Oleje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jezdze na mobilu 5 na 50 w chce sie przezucic na lotosa 5 40 wartow wogole????lotos jest dobry olejem wogole jaka jest roznica miedzy nimi
  
 
Cytat:
2004-01-17 14:29:02, encetr pisze:
jezdze na mobilu 5 na 50 w chce sie przezucic na lotosa 5 40 wartow wogole????lotos jest dobry olejem wogole jaka jest roznica miedzy nimi



Przede wszystkim cena!!!! litr lotosu (polsyntetyk) kosztuje ok 9-12zł. a mobil s (pólsyntetyk) w granicach15 w zwyz! za 5 litrów to juz jest róznica!!! a co do parametrów obydwa są dobre moze mobil troche lepszy! W espero mam Mobil S a w Polonezie Lotos'a i obydwa auta jezdzą dosc duzo i bezproblemów(poldek po remoncie w 2002roku 26tys.km bez szfanku)
  
 
5W40 odradzam... Tragiczny na starcie

Na zime możesz wlać 0W40. Jest lepszy.

Aczkolwiek kosztuje tyle, że moim zdaniem się to nie opłaca.

Zalewaj dalej 5W50, co najwyżej wydłuż okresy pomiędzy wymianami, do 15 tys. km. Wymieniając co 10 tylko filtr.

Mobil 1 5W50 w Makro w Gdańsku kosztuje 140 zł, w Warszawie 145
  
 
Ja leje Mobila 5w50, wymiana co 10.000km
  
 
Jesli chcesz się dowiedzieć czegos ciekawego na temat olejów zajzyj do FAQ Zoltara.

Co moge dodać od siebie??
Mobil jest doskonały jesli chodzi o duze przebiegi.
5W50 Mobila nawet po 20 tyś km zachowuje swoje właściwosci smarne i ma poprawną płynność, gdy np. Castrol 10W60 przestaje byś płynny (powoli zamienia się w maź) i może zatkać kanaliki olejowe.
Jeśli więc mocno obciążasz silnik lub często zdaza Ci sie zapomnieć o zmianie oleju to lej Mobila.
Prawie wszyscy mechanicy , których znam leją do swoich samochodów Mobila ,a to o czymś świadczy.
  
 
Interesujący Ciebie temat
  
 
Mam do sprzedania książke o: Oleje smarowe rafinerii Gdańskiej !!!
Zapraszam

http://www.allegro.pl/item159837340_oleje_smarowe_rafinerii_gdanskiej_a_dudek_cz_1.html

II

http://www.allegro.pl/item159837653_oleje_smarowe_rafinerii_gdanskiej_s_a_a_dudek.html
  
 
Cytat:
2007-01-24 12:34:57, ania1 pisze:
"Mam do sprzedania książke o: Oleje smarowe rafinerii Gdańskiej !!! ..."


LITOśCiii !!..... 4 RAZY ??

...to forum dyskusyjne Espero (głównie ) , a nie Hyde Park (czytaj: śmietnik) ogłoszeniowy

A skoro już zadałaś sobie trud odnalezienia aż 4 wątków olejowych to linki też warto było porządnie wkleić /właśnie widzę że Kolega Krzychu mię wyręczył ...oczywista w innym wątku...powiedzmy nr 3 )

Sorry, wszystko można ale bez przesady!

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: bogdan1 dnia 2007-01-24 13:04:35 ]