Problem z carina e elektryka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam problem z elektryka w toyocie carinie e

opisuje problem ;

usterka powstala na skutek zwarcia w zapalniczce od ladowarki na wylaczonym zaplonie

objawy sa nastepujace :

1 . na wylaczonym zaplonie po wlaczeniu swiatelmijania na zestawie wskaznikow swieca sie kontrolki od kierunkowsazow l i p,
i swiatel przeciwmgielnych ale fizycznie pala sie tylko swiatla pozycyjne i mijania
2 .natomiast po wlaczeniuzaplonu lub podczas pracy silnika jest to samo plus jeszcze jedna rzecz wlaczajac wentylator nadmuchu w zaleznosci od stopnia predkosci pala sie te dame kontrolki ale zwieksza sie intesywnosc swiecenia proporcjonalnie do obrotow wentylatora

proby :

1.po odlaczeniu wentylatora zanika probowalem namiezyc regulator ale znalazlem jedynie przekaznik pod maska w skrzynce bezpiecznikow styki sa lekko przykopcone ale przejscie jest i dziala
2. po duzym trudzie znalazlem takze przekaznik pod deska od swiatel sltchac ze sie zalancza i wylancza wjac mi sie nie udalo

dodam ze wszystkie bezpieczniki sa ok

potrzebowal bym iakiegos info jak to ugrysc co to moze byc serwisant pewnie musial miec taka awarje na zapalniczce dziwne ze nie wypalilo bezpiecznika od zapalniczki

moze ktos posiada schemat tych 2 obwodow i umiejscowienie podzespolow co przez co idzie

mi sie wydaje ze moglo cos strzelic w skrzynce pod maska jet calla zespolona nie moglem wyjac przekaznikow prosze o pomoc jesli ktos zna sie na tych japonskich obwodach pozdrawiam
  
 
Gdzies sie masa obluzowala,sprawdz na lewym slupkupo zdjeciu plastykow progu i nad klatka bezpiecznikow czy gdzies w tym rejonie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
znaczy sie pod deska po lewej od kierowcy no macalem ale nie namiezylem jej,, dal bym nowa ale nie wiem jak ten obwod jest puszczony poszukam tej masy dzieki


jak ktos ma jakis schemat zarysowy to chetnie skozystam pozdrawiam