Poszukuje schemat istalacji Leonardo firmy ELPIGAZ

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie, nie potrzebuje całego chociaż na takim zalezałoby mi najbardziej, ale do rzeczy, w instalacji mam opcję pokazywania ilosci gazu w butli na standardowym wskaźniku paliwa, problem w tym że nie chce tego podłączać a wywalić to bo nie działa tak jak powinno bo ilosc benzyny pokazuje tylko w pozycji benzyna, a w pozycji gaz pokazuje ilość gazu w butli ale tylko jak mu sie coś za przeproszeniem popieprzy to wtedy zaczyna to działać. A że prawdopodobnie układ wskazywania poziomu paliwa ma coś wspólnego z komputerem mam problemy z jego zresetowaniem i odpalaniem na benzynie. Tak wiec panowie, proszę o pomoc jak to coś odłaczyć, domyślam się że jakiś kabelek wchodzi z instalacji samochodu do komputerka od gazu, a jakiś z niego wcyhodzi do instalacji, problem w tym że nie wiem które odciąć i połączyć ze sobą. Jakby ktoś mi coś doradził byłbym wdzięczny.
  
 
Cytat:
2007-03-04 22:24:57, Mebig pisze:
Jak w temacie, nie potrzebuje całego chociaż na takim zalezałoby mi najbardziej, ale do rzeczy, w instalacji mam opcję pokazywania ilosci gazu w butli na standardowym wskaźniku paliwa, problem w tym że nie chce tego podłączać a wywalić to bo nie działa tak jak powinno bo ilosc benzyny pokazuje tylko w pozycji benzyna, a w pozycji gaz pokazuje ilość gazu w butli ale tylko jak mu sie coś za przeproszeniem popieprzy to wtedy zaczyna to działać. A że prawdopodobnie układ wskazywania poziomu paliwa ma coś wspólnego z komputerem mam problemy z jego zresetowaniem i odpalaniem na benzynie. Tak wiec panowie, proszę o pomoc jak to coś odłaczyć, domyślam się że jakiś kabelek wchodzi z instalacji samochodu do komputerka od gazu, a jakiś z niego wcyhodzi do instalacji, problem w tym że nie wiem które odciąć i połączyć ze sobą. Jakby ktoś mi coś doradził byłbym wdzięczny.


Wim o co ci chodzi i jutro dostaniesz schemat, bo dzis sily nie mam.
Oprocz kabelka bedziesz musial przeprogramowac leonardo. masz soft i kabel?
  
 
Cytat:
2007-03-04 22:35:05, dRA_Killer pisze:
Wim o co ci chodzi i jutro dostaniesz schemat, bo dzis sily nie mam. Oprocz kabelka bedziesz musial przeprogramowac leonardo. masz soft i kabel?


Tym sie zajmie już firma ELPIGAZ przy okazji ustawiania parownika jak będe zmieniał/regenerował parownik, mogliby mi odrazu to ustrojstwo wywalić ale chcą 70zł/h pracy by to zlokalizować (śmiechu warte, oni podłączali a teraz nie wiedzą jak odłączyć ). A nie da rady tak odciąć tylko kabelka przed wejsćiem do komputera i połaczyć go po wyjsciu, czy on wykrywa że jest podłączony do wskaźnika
  
 
jutro dam ci znac jaki to kabel (kolor) i co z nim zrobic.
  
 
Ok. Mam nadzieje że da się łatwo przywrócić to by pokazywał tylko benzynke.
  
 
A wiec kabel sygnalowy czujnik paliwa - zegary zostal rozciety i wpiety jest w to leonardo. z wiazki sterownika lpg ida dwa przewody (rozowy i rozowy z czarnym paskiem) - nalezy je uciac przy wtyczce leonardo i zlaczyc. jak odslanisz gume ochronna to znajdziesz bez problemu te dwa przewody w osobnej koszulce.

jak nie chcesz ciac, to znajdz miejsce w ktorym oryginalny kabel zostal rozciety i polacz go tam. najczesciej w progu lewym lub prawym ida wiazki kabli.


[ wiadomość edytowana przez: dRA_Killer dnia 2007-03-05 13:29:41 ]
  
 
Dzięki bardzo, zadziałało, niestety nie rozciąłem przy instalce bo tak było to zaizolowane i doszedłem po kablach do wiazki w progu kierowcy i tam było to dołączone. Jak narazie działa ok, nie zauważyłem żadnych objawów by instalka działała przez to wadliwie.