O shit. to rdza - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Cytat:
2009-03-11 13:14:02, el_comendanto pisze:
Przy okazji zapytam - Musze u siebie podspawac ten element w ktory wklada sie podnosnik. Czy mam to kupic nowe, czy raczej dorobic z uzywanej blachy po jakims ocynkowanym pojezdzie?


A olej go, wytnij do gołej blachy, wstaw z grubej blachy wzmocnienie pod podnośnik trapezowy, te oryginalne z ładnej to łapacze rdzy, na dodatek jak postawią Ci niechlujnie na podnośniku, w jakimś warsztacie np. przy zmianie opon na tym elemencie to możesz mieć dziurę w podłodze, jak mi się kiedyś przytrafiło.
  
 
W estonskiej ladziance widzialem wspawany profil(kwadratowy) - nei wiem jak sie toto fachowo nazywa, ale przypominalo oryginalny, a do tego jeszcze wzmocnione pretem zbrojeniowym
Jak odszukam foto to pokaze(ech jedno z ktore obiecalem ostatnio-obym nie zpomnial) ja bym to zlal- chyba lepiej sie podnosi z przodu za bele pod silnikem, a z tylu za most.
No chyba ze ma byc oryginal hah
  
 


No i koniec prac. Efekt w sumie taki sobie. Maska i klapa troche nie dopasowana, lakier troche źle położony. Mam tylko nadzieję ze szybko się nie sypnie.
  
 
Dobra dobra, nie badz taki skromny, kawał dobrej roboty. szacuneczek!

Pozdrawiam

igiers
  
 
Janisz - full wpas!

Ale kolor rozni sie od tego, ktory byl w oryginale na tej Ladzie, zgadza sie?
  
 
kurde....dla mnie pieknie wyglada.

DEx
  
 
Kolor jest taki jak był. Dobrali go tak że nie widać gdzie było malowane(z daleka )
  
 
Cytat:
2009-03-30 12:22:32, Leszek_Gdynia pisze:
Janisz - full wpas! Ale kolor rozni sie od tego, ktory byl w oryginale na tej Ladzie, zgadza sie?


Nieeee, ten lakier tak wyglada jak auto jest umyte (bez urazy 1bobo)
  
 
Oj tam... czasem była czysta.. na zlotach zawsze... czyli raz do roku była prana
  
 
Przyszedł czas na rdzę w mojej Ładnej... O ile4 cała jest zdrowa wzglednie, tzn. nic poważnie nie jest zgnite, tak przy okazji wymiany silnika, jak mam zdjętą maskę zacząłem ogladac dokładnie calą komorę silnika i jedno miejsce mnie dość poruszyło.






da się ten element wymienić / naprawić jakoś małoinwazyjnie. bo to jest przerdzewiałe aż do mocowania zawiasu maski


  
 
Uuu...:/ nie wyglada to ciekawie musiałbym zobaczyć u siebie w samarce jak to jest łączone i moze dało by rade wspawać taki element od innej Łady ale mysle ze jesli nie jest to aż w takim zlym stanie to wystarczy wyciąć po zdrowym ten przegnity kawałek i wspawać blachę, ale to musisz juz troche pokąbinowac. U mnie na szczęście jest jeszcze większość blachy zdrowe ale po zimie trzeba zrobic poprawki malutkie
  
 
Powoli zaczynam robić swoją.



Na razie mam przygotowane 3 drzwi. Odkręcić te śruby przy zawiasach to męka. Bez spawarki ani rusz.
W planach jest wymiana: dwóch progów, czterech błotników, przedniego pasa, tylnego pasa, maski, klapy, podszybia tylnego i przedniego ze słupkami no i malowanie całości.
  
 
To znaczy ze zostawiasz tylko dach z oryginalu???

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
No no widze ze przedsięwzięcie bedzie Cie kosztowało mnóstwo pracy i pieniedzy ale efekt napewno bedzie super! trzymam kciuki jesli bedzie potrzebna fachowa ręka spawacza to służe uprzejmie
  
 
Z niej nic się nie nadaje, na każdym elemencie jest korozja ale dach zostawie żebym miał jakiś punkt odniesienia



a to druga strona i drzwi w pozycji zamkniętej...
  
 
Jak tam prace wyglądają ??
  
 
  
 
masz zamiar coś z tym zrobic w ogóle ???
  
 
LOL, ale padaka
  
 
janisz, WTF ? co to za strup ?