Moja pierwsza toyota

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich jestem pierwszy raz na forum bo parę dni temu kupiłem TOYOTE CARINE E TD ROK 96 KOMBI. do tej pory jeździłem golfem a przy zmianie auta brałem pod uwagę jeszcze passata b4 ale skończyło się na carinie. proszę doświadczonych użytkowników toyot o rady na co mam zwracać uwagę i jakie są słabe punkty cariny. po przejechaniu około 100km stwierdziłem że na pewno mam do wymiany łączniki i gumy stabilizatora tył i pytanko czy jest z tym jakiś problem czy wymienię to sam (mam średnie doświadczenie w naprawach samochodów) i jeszcze jedno widzę że sprzęgło bierze mi od samego dołu i jak nie wcisnę go do samego dołu to nie zmienie biegu i wogóle biegi chodzą tak sobie (w moim golfie II btło bez porównania lepiej) mam nadzieje że jest jakaś regulacja bo nie podoba mi się to. proszę o rady i pozdrawiam wszystkich
  
 
Cytat:
2007-11-02 08:37:41, dzarek80 pisze:
[...] mam do wymiany łączniki i gumy stabilizatora tył i pytanko czy jest z tym jakiś problem czy wymienię to sam (mam średnie doświadczenie w naprawach samochodów)



Sprawa prosta jak drut aczkolwiek przy demontażu łączników może się okazać (na 90% ) potrzebna znajomość obsługi szlifierki kątowej.
W wersji masochistycznej wystarcza zwykła piłka do metalu

Cytat:
i jeszcze jedno widzę że sprzęgło bierze mi od samego dołu i jak nie wcisnę go do samego dołu to nie zmienie biegu i wogóle biegi chodzą tak sobie (w moim golfie II btło bez porównania lepiej) mam nadzieje że jest jakaś regulacja bo nie podoba mi się to. proszę o rady i pozdrawiam wszystkich



Z regulacją jest bryndza i chyba TTTM. Pedał w podłogę raczej musi być. Spróbuj na dobry początek odpowietrzyć układ sprzęgła i zmień olej w skrzyni.
Jedyna regulacja to jest skok pedału sprzęgła. Regulowane oczywiście w kabinie. Odbojnik pedału i popychacz do pompy mają regulację.
Pozdro.
  
 
a jeszcze jedno pytanko łączniki w kombi są takie same jak w sedanie?
  
 
Na temat Cariny znajdziesz sporo informacji w tym wątku >>KLIK<<
  
 
Cytat:
2007-11-02 11:24:43, dzarek80 pisze:
a jeszcze jedno pytanko łączniki w kombi są takie same jak w sedanie?



Mogą być ale nie muszą Zaglądnij na Moto Sklep i dobierzesz konkretnie.
Pozdro.