Problem z LPG jak zimny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
mam od pewnego czasu problem z moja instalką jak z rana odpalam i przełączy sie po chwili na LPG po wcisnięcu sprzegła obroty spadaja do 300-500 a czasmi całkowicie potrafi zgasnąć gdy się rozgrzeje jest wszystko w porządku trzyma obroty i nie ma żadnych problemów
byłem u fachowców i jeden zaleca mi wymianę reduktora drugi parownika niewiem czy to tosamo jest
ale czy którys z nich ma racje czy chcą mnie tylko naciągnąć na koszty ??
pozdrawiam
  
 
janek_25

Podaj więcej szczegółów dotyczących samej instalacji tj:
-jakiej firmy masz reduktor(parownik i reduktor to to samo)
-jaka elektronika sterująca
-jaki ma przebieg samochód a w tym ile przejechał na gazie kilometrów
-czy sukcesywnie były dokonywane przeglądy instalacji gazowej (wymiany filtra gazu ,spuszczanie olein,regulacje składu mieszanki,kontrola poprawności działania sondy lambda)

Te dane ułatwią czytającym Twój post udzielenie konkretnych ci rad co masz zrobić ewentualnie jak dalej postępować
  
 
znalazłem dane o instalacji
reduktor jak i pozostałe elementy są firmy LOVATO
filtr był zmieniany ale co do spuszczania olein to napewno nie !
czy mogę samemu to zrobic w domowym warsztacie ?? jak tak to jak ??


[ wiadomość edytowana przez: janek_25 dnia 2005-12-22 18:29:21 ]
  
 
Jeśli rozchodzi się o spuszczanie olein to na samym spodzie reduktora Lovato jest umieszczona plastikowa śruba pod imbus która służy do spuszczania olein i możesz zrobic to sam na rozgrzanym ale przy wyłączonym silniku.
  
 
Witam.
Jeśli to by nic nie dało to można zdemontowac pokrywę 2 stopnia reduktora i przemyć tą komorę jakimś rozpuszczalnikie lub benzyną. Także można to zrobić samemu. pokrywa w tym reduktorze jest z blachy ze śrubami tylko po zewnetrznej stronie reduktora. lub ta co nie trzyma się na niej reduktor. po ostygnięciu ta oleina ma konsystencję stałą i skleja zawór kory wten spos€b blokuje przejście gazu z 1 komory reduktora do 2 komory.



Cytat:
2005-12-22 19:00:19, is155 pisze:
Jeśli rozchodzi się o spuszczanie olein to na samym spodzie reduktora Lovato jest umieszczona plastikowa śruba pod imbus która służy do spuszczania olein i możesz zrobic to sam na rozgrzanym ale przy wyłączonym silniku.

  
 
Witam
ale jak odpalisz i stoi normalnie na luzie to tez obroty spadaja i gasnie czy tylko jak wciscniesz sprzegło? Słyszałem (ale to nie jest potwierdzone) ze to moze jest spowodowane tym iz zle wysprzegla sprzegło i daje minimalny opór jak jest zimny a jak sie rozgrzeje jest normalnie.
  
 
moim zdaniem to normalne, przecież teraz są temp. bliskie 0st. i jak przełączasz praktycznie na zimnym silniku na LPG to ma prawo zgasnąć
  
 
hmmm a dlaczego u moich znajomych z taka sama instalacja jak ja(autronic +Tomassetto) , z takim samym kompem nawet przy - 20 po przełaczeniu jest ok.Autko nie gasnie, nic nie faluje jest ok!!!!Regulace robione na czas +własny Laptop i poprawki czasami.Temperatura przełaczania wył.
Nie rozumiem!!!!
Reduktor ma przejechane 25tys km, nowy filtr instalacja perfekt.a tu takie cyrki mam.
emulacja na mase ustawiana i na wiele innych sposobów, elektrozawory ok.

[ wiadomość edytowana przez: Tomasz1023 dnia 2007-02-14 20:05:04 ]