O shit. to rdza - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zanim ja z tamtad wytoczysz, zrob jej porzadna konserwe jeszcze-bo mama ndzieje ze top co juz zamkniete jest zakońserwowane
  
 
czarna maska zostaje? bo wyglada cool!
  
 
Maska jest czerwona ale będzie biała tylko zostawiłem ją sobie na później. Konserwacja jest od serca a podłoga to dzieło sztuki. Mówie Wam fotki tego nei oddadzą
  
 
Profi robota. Pełen szacun, wygląda jak z fabryki.
  
 
Ladnie Janisz, ladnie

Inny odpuscilby sobie to auto, szczerze mowiac z twoich postow mozna odnesc wrazenie, ze trafil ci sie najgorszy egzemplarz swiata

Gratuluje zaciecia i oby Lada sluzyla dzielnie i lykala kilometry jak trzeba

Przy okazji zapytam - Musze u siebie podspawac ten element w ktory wklada sie podnosnik. Czy mam to kupic nowe, czy raczej dorobic z uzywanej blachy po jakims ocynkowanym pojezdzie?
  
 
Cytat:
2009-03-11 13:14:02, el_comendanto pisze:
Ladnie Janisz, ladnie Inny odpuscilby sobie to auto, szczerze mowiac z twoich postow mozna odnesc wrazenie, ze trafil ci sie najgorszy egzemplarz swiata Gratuluje zaciecia i oby Lada sluzyla dzielnie i lykala kilometry jak trzeba Przy okazji zapytam - Musze u siebie podspawac ten element w ktory wklada sie podnosnik. Czy mam to kupic nowe, czy raczej dorobic z uzywanej blachy po jakims ocynkowanym pojezdzie?


Możesz kupić nowy, tylko zedrzyj do gołej blachy i daj dobry podkład cynkowy. Tk samo to miejsce gdzie bedziesz spawał pokryj grubo podkładem-podczas spawania cynk topi się i zabezpiecza spoiny. Patent ten pochodzi z CA, od gościa który odnawia stare mercedesy
  
 
Troche dziś podziałałem. Super wyszły. Tzn malowanie - ładna morka i tylko jednego duzego bata zrobiłem, ale z przygotowaniem było gorzej







  
 
hmm nawet spoko wygląda i wszystkie drzwi się zamykają bez problemów. Klapa troche jest za wysoko. Pójdzie polerka i wyjdzie ładna taksówka




  
 
ladnie ladnie- tylko slupki jeszcze myznij na czarno - odmlodzi sie.
aa, a polerke to rob dopiero po jakis 3 miesiacach, kiedy to lakier dobrze sie wciagnie.
  
 
No tak słupki czarnym matem obowiązkowo. Polerke po 3 dniach spokojnie można robić.
  
 


Maska opierdzielona. Generalnie nie jestem zadowolony z tego malowania. Nie zrobiłem zadnego zacieku ale też nie wylałem wszędzie dobrze i jest brzydka gesta morka. Może uda się spolerować w jakims stopniu. I coś pistolet mi zaczął sikać wąskim strumieniem. Musze kupic coś porządnego w końcu bo te za 50zł nadają się do podkładu najwyzej.

  
 
Dobry jesteś!

Pozdrawiam
igiers
  
 
mialem pistolet z kompletu za 100zl wlasnie na takim sie uczylem zaczynalem. az kiedys siadla iglica a juz mialem lakier klasc na honde. cos mnie tchnelo i postanowilem cos w podkladzie jeszcze zrobic i wyszlo podcisnienie do pojemnikanie wycudowalem nic, kupilem pistolec za 350zl, ale stwierdzam ze jak sie nie da 2000-3000 to nie kupi nic co naprawde bedzie cieszyc aktualnie robie na dyszy 1,4 lakierek mozna pieknie połozyc. i jak narazie nie stac mnie na nic porzadniejszego ale nie mowie co bedzie pozniej


co do polerki to robilem ja po 5 godzinach od lakierowania jak klient tego oczekiwal w zaleznosci od elementu. i jest kwestia lakieru jakiego uzywamy szczerze stwierdzam ze akryl kladzie sie pieknie porownujac z renolakiem i innymi emaliami. a bazy wodne to juz totalny syf. polerke to ja radze najlepiej po min 2 tygodniach jak doschnie wszystko, opcja najmniej niebezpieczna, najmniej grozi to uszkodzeniem lakieru. pozdrowionka
  
 
2-3tys za pistolet ? chyba troche przesadziles... Ja uzywam naprzyklad takiej SATA : http://allegro.pl/item585157870_pistolet_sata_jet_2000_hvlp_1_3.html i w zupelnosci wystarcza mi ten pistolet...wczesniej mialem okazje malowac takimi za 150-200 zl i tez nie bylo z nimi problemow i mozna bylo polozyc idealny akryl, baze czy klar .

Świetna robota Janisz Tez bede musial u siebie kiedys bude pomalowac . Co do skorki pomaranczy na powierzchni to jakim papierem scierales podklad pod akryl ? A moze lakier za gesty byl ?
  
 
nie przesadzilem mialem stycznosc z pistoletami z przedzialu 2000zl i powiem szczerze że jest roznica w trwalosci i wykonaniu pewnych elemntow znajomy kupowal srednio co pol roku pistolet za 300zl i po 3 zakupach wydal 2200 na nowy zupelnie devilbisa pisze nazwe z głowy wiec moge cos przekrecic i ten juz mu dziala 4 lata i zupelnie nic mu sie nie dzieje, wylakierowal lekko 100 samochodow i tu tez nie przesadzam a ale taka maszyne az milo w reke wziasc. tez na poczatku nie wierzylem ze tyle kasy za glupi pistolet mozna dac. ale jezeli zaklad odbija ten pistolet na 3 max 4 samochodach na czysto to o czym tu mowic
  
 
Najwyzszy model Devilbissa to chyba GTI PRO...nowka kosztuje kolo 1600zl . Najwyzszy model Sata to chyba SATA JET 3000 Digital ...nowka kosztuje kolo 1900zl .Na ebayu GB czesto mozna kupic prawie nowe devilbissy gti w granicach 400-700zl . Jesli twierdzisz ze super pistolety kosztuja w granicach 2-3 tys to chyba nie wiesz o czym mowisz .
  
 
nie mam zamiaru sie kłocic z Kolegą, mowisz o jednym pistolecie, a ja mowie o zestawie kilku pistoletow, ostatnio siedzialem na allegro i widzialem ceny, ale kup pistolet do podkladu lakieru itd i za porzadna firme wychodzi 2000 lekko i to za nowy sprzet badz nie koniecznie, widzialem tego za 1600 i byl za 1000 za 800 jakis. owszem mozna miec jeden i zmieniac dysze tylko kto sie w to bawi. jednym wiekszosc wszystko robi.
  
 
Podkład tarłem papierem 400 a morka to nei taka typowa morka właśnie z gęstego lakieru tylko z za żadko położonego podkładu wcześniej(nie zauważyłem i zabrałem się do pracy mając 50ml podkładu i trysnełem tylko miejsca gdzie był goły metal i szpachla). Po dotarciu były małe dołeczki i akryl tego nei zalał :/ Mam nadzieje że polerka załatwi sprawę
  
 
Cytat:
2009-03-11 13:14:02, el_comendanto pisze:
Ladnie Janisz, ladnie Inny odpuscilby sobie to auto, szczerze mowiac z twoich postow mozna odnesc wrazenie, ze trafil ci sie najgorszy egzemplarz swiata (.....)?


No, no... To jest najlepszy model na swiecie!! ....
Janisz wie co robi. Ona sie odwdzięczy.... (jesli juz wczesniej tego nie zrobiła)
  
 
Kawał roboty! Jak ci idzie składanie?


Pozdrawiam
igiers