Carina 1,6 i sekwencja gazu - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-04-27 21:48:58, pawel1981 pisze:
Witam, Wystapił u mnie błąd nr 12 - sygnał prędkości obrotowej. Czyli do wyniany aparat zapłonowy ??? Instalacje mam firmy STAG 300 reduktor versus Przebieg 133tys z czego 13 tys na gazie Pozdrawiam i dzięki za pomoc [ wiadomość edytowana przez: pawel1981 dnia 2009-04-27 21:52:34 ]


Jezeli instalacja od ECU do halla jest ok to aparat do wymiany,ale czasami kable zaplonowe i opilki w kopolce,lub cokolwiek co powoduje iskrzenie moze dac taki sam kod pomimo sprawnego halla.Nie spotkalem aby wtryskiwacz dal taki kod bledu , pozatym wtryskiwacz latwo sprawdzic osluchujac go przytykajac srubokret do ucha i do wtrysku powinien metalicznie klekotac .Jak sie zacina to slychac wyraznie ze pracuje glucho i nie zawsze cyknie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Tak dla potomnych po 60 tysiącach (carina 1,6 LB) na lpg z lubryfikacją (BRC seqent 24) na dwóch zaworach (1 wdechowy 1 cylindra i 1 wydechowy 3 cylindra) zauważyłem redukcję luzu o 0,05 ale jest jeszcze w dopuszczalnych granicach (0,2±0,05 dla wdechowych i 0,3±0,05 dla wydechowych). Zobaczymy co będzie dalej, ale póki co nie żałuję inwestycji w instalację lpg.