Sprzęt dla początkującego??!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiatm!!!
Postanowiłem sobie zakupić jakiś tam sprzęt grający do samochodu...
Czytałem na forach np: o DALCO (które chyba odpada) lecz z jednej strony kusi ceną do możliwości. Jednak ja, chciałbym nie drogi sprzęt (dla początkującego), ale w miare ładnie grający. Mógłby się pojawic jakiś ładny niski bassss i zarazem "czyste" granie. I z tąd moje pytanie o sprzęcik jaki sobie w sumie wypatrzyłem... a mianowiecie jest to radio BLAUPUNKT SAN DIEGO MP 27 i coś dzięki czemu będę słyszał - głośniczki na przód (w miejsce fabrycznych) BLAUPUNKT GTx 542 i w tylną półęczkę (w której musze zrobić dziury ) BLAUPUNKT GTx 662. Polecacie coś lepszego (cenowo tak samo)...??? Z góry dzięki za odp i dla wszystkich WIELKIE POZDRO






[ wiadomość edytowana przez: KoAiS dnia 2007-05-10 17:29:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: KoAiS dnia 2007-05-10 17:42:18 ]
  
 
Daj spokoj z glosnikami w polce, wrzuc suba do bagaznika.
Polecam solinga, razem ze wzmakiem 180RMS w mostku, bezpiecznikiem i kablami wyjdzie ci 400zl a basiur bedzie ci leb urywal
  
 
Solinga? Czy Ty wiesz co piszesz? To jest sprzęt ewidentnie tylko do łupania typu Thrre six mafia itp. Przy techno od razu pokazuję swoje słabe strony. A na dodatek jak wyda kasę na bas to nic mu na jakąś namiastkę jakości nie zostanie... Nie orientuję się jak w e30 rozwiązane są miejca na głośniki, ale myślę że jakoś przy odrobinie motywacji dałoby się wstawic te głośniki, a jeżeli starczyłoby kaski to podłączyc je pod ten wzmacniacz
Oczywiście przydałoby się jakieś wygłuszenie, chociaż matami dekarskimi (np soudal) bo to nie powinno wyjśc bardzo drogo (myślę że 50-70pln) a poprawi znacząco efekt.

A co do radia w tym przedziale cenowym to raczej wszystkie są na podobnym poziomie. Ja z Blaupunktem mam bardzo dobre skojarzenia, bo miałem kiedyś przez 1.5 roku blau i jego granie mi się podobalo Ja do 400zł bym wybrał takie radyjko, ale wszystko to Twój wybór. Aha i jak by to budżet przekroczyło, to pamiętaj że nie wszystko na raz, powoli, powoli do celu aż będzie zadowalający efekt
  
 
Nom, podoba mnie się to co mi napisałeś...
właśnie miałem wpisać, że też o clarionie myślałem

A co do suba w bagażniku - to nie za bardzo...
Pomiędzy tylnymi siedzeniami, a bagażnikiem jest sobie taka umiejscowiona blacha, dzięki której nic nie będzie słychać w środku, a tylko na zewnątrz (przynajmniej tak mi się wydaję)

A no i chyba zrobie tak jak pisałeś, że nie wszystko od razu. Pokoleji będę sobie kompletował sprzęcik i zaczne od radia.
A to głosniczki blaua nie są zbyt dobre?? Są dwudrożne więc myślałem, że to może trochę jak woofer z syczkami (wielka różnica??)
Bo jak na tył te hertzy, to co z przodem - zostają blaua??
  
 
Wisz mi chodziło, żeby w przednich drzwiach te Hertz'e umieścic, bo wtedy byłbyś zadowolony w 100% z efektu Z tyłu nawet nie pomyslisz o głośnikach jak sobię byś taki przód zrobił pod wzmacniaczem Uwierz mi na słowo A co do tej blachy... mi każdy gadał że w 80 B3 gdzie jest zbiornik paliwa za siedzeniem nic nie będzie w środku słychac, a tymczasem bo wygłuszeniu bagażnika bas w środku jest wyraźnie słyszalny, a jak trzeba to też odczuwalny A to jest głośnik STXa przez każdego karcony a mi się podoba i w końcu 150zł dałem Oczywiście pod wzmakiem carpowera 1502 ;D Ale o tym pomyślisz jak przód zrobisz kiedyś I nie pchaj się w tylnie głosniki A co do tych współośiowych głośników (syczki i woofer razem) to pomyśl jak sobię bys je założył obok nóg z przodu to gdzie te syczki Ci będą grały? W kolana ? Dlatego lepiej woofer w drzwi a syczki na deskę
  
 
hmmmm!!! w przednie drzwi... no niby wykonalne z tym, że ja chciałem wsadzić w miejsce orginalnych pod taka plastikową maskownicą (żeby nie kusiło przyjaciół ) a to jest przy nadkolu, a w drzwiach bym musiał robić specjalną komorę na nie...

A no i Twoje B3 jest chatchbakiem, więc masz rolete czy półke, a u mnie jest szczelny bagażnik (z każdej strony blacha)
____________________________________________________

No to najpierw z przodu hertz'e i radyjko, ale w tylnej półce też musze wpakować, rzadko jeżdże sam i chciałbym żeby wszyscy byli zadowoleni
aha i jeszcze jedno to radyjko clariona ma teorytcznie 4x50, a praktycznie?? Bo jakbm puścił bez wzmacniacza na początek??
____________________________________________________
Wielkie dzięki za dotychczasowe rady
  
 
A więc tak moje B3 ma biornik paliwa, a to jest chyba jeszcze gorsze od kawałka blachy, bo w końcu to są dwie ścianki blachy, ale sub gra i dobrze sobię radz i yto jest sedan, znaczy mam półkę z tyłu ale na stałe

Radyjko teoretycznie ma jakies 15-max20RMS To porównaj sobię jak tamten wzmacniacz co podałem ma 60RMS na kanał...


Hmm jak już musisz jakieś głośniki z tyłu to na moje głuche ucho nawet pod radiem Pionner'a głośniki sobię radzą, tylko to koszt ok 210zł. I półkę zamotuj tak, żeby nic nie skakało, drżało itp.

Nic jak coś to później jeszcze się popisze, a teraz matura czeka
  
 
Oooooooooooooooooooo jest kluuuucz!!

Kolega od auta napisze na priva to poradzimy coś, żeby ładnie grało..
  
 
Jaki klucz? Dziś za bardzo nie kojarze więc się pytam
  
 
http://youtube.com/watch?v=EFZeNizD9rU&mode=related&search=
  
 
No więc tak... Dziś już zakupiłem sobie radyjko -
www.allegro.pl/item194401430_clarion_dxz_368_mp3_4x50w_full_panel_gwar_odss_.html

ale jak na razie gra na seryjnych No i tak za dobrze nie jest... ha ha
Ale jeszcze w tym tyg będą głośniczki allegro.pl/item193464483_hertz_dsk_130_polska_gwar_hurtownia_katowice.html

Tylko najpierw muszę wymontować tamte i sprawdzić czy wejdą te na głębokość...

Aha no i jeszcze pytanie do Grinch27 Ty masz wooferek z tyłu w bagażu??
Nie zagłusza ta (ciągle mnie zastanawiająca) blacha z tyłu za siedzeniami??

[ wiadomość edytowana przez: KoAiS dnia 2007-05-14 23:44:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: KoAiS dnia 2007-05-14 23:45:31 ]
  
 
no i w jakiejś tam przyszłości taki wzmacniacz -
allegro.pl/item192184410_niech_moc_bedzie_z_toba_wzmaczniacz_900watt.html
Jest nowy i słyszałem, że sobie bardzo dobrze radzi z dżwiękiem...


______________________________________________________

jeszcze wyciszenie...
  
 
Nic nie zagłusza promieniowanie przez ściankę i kanapę jest wystarczające.. A w razie potrzeby to łeb urywa!!

Głośniczki proponował bym jednak PB a nie Hertz - on jest taki zimny i nie za bardzo nadaje się do tego auta a zmieści się bez problemu!!
Nie zapominaj o wytłumieniu i dobrej instalacji, bo inaczej cała zabawa nie ma sensu..

Aaaaa i po wstawieniu woofera przykręć dobrze tablicę
  
 
Czyli na nic moje wywody... 13cm + sub = klapa Będzie Ci on wszystko zagłuszał, bo mogę dac głowę uciąc że ustawiony będzie na full. Aha i ten wzmacniacz proszę daruj sobię! Kup jakiegoś blau czterokanałowego w używce ale nie voice kraft!!!

Aha a przykrecanie tablicy mało daję Trzeba bagażnik wygłuszyc, wtedy jest wszystko cacy i pół okolicy chociaż nie słyszy basu.
  
 
Uwierz, że byłbyś zadziwiony możliwościami jakościowego odtwarzania dźwięku w tym systemie.. i jestem pewien, że zrezygnowałbyś ze swojej teorii!! A potem wsiadł do swojego auta i stwierdził, że na nic Twoja robota..

Co do bagażnika to racja, przyda się wygłuszenie, ale na szczęście to BMW i firma odwaliła połowę roboty za nas..
Sprzęt trzeba dobrze zestroić, żeby miło to ręce i nogi!
  
 
No właśnie, też mi się tak wydaję. W lato przy otwartych oknach (klimy nie posiadam ) to te przednie głośniczki będę słyszał tylko ja i pasażer obok, a z tyłu będą mięli tylko masaż pleców...
Wzmacniacz blaua okej i do niego głośniczki z przodu wooferek z syczkami, a z tyłu nadawały by się dwudrożniaki??
Tylko wtedy do czego podłącze (jak się skusze) suba w bagażniku (kolejny wzmacniacz??)



______________________________________________________
A miało być na oparte wszystko na prostej, taniej zabudowie....
Już wiem, że tak nie będzie...
  
 
wrrrrrrr daj se spokój z głośnikami z tyłu!! Zapewniam, że przód w zupełności wystarczy - kup lepszy przód i efekt będzie murowany..
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,179&kid=179 do wyboru do koloru a grać będzie bardzo ładnie!

Zabrałbym Cię na odsłuch ale daleko trochę..
  
 
Wiecie co? Może gdyby to był jakiś klasowy system na 13cm to i bym się zdziwił jak on gra, ale nikt mi nie wmówi, że jest mała różnica w systemie na 16.5 i 13cm w cenie oscylującej przy 200-300zł bo w to nawet po pijaku nie uwierze, bo kilka systemów slyszałem, większśc budżetówki, chociaż nie tylko i wiem czego mogę sie spodziewac po 13 a czego po 16.5cm

A z tym wygłuszeniem bagażnika to połowa roboty odwalona przez bmw to niestety za mało To tak samo jakbym ja napisał że moje audi ma grubą blache i nic wyłuszac nie muszę, na szczęście jestem realistą i swoje wiem

Koniec tematu dla mnie bo nie chce żeby ktoś mnie za bardzo z nim kojarzył.
  
 
Różnica jest taka, że 13 wyżej wejdzie niż 16 przez co można wynieść wrażenie, że powiększa się scena..woofer zapełni dół a więc mamy juz pełen zakres..

Chodziło o to, że jest mniej roboty przy tym samochodzie i nawet przy dużym przebiegu nie ma problemu ze skrzypiącymi plastykami, nie tak jak audi..
  
 
Skrzypiące plastiki? Chyba w B2 bo napewno nie w nowszych

A co do Twojej teorii o systemach głośnikowych, to nie będe Cię poprawiał, bo każdy ma swoje racje, ja swoje już napisałem bo od tego jest forum a każdy robi tak jak chce

Dopóki nie porówna systemu na 13 i 16.5 to się nie przekona Oczywiście tych samych modeli.