Jak docierac?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ile powienienem przejechac i jak jezdzic po wymianie walka rozrzadu stoczeniu kola zamachowego i splanowaniu glowicy zeby go dobrze dotrzec?
  
 
ten temat poruszany był już na forum, poszukaj troche a znajdziesz
  
 
co do docierania, to w twoim przypadku w zasadzie tylko wałek rozrządu, ale po położeniu głowicy musisz jeździć przez jakiś czas ostrożniej trochę i po pewnym dystansie (500,1000km, jak kto chce) dokręcić ją jeszcze raz. na jaki wałek się zdecydowałeś??
  
 
chyba nie hałczyńskiego ??
 
 
Chłopie! "W pedał" docierać! Tylko często (100 km?) sprawdzać czy wszystko jest O.K. Chyba, że nie rozbierałeś całego motora, to tylko po 500 - 1000 km sprawdź dokręcenie głowicy. Na przyszłość dokręć ją 25-30 % mocniej i jeśli uszczelka jest dobra, a nie jakiś fajans, to nie musisz jej więcej ruszać.
  
 
Chopper jaki wałeczek (ile dałeś) i ile splanowałeś głowice??? i gdzie? i za ile???
  
 
Docierać!! Takie przeróbki!! Tutaj tylko stoper w ruch i jazda!! Wszystko raz i porządnie dokręcic i zapominasz o silniku do kolejnej strefy serwisowej. Czyli około 500 km.
  
 
tzn. powiem szczerze że wg mnie lepiej dociągnać głowicę po około 1000 KM gdyż ja swoją byłem zmuszony rozebrać jeszcze raz i po 500 KM uszczelka była prawie jak nowa
 
 
szczerze mowiac walek wzialem ze starego silnika i nie wiem dokladnie jaki to jest. 290 bodajze. glowice tez wzialem ze starego silnika i po zrownaniu jej splanowana jest o 3mm kolo zamachowe stoczone o 5mm.