ze na własnym osiedlu tego nie zrobie ).
  
 
Cytat:
2006-12-29 09:39:07, _Misio_ pisze:
Bardzo dziekuję za zaproszenie ale do Ciebie mam ponad 600km w jedną stronę któa to podróż w dwie strony kosztowała by znacznie wiecej niż porządny nowy akumulatorek do Sonaty a wówczas Sonata by mogła Ponówce oddać jej dobry akumulator Narazie w krytycznych dniach używam Sonaty jako rozrusznika, zpinajać oba Hyundaie kabelkami Ponadto przypuszczam że bez wiekszego kłopotu zakupie ten elektrolit we własnym mieście (mimo że już wiem ze na własnym osiedlu tego nie zrobie ).


Źle liczysz. Tu nie chodzi o pieniądze Żadna kasa nie jest warta tyle co wartości merytoryczne takiego spotkania.
  
 
Spróbuj może w sklepie z częściami do motocykli, bo do motorków często jeszcze się sprzedaje akumulatorki suche
  
 
witam

ja kiedys kilka razy kupywalem elektrolit na cpn..

I wydaje mi sie ze do tej pory nic sie nie zmienilo elektrolit powinni miec na kazdej wiekszej stacji orlenu a jak nie to w kazdym sklepie gdzie sprzedaja akumulatory(motoryzacyjne), w stacjach obslugi samochodow typu norauto czy kwikfit itd nawet w auchan ostatnio widzialem na stoisku z art motoryzacyjnymi.

w dzisiejszych czasach mozna kupic elektrolit niemal wszedzie najprosciej sprawdz w cpn-ach.

pozdrawiam