Ograniczenie prędkości Camry

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Czy możliwe jest ze w Toyocie Camry 3,0 V6 24 V z roku 1993 jest założone ograniczenie prędkości? Jeśli tak to jak mam je zdjąć? Jadąc na czwartym biegu prędkościomierz dochodzi do 180km/h a obrotomierz zatrzymuje się dokładnie na 6000obr., gdy wrzuce 5 bieg wskazówka moment dochodzi do 190km/h i się zatrzymuje a obrotomierz wskazuje wtedy 5000obr.Nawet gdy ujmę pół gazu to prędkoć jest taka sama. prosze pomóżcie jak mam zdjąć ten ogranicznik
  
 
a sprzęgło jest w 100% sprawne

[ wiadomość edytowana przez: robertog dnia 2007-10-10 17:19:36 ]
  
 
Cytat:
2007-10-10 12:32:20, fala1981 pisze:
Witam wszystkich Czy możliwe jest ze w Toyocie Camry 3,0 V6 24 V z roku 1993 jest założone ograniczenie prędkości? Jeśli tak to jak mam je zdjąć? Jadąc na czwartym biegu prędkościomierz dochodzi do 180km/h a obrotomierz zatrzymuje się dokładnie na 6000obr., gdy wrzuce 5 bieg wskazówka moment dochodzi do 190km/h i się zatrzymuje a obrotomierz wskazuje wtedy 5000obr.Nawet gdy ujmę pół gazu to prędkoć jest taka sama. prosze pomóżcie jak mam zdjąć ten ogranicznik


Jak masz instalacje gazowa to wywal zwezke.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Gaz mam założony i toyota osiąga taką sama prędkość zarówno na benzynie jak i na gazie za każdym razem kiedy ja sprawdzam. Ale jeśli wywale ta złączke to czy będzie mi prawidłowo pracował na gazie czy nie? A jeżeli chodzi o sprzęgło to fakt nie jest najlepsze ale obroty są chyba prawidłowe przy tej prędkości. Co mam zrobić? Dzięki że sie wogóle ktoś odezwał. POZDRAWIAM
  
 
jeśli to wersja EU to z 3VZ-FE i manualem powinna 220 śmigać bez większych problemów

prawdopodobnie masz LPG II generacji, co zabiera w granicach 20% mocy ( szacunkowo ), więc i osiągów bym jakichś cudownych nie oczekiwał

prędkość masz taką samą na Pb i LPG, bo jest zwężka na dolocie ( wciąż zakładam że masz II generację LPG ), co daje prosty wniosek : mniej powietrza -> mniej paliwa -> mniejsza moc -> mniejsza Vmax

gdybyś miał wersję US/CAN ( małe szanse na manual w V6, stąd zakładam że masz EU ), to nie byłoby w tym nic dziwnego - tam coś jest na elektronice, że amerykańskie Camry nie chcą więcej niż 190-200 latać

pzdr
  
 
No właśnie moja Camry była sprowadzona z Kanady więc jest to kanadyjska wersja z manualną skrzynią biegów, gaz założyłem do niej zwykły. Więc pewnie jest coś na elektronice. A czy jak wywale zwężkę to będzie poprawa? I czy będzie wtedy normalnie chodziła zarówno na gazie jaki na paliwie?

Tak wogóle to dzięki za porady...
  
 
Jak wywalisz zwężkę, to nie będzie jazdy na gazie, bo zwężenie dolotu wprowadza właśnie mikser od gazu.
Gaz i paliwo... czy gaz to nie paliwo ?
Wywal mikser, przerzuć na benzynę (to też paliwo) i spróbuj co się będzie działo.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2007-10-19 17:53:59, Perzan pisze:
Jak wywalisz zwężkę, to nie będzie jazdy na gazie, bo zwężenie dolotu wprowadza właśnie mikser od gazu. Gaz i paliwo... czy gaz to nie paliwo ? Wywal mikser, przerzuć na benzynę (to też paliwo) i spróbuj co się będzie działo. Pozdro.


A swobodna wowczas rure gazowa podlacz do dmuchawy w kabinie ...moze nie pojdzie na gazie ale wrazenia beda do konca zycia

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer