Symbol ET na feldze - co oznacza?

  szukane wyrażenia:   et  -  felg
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Patrzac na felgi przerozne, znajduje na nich oznaczenia symbolem ET. Np. ET 45, ET 0 ET-10 czy tez ET 6. Co oznaczaja te symbole oraz ich oznaczenia liczbowe?

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
ET to tzw. odsadzenie felgi. Padawane jest chyba w mm, jeśli ET ma dużą wartość to tak jak zastosowałbyś dystans. Im mniejsze ET tym felga wchodzi "głębiej" w nadkole.
  
 
ET inaczej offset to odleglosc pomiedzy plaszczyzna centralna felgi a plaszczyzna mocowania felgi.
Tak wiec ET 0 oznacza ze felga mocowana jest dokladnie w plaszczyznie centralnej
ET > 0 felga jest chowana glebiej w nadkola
ET <0 felga wysuwa sie na zewnatrz
  
 
Czyli jeżeli na moich stoi ET 29 to znaczy ,że są schowane w głab nadkola????Bo mi sie wydaje ,ze wystaja bardziej niż oryginalne stalówki do samary. I to dosyć dużo))
Jak to w koncu jest????
No chyba ,że tam jest ET-29 ale nie jestem pewien
  
 
Cytat:
2003-06-14 21:37:20, pawel_krakow pisze:
Czyli jeżeli na moich stoi ET 29 to znaczy ,że są schowane w głab nadkola????Bo mi sie wydaje ,ze wystaja bardziej niż oryginalne stalówki do samary. I to dosyć dużo))
Jak to w koncu jest????
No chyba ,że tam jest ET-29 ale nie jestem pewien


Bo o tym czy bedzie felga wystawac poza obrys nie decyduje tylko ET, jest jeszcze szerokosc felgi.
To co pisalem o "wsuwaniu i wysuwaniu" dotyczylo felg o jednakowej szerokosci
Najlepiej sobie to narysowac
  
 
No to by sie zgadzało - bo mam 5,5cala szerokości a oryginał stalowy ma 4,5 cala)
Paweł
  
 
Przemku, opis wraz z fotką obrazującą to zagadnienie znajdziesz
W TYM TEMACIE.
  
 
O, to jest dobre wyjasnienie od Gorala (ze zdjeciem), co dla takiego "kapusniaka" motoryzacyjnego jak ja ma znaczenie kolosalne i juz zaczynam powolutku rozumiec temat. Dziekuje tez Damianowi za jego info.

A do Nivy, to lepiej pasowalaby felga oznaczona kodem 6x15 -5/139.7/110 ET 45 czy tez 10x15 -6/139.7/110 ET 45. Pytam sie, bo wczoraj widzialem ta druga felge w sklepie motoryzacyjnym Norauto i sprzedawca zapewnial, ze ta felga pasuje i do Nivy i Jimmiego i Samuraja, ale przeciez dla Nivy srednica otworu centrujacego, to 111 mm, a dla Samuraja, to 100 mm. Przynajmniej tak to wynika, jak patrze w katalogi.

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
w tym temacie jest to dość dokładnie wytłumaczone motonews.pl/forum/?op=fvt&t=6522&hq=ET&f=22&m=flat
  
 
aaaa nie zauważyłem ze Góral podał to samo
sorki


nie ma za co...
Góral
  
 
Przemku przeczytaj -> Felgi . Najlepsze kompendium wiedzy o felgach 4x4, jakie znalazlem w necie.