Super glosna praca pompy paliwa !!!

  szukane wyrażenia:   głośna  -  praca  -  pompy
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !
Strasznie glosno pracuje mi pompa paliwa ( cos jak traktor !! ) od okolo 5 min. Teraz pytanie wymieniac czy czekac az sie zarznie lub naprawi ?? - w zbiorniku jest 1/2 paliwa, auto to 1,8 16V 92 bez gazu, mysle ze moze cos takiego powstaje na wskutek wzrostu cisnienia ? (tzn zabrudzenia filtrow paliwowych )
Bede wdzieczny za szybka odpowiedz
  
 
moze jakies dziadostwo wessała, od razu rozkręć i przeczyść
  
 
.. kurcze latwo napisac rozkrec :/ dobrac sie do pompy to jest pol dnia pracy! - jutro mam pilny wyjazd oddalony o 300 km jesli sytuacja sie powtorzy jutro rano to chyba "wytne" otwor z gory i zalatwie sprawe w 5 min :/ przeczyszcze lub wymienie - ale mam pytanie czy mial ktos kiedys klopot z glosna pracy pompy ??
Pozdrawiam
MB
  
 
ja tez slysze pompke jak tylko przekrece kluczyk. kiedys zgasilem silnik i myslalem ze jeszcze pracuje puki nie zajazylem ze to pompka

u mnie jest 1,4 na gazie. choc to niema tu szczegulnego znaczenia. tez wyciagac i czyscic czy tak jak mbuska czekac az wkoncu w najbardziej nie oczekiwanym momencie pojade ale na podeszwach

pozdrawiam
  
 
Ja mam R19 i tez mi buczałą pompa, ale tak w miarę cicho. Zdecydowałem sie wymienic.

Wyciągniecie pompy (demontowalem kiedys bak w escorcie) to są 4 śrubki, 1 opaska (od wlewu) . Trzeba szczelnie zatkać to miejsce gdzie idzie wlew (ja zrobilem to gazetą szmatą i folią obklejoną taśmą i Paliwko nie wyjdzie. Na dole pompy jest taki filtr po prostu siateczka taka i ja mialem na tym pełno syfu...
  
 
Tak sie sklada ze przychodzilo mi juz sie mocowac kilka razy ze zbiornikiem - na kanale to jeszcze pol biedy ale samemu i bez kanalu to nikomu nie zycze :/ .. i najgorsze to zalozenie a zatankowalem 20l to i ciezkie cholera chyba jutro zrobie maly rekonesans na kilku km jak cos to wyjmuje szlifierke i wycinam kwadrat. Bo to auto tak i tak skonczy w moich rekach a ja poprawie wade konstrukcyjna - tzn umozliwie wyjecie pompy gora
  
 
jesli jest ktos ciekawy, pompa juz dziala oki, tzn cicho - sama sie naprawila - najprawdopodbniej "przezula" syf ze zbiornika
  
 
jest mozliwosc, ze tam jakis syf ze zbiornika sie przykleil do filterka. Ja mialem tak po wymianie pompy, az w koncu essi przestal jezdzic. Oczyszczenie baku i siateczki od pompy (filterka) zakonczylo sprawe. Teraz jest cisza i ess jezdzi.
  
 
jest gdzies fotorelacja Tazza i jest pokazane jak wyciac ten otwor od gory