[DOHC] [części] - sklepy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Drodzy klubowicze ma taką propozycję. Niech każdy kto zna jakiś sklep z częściami do 132 niech wpisze tu adres nr telefonu i województwo w jakim się ten sklep znajduje.
Trochę to pomoże posiadaczom 132-jek i 2.0 litrówek w znalezieniu potrzebnych części.
Ja właśnie poszukuję sklepów w których mógłbym kupić :
1. wał korbowy
2. korbowody
3. panewki
4. tłoki

Dwa sklepy już mam:

InterCars - części
tel 022 714 14 14
Warszawa

Pan Jacek Kozierański - dorabianie części
ul. Grochowska 160
tel 022 610 05 75
Warszawa

Z góry dziękuję za odzew.

"Życie choć piękne tak krótkie jest,
Wystarczy jedna chwila by zgasić je......"


[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-07 16:02:12 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem tytuł. ]
  
 
Sklep motoryzacyjny AUTO FIA-ZA

Warszawa ul. Jagiellońska 55

tel. 811-68-04

części również na zamówienie
  
 
to adresy i telefony z Łodzi:
Sklep Moto-Bravo
ul. Widzewska 14, tel. (0 prefix 42) 674 86 24 w 40
godz. 8 - 18 soboty 8 - 14

FIAT Moto - Italia
ul. Tramwajowa 13, tel. (0 prefix 42) 679 11 03
godz. 9 - 17, sob. 9 - 13

ul. Gdańska 112, tel. (0 prefix 42) 636 28 62

ul. Wróblewskiego 1 tel. (0 prefix 42) 674 78 47 lub 0600160562
(sklep i warsztat).

Ul. Przędzelniana 13, tel. (0 prefix 42) 674 61 80
  
 
Jest jeszcze jeden sklep w Łodzi na ulicy Targowej,na Przędzalnianej pytałem sie w zeszłym tygodniu i powiedzieli,że u nich nie ma i nie sprowadzają ale na targowej coś się załatwi.
  
 
Kraków Ul. Powstańców Hurtownia Euro Moto Fan, częsci do włoskich aut, jeszcze 1,5 roku temu mieli wszystko co było potrzebne do kapitalnego remontu 2000 Dohc
  
 
Warszawa
Sklep
ul. Targowa 18 paw. 21
tel. 619-52-83

Skierniewice
KMK auto czesci
ul. Prymasowska 17F
tel. (046) 833-40-94

ul. Pomologiczna 3
tel. (046) 833-61-08
  
 
Toruń

Arpol - centrum handlowe Bumar ul Lelewela

A tych drobiazgów poszukam u siebie .
  
 
Wiem, że małe już są na to szanse, ale...
Ostatnio jak rozglądałem się za tlokami trafiłem do warsztatów policji. Tam co prawda nie zastałem poszukiwanych elementów ale jeden mechanior powiedzial mi że ostatni komplet tłoków (oryginalnych nowych z pierścieniami podobno) sprzedali jakiemuś warsztatowi (szlifierni) za coś koło 400zł komplet (100/szt.). Nie wiem na który szlif to były tłoki ale sam fakt się liczy. Teraz już podobno (nie chciało mu sie szukać w gratach) nic do tych silników nie mają. Może jednak w innych miastach, może w tych mniejszych, w magazynach policji coś zostalo jeszcze. Chyba warto by sprawdzić, to nic nie kosztuje. Ja zawsze mówie że potrzebuje to do pracy dyplomowej - staram się wzbudzić litość .
  
 
Wrocław
ul. Trzebnicka bodaj 19
najlepiej według mnie zaopatrzony sklep z częsciami do tych silników

ul. Paryska 3 - panewki, uszczelki OD RĘKI !!!
ul. Lwowska - numeru nie pamiętam - też dobrze zaopatrzony

  
 
A co do wału korbowego: do 2.0 DOHC pasuje wał od silnika 1.9 bądź 2.0 diesel ze stajni Fiat/Lancia. Widziałem obok siebie dwa wały: od 2.0 DOHC i 2.3 diesla Lancii i były takie same z tym, że wał dieslowski jest troszkę cięższy-ma większe przeciwciężary.
  
 
Wał korbowy i korbowody najlepiej pozyskać z dawcy. Ja np. nabyłem w tym celu silnik od Lancii, za który dałem 350 zeta i jest tam prawie wszystko z tym, że silnik nie ma papierów. Szukaj na złomach i po ogłoszeniach motoryzacyjnych, pewnie za pierwszym razem sie nie trafisz ale po miesiącu czy dwóch coś znajdziesz. Zapas na obróbkę jest spory-wał ma cztery szlify, chociaż na ostatnim to pewnie bałbym sie ścigać. Korbowody można regenerować, warsztaty np Krasnobrodzka w Wa-wie oferują wykonanie na wymiar nominalny obróbki siedzisk panewek a tulejka sworznia to raczej żaden kłopot.

Do -SerU- wbrew pozorom przeciwwagi odgrywają na tyle istotną rolę w wyważeniu całego układu korbowo-tłokowego, że nie powinno sie tak dowolnie tego dobierać-kompletować do współpracy jak sugerujesz. Powstałe w ten sposób niewyważenie-za ciężkie przeciwwagi w stosunku do masy tłoka, swożnia (duża różnica wynikająca z innej średnicy) i częsci masy korbowodu poruszającej sie ruchem posuwisto-zwrotnym, spowodują powstawanie niepotrzebnych naprężeń w materiale wału szczególnie w jego krytycznych przekrojach tzn przy przejściu czopa w ramię korby, może to przyspieszyć zmęczeniowe pęknięcie wału korbowego i należy to brać pod uwagę.
  
 
Heh Akurat tak się składa, że w swoim 2.0 miałem wcześniej właśnie wał korbowy od diesla i nic się tam złego nie działo-wszystko było OK. Musiałem go wymienić i wsadzić od zwykłego 2.0 bo szlifierz spierd...robote bo po zatarciu silnika nie oczyścił kanałów olejowych w wale. Jak położylismy obok siebie oba wały (dieslowski i beznynowy), to różnica między nimi była niewielka ale zauważalna. Mroziu i Piter mogą to potwierdzić bo razem wymienialiśmy ten wał.
  
 
Panowie Prośba (porady mile widziane) ale w innym wątku, tu prosimy o adresy i telefony gdzie można dostać części. Tylko się nie obraźcie.
  
 
Zakładam ten temat bo zaczeło mnie wqr... ciągłę chodzenie po sklepach i tłumaczenie co i do czego mi potrzebne. Prosiłbym aby wpisywać firmy w których mozna coś dostać i w jakiej cenie, co polecamy a czego nie.

sieć sklepów euromotofan EMF

- śruby do głowicy goetze nr 22-17003b/ croma delta 1,6 turbo cena 42 zł komplet

- włoska uszczelka głowicy SPESSO 20998/7319 / 5891290 50 zł

nie polecam żelowanej uszczelki AJUSY jedna wytrzymała 600 km druga 4 tyś km

MOJA GORĄCA PROŚBA - NIE OFFTOPUJEMY TEGO WĄTKU, PISAĆ CO GDZIE I ZA ILE MOZNA KUPIĆ, TYLKO SPRAWDZONE INFORMACJE NAJLEPIEJ Z NUMERAMI KATALOGOWYMI I CENAMI A ADMINÓW PROSZE O KASOWANIE ZBĘDNYCH I NIC NIE WNOSZĄCYCH POSTÓW.




[ wiadomość edytowana przez: JACU626 dnia 2005-09-01 15:48:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: JACU626 dnia 2005-09-01 15:49:52 ]
  
 
SerU napisał wcześniej Wrocław Lwowska. Konkretnie Lwowska 9, tel 71-3618670. Bardzo dobrze zaopatrzony. Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
śruby do głowicy goetze nr 22-17003b/ croma delta 1,6 turbo cena 42 zł komplet



Jaki łeb mają te sruby ?
  
 
z tego co wiem w radomiu sklep na ul górnej oraz inter cars na nowogrodzkiej -
prośba do kolegów z kielc - podobno "na bukówce"( wcale nie znam kielc wiec nie wiem czy poprawnie napisałem moze w bukówce)
jjest sklep z bardzo niskimi cenami - jezeli ktos moze blizej zlokalizowac ten sklep to bardzo bym prosił
  
 
AUTO FIAT Sprzedaz czesci nowych i uzywanych (SEAT, FIAT, LANCIA)
Andrzej Górnicz
44-100 Gliwice
ul. Jagiellońska 10

tel 0-32 2398525
kom 0602288131
  
 
widze ze nikt z kielc sie nie pokusil wiec macie panowie na talerzu -
sklep
"ANMOT" ul. Wojska Polskiego 242 (daleko od centrum ) wylot na Staszów Rzeszów
tel.362-92-15- sklep zlokalizowano dzięki uprzejmości kolegi Hubiszona
  
 
Cytat:
AUTO FIAT Sprzedaz czesci nowych i uzywanych (SEAT, FIAT, LANCIA)
Andrzej Górnicz
44-100 Gliwice
ul. Jagiellońska 10

tel 0-32 2398525
kom 0602288131



Już nie Jagiellońska 10, tylko Opolska 4
Sprawdziłem przed chwilą, niestety 'organoleptycznie' :/ a mialem tam pieszo kawal drogi