Skrzynia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Za ile mozna kupic skrzynie 5 do fiata 125p i duzo jest przerobek jak chce wsadzic zamiast 4.
  
 
Ceny wahają się od 100 do 300zł - zależy jak trafisz (i jak długo szukasz )

Jeżeli masz obecnie skrzynię z ukośnym lewarkiem - to przeróbek nie ma żadnych.
  
 
Wlasnie nie mam ukosnego walka,trzeba pewnie wycinac troche podlogi
  
 
aoooo skoro temat skrzyn to mam pytanie. Ostatni draznie mnie pewien efekt.. na luzie bez wcisnietego sprzegla skrzynia lekko szmerzy (nie wiem jak opisac ten dzwiek) a jak wciskam sprzeglo to przestaje. Co to moze byc ?? Bo jezeli byloby to lozysko wyciskowe to chyba na odwrot sie dzic powinno . przy sprzegle szemrzec mialby.
  
 
a mnie sięwydaje, że to właśnie łożysko oporowe
  
 
Cytat:
2003-06-13 20:01:48, misieq pisze:
aoooo skoro temat skrzyn to mam pytanie. Ostatni draznie mnie pewien efekt.. na luzie bez wcisnietego sprzegla skrzynia lekko szmerzy (nie wiem jak opisac ten dzwiek) a jak wciskam sprzeglo to przestaje. Co to moze byc ?? Bo jezeli byloby to lozysko wyciskowe to chyba na odwrot sie dzic powinno . przy sprzegle szemrzec mialby.


U mnie jest to samo to jest łożysko przecież łożysko kręci się cały czas jak wciskasz sprzęgło to wtedy ściska się i niehałasuje a jak jest na luzie i kreci sie bez żadnej siły to hałasuje
  
 
Ja rowniez mam ten sam problem ale podruzuje tak od 2 lat, co prawda nie duzo i sie nic złego nie stało.
I jest to wina łożyska, ktore w DFach i poldkach czesto daje dupy
  
 
no to piernicze system i nie robie z tym nic
  
 
To łożysko - ale wałka sprzęgłowego
Albo w kadłubie silnika, albo w skrzyni (trzebaby posłuchać z bliska )

Łożysko oporowe/wyciskowe hałasuje przy wciśniętym pedale sprzęgła
  
 
Cytat:
2003-06-14 16:03:53, Remias pisze:

Łożysko oporowe/wyciskowe hałasuje przy wciśniętym pedale sprzęgła




Łożysko oporowe np w miom polonezie hałasuje przy puszczonym pedale sprzęgła a przy naciśnięciu hałas zanika.Wymieniłem je na nowe ale pomogło na 5 tyś km i znowu to samo,nie jest to jednak na tyle uciążliwe by sobie zawracać dalej tym głowę

Słabe materiały chyba mają i ten szajs szybko siada


[ wiadomość edytowana przez: danield dnia 2003-06-14 21:08:13 ]
  
 
no to juz sie do tego zaczynam przyzwyczajac
  
 
Cytat:

Łożysko oporowe np w miom polonezie hałasuje przy puszczonym pedale sprzęgła a przy naciśnięciu hałas zanika.Wymieniłem je na nowe ale pomogło na 5 tyś km i znowu to samo,nie jest to jednak na tyle uciążliwe by sobie zawracać dalej tym głowę

Słabe materiały chyba mają i ten szajs szybko siada



Jeżeli hałasuje przy puszczonym sprzęgle, to znaczy,że ma luz na tuleji - którą zazwyczaj wymienia się razem z łożyskiem oporowym (różnica w cenie - z tuleją czy bez bodajrze 15zł).Dlatego zaczęło Ci hałasować po 5 tys.km.

I tu wcale nie ma do czego się przyzwyczajać.Jeżdżę DFem od prawie 5 lat - i łożysko oporowe wymieniałem raz - praktycznie od razu po kupnie samochodu (skrzynia jest z '82).
Z resztą - czy dużo roboty jest z jego wymiana??

Niemiłe wspomnienia mam za to z wymianą łożyska wałkja sprzęgłowego w kadłubie silnika - wyjmowanie starego bez ściągacza i montaż nowego bez prasy - tortury, ale było zrobione
  
 
Ja jednak nie stawiał bym na łożysko oporowe tylko na łożysko w skrzuni ale mi wyglada na to że u mnie oleju nie ma w skrzyni a odnośnie skrzyni to mam chyb jakoms z krótkimi bieh=gami na 4 biegu przy 140 km/h mam 5,5 tyś obrotów jak wrzuce 5 to spada prawie o tyś czy to normalne??
  
 
W serii przy 5500obr/min na IV biegu powinieneś mieć równo 150km/h.

Przy 140km/h -IV bieg - 5200obr/min, V bieg - 4200obr/min,czyli 1000obr/min różnicy.

Może masz krótki dyfer?
  
 
Cytat:
2003-06-14 22:44:35, Remias pisze:


Jeżeli hałasuje przy puszczonym sprzęgle, to znaczy,że ma luz na tuleji - którą zazwyczaj wymienia się razem z łożyskiem oporowym (różnica w cenie - z tuleją czy bez bodajrze 15zł).Dlatego zaczęło Ci hałasować po 5 tys.km.

I tu wcale nie ma do czego się przyzwyczajać.Jeżdżę DFem od prawie 5 lat - i łożysko oporowe wymieniałem raz - praktycznie od razu po kupnie samochodu (skrzynia jest z '82).
Z resztą - czy dużo roboty jest z jego wymiana??





Wymieniałem kompletne sprzęgło,tuleja,łożysko,docisk,tarcza
Wszysko firmy valeo i od początku nie chodziło jak trzeba,dopiero jak trochę przypaliłem sprzęgło nastąpiła poprawa.

Trochę zazdroszczę Tobie,bo u mnie nawet fabryczne łożysko zaczęło szybko hałasować-gdzieś~30 kkm.
No a z wymianą to jednak trochę jest,trzeba wywalić skrzynię a ja znam lepsze sposoby na rozrywkę
  
 
oooooooooo ... z ta rozrywka to masz zupelna racje
  
 
Cytat:
2003-06-15 19:55:02, danield pisze:
No a z wymianą to jednak trochę jest,trzeba wywalić skrzynię a ja znam lepsze sposoby na rozrywkę



Żaden problem,żeby połączyć jedno z drugim