800cc dohc na bloku malucha :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
800cc dohc
ktoś może poznaje tą głowicę? czy to nie jest przypadkiem ta sama którą świątek założył do swojego 1000cc??
  
 
Swiątek zastosował przecientą w pół głowice od POLO GTI 1.6 16v a ta tu to gólowica jakiegos fiata 16v (ciekawie przecienta na 1 fotce widac ze wyciento SRODKOWA CZESC NAKRYWAJĄCĄ 2 SRODKOWE CYLINDRY I POŁONCZONO SKRAJNE) JESTEM CIEKAW JAK CHODZI TAKI 8V MUSI NIEZLE SIE ZBIERAĆ
  
 
O ile sie orientuje to w rallycrosowym bolidzie swiatka byla glowica przecieta na pól z...Forda Cosworth`a
  
 
..ja mysle ze swiatek z fiata swija glowice wzioł
  
 
A ja nie mysle tylko wiem...gdzis mam opisik...tylko nie wiem czy mowimy/piszemy o tym samym silnniku(autku)...ten z cosworthem to byl na ralllycros przygotowany...jezdzil razem z micra skudly i cieniasami...
  
 
opis silnika swiatka jest na stronie porthosa.
  
 
pamietam ze na fotkach co tu krazyly to ta glowica byla czerwona
  
 
  
 
mniam, to dopiero musi alfalt zwijać
  
 
to nie ten
  
 
to ten -> Maluch światka
i co z tego ?
  
 
Witam odkopuje troszkę ale właśnie przerabiam swojego maluch i znalazłem ten temat i bardzo mnie to zainteresowało z tą głowicą ma może ktoś jakiś namiar na opis tego silnika świątka bądż ma jakiś opis na dysku bardzo był bym wdzięczny za wszystkie info na ten temat
  
 
odkop sprzed SIEDMIU lat. chyba mamy rekord.
  
 
nom ale właśnie szykuje malacza do rely sprintu a jak by tak dać taką głowice dohc to by nieźle to rwało
  
 
nom ale urwał byś
  
 
oj...

Rely sprint - nie znam, to i nie wiem jaki silnik tam będzie najlepszy... ale jeśli o coś w rodzaju rally sprintu chodzi to radzę najpierw podłubać coś na seryjnej głowicy - też będzie "rwało".
  
 
Może chodziło o to żeby dziewoje rwały stringi przez głowę, jednakowoż mogę sie mylić