Spadek obrotów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Włanie. Wymieniłem chyba wszytsko ( łacznie z silniczkiem krokowym) I nadal obroty skacza i gasnie czasami znaczy podbija troszke do góry i skacza i gasnie. Prajtycznie zostało mi sprzegło do wymiany .... pomóżcie co jescze można wymienic? Odrazu mówie że już wymieniłem części za uwaga 1400 zł
  
 
napisz co dokładnie wymieniłeś
bedzie łatwiej
  
 
A wiec.
-wymieniłem olej
- płyn w chłodnicy
-uszczelke do kolektora
-pasek klinowy
-silnik wysokoteperaturowy
-zregenerowałem głowice
-uszczeleke rury wydechowej
- -"- katalozatrora
-uszczelak pod głowica
-uszczelka misy olejowej
-filtr oleju
-paselk rozrządu
-uszczelka kolektora ssącego i wydechowego
-pierścienie tłokowe


jakieś pomysły ?
  
 
moze posprawdzaj wszystkie rurki i rureczki czy nie sa popekane. a moze popros kogos o przełożenie kompa by sprawdzic czy jest ta samo
  
 
nie mam od kogo komputer wziaść ma ktoś pomysł ? Jak myślicie to może być wina sprzęgła ? Ludzie nie macie pomysłu ?
  
 
A co to "silnik wysokoteperaturowy"?
  
 
nie wiem napisałem to co miłem na kartce co mi wymienionow zakłądzie
  
 
Gdzies już o tym było, ale napisze raz jeszcze.

Może pomoć zrestartowanie komputera (odpięcie akumulatora na 10 minut i podłaczenie ponownie).

Jesli o tą usterkę chodzi to też miałem podobnie. Wymiana silnika krokowego nic nie pomogła bo auto po miesiącu wróciło do starych złych nawyków czyli samo wchodziło na wysokie obroty lub gasło kiedy chciało, dodatkowo brało litr oleju na 500 km.

Ponad miesiac temu auto zostało wyregulowane u mechanika (zawory i obroty) i zmieniony został olej z 10W30 na mineralny (gęściejszy).

Teraz chodzi cicho i równo, a czy bierze olej to sie okaże niebawem.

Pozdrawiam

  
 
Sprawdź czujnik położenia przepustnicy (potencjometr poł. przepustn.) Ja miałem podobnie, gasł na ciepłym, sam wchodził na obroty. To jest taki dynks na osi przepustnicy koło krokowca. Miał poupalana izolację, więc przelutowałem na szybko przewody, do czasu aż znajdę trochę czasu i zrobię to porządnie. Latam tak do tej pory (ponad rok - prowizorka żyje najdlużej) i nic nie gaśnie ani nie wchodzi na obroty.

Powodzenia
  
 
kurcze tylko ja sie nie znam na mechanic i nie wiem co gdzi ei jak przelutować. Ma ktoś jakieś obrazki zdjecia czy coś ?